0 TL İle Hiç Peşinatsız Ev Kredisi Veren Bankalar

Elinde avucunda asla nakit parası olmayan vatandaşların kira ödemek yerine kendi evini ödemeleri en mantıklı olanıdır. Sadece ne yazık ki 2020 yılı öncesinde peşinatsız olarak daha önceleri ev kredisi kullanılmadığı için bir çoğumuz kendi konutumuzun taksitlerini ödemek yerine kira ödemek zorunda kaldık. Fakat hiçbir şey için geç kalmış değilsiniz. Hiçbir peşinat paranız olmasa dahil bu adını saydığımız bankalardan 300.000 liraya kadar 120 ay vadeli olarak kredi kullana bilirsiniz. Hatta bazıların da ise bu vade 30 seneye kadar çıkmaktadır.! Hiçbir birikimim yok diyenler, peşinatsız ev almanın ayrıcalıklarını bizim ile yaşayın 🙂

Bankaların Konut Kredisi Verme Oranları Ne Kadar?

Sizlerin de hatırlayacağınız benzer biçimde 2011 yılı önceleri alınacak olan konutun tamamına şu demek oluyor ki yüzde yüz (%100) maliyetine kredi olanağı elde eden bankalar 2010 senesinde tasarlanan ve 2011 yılının ocak ayı itibarı ile beraber yürürlüğe giren kanunla beraber artık bir tek %75′ lik bir oranına konut kredisi olanağını sağlamaktadır. Gene aynı kanunla beraber kendine ilişkin ticari iş yeri almak isteyen ve bunu banka kredileri ile karşılamak isteyenler için ise bu oran %50 olarak belirlenmiştir. Asla peşinatı olmayan tüketiciler ise bu durumdan organik olarak fena bir halde etkilenmiş ve kendilerine konut sahibi olabilmek için çıkış kapısı aramışlardır ve netice olarak da bir bir çok bulmuşlardır da. Asla peşinatı olmayan için konut kredisi veren bankalar ve tüketicilerin peşinatsız olarak iyi mi konut kredisi alabileceklerini aşağıda başlıklar halinde sizler için araştırdık ve paylaştık.

Asla Peşinatsız Ev Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Günümüzde bir oldukça banka asla peşinatsız olarak alınacak olan konutun yüzde yüzüne kadar kredi olanağı sağlamaktadır. Doğal olarak bu imkanlardan tüketicinin faydalanabilmesi için bazı şartları sağlaması gerekmektedir. Bankalar tarafınca istenilen şartların sağlanması durumda başta

  1. Akbank AŞ
  2. QNB Finansbank
  3. Odebank
  4. Güvence bankası
  5. Şeker bank
  6. Türkiye Halk Bankası

olmak suretiyle bir oldukça hususi sermayeli yada kamusal sermayeli bankalar alacağınız konut için yüzde yüz oranında kredi kullana bilmektesiniz. Peki bu bankalar tarafınca sağlanan yüz de yüz konut kredisi iyi mi alınır? Sizlerden bankaların talep etmiş olduğu şartlar nedir.? Gelin hep birlikte inceleyelim.!

Evin Tamamına Kredi Alabilir Miyim?

Evet, evin tamamına kredi alabilirsiniz, sadece asla peşinat talep etmeden bankalardan konut kredisi alabilmeniz için bankaların talep etmiş olduğu şartların başından ipotek kıymeti olan bir tane mahzen (ev) gelmektedir. Altını önemle çizerek belirtmemiz gerekir ki ipotek edilecek olan ev sizin üstüne olması koşul değildir! eşinizin, dostunuzun yada akrabanızın üstüne kayıtlı olan ev üstünden alacağınız ev için yüzde yüz şu demek oluyor ki tamamını kredilendirebilir siniz. Sistem kanun gereği alınacak olan evin bedelinin %75 oranına konut kredisi sunmakta geri kalan kısmını ise ipotek edeceğiniz evin üstünden tüketici kredisi sunarak karşılama olanağı sunmaktadır! Matematiksel olarak belirtmemiz gerekirse alınacak olan konut kıymeti eğer 100.000 lira ise bu değerin %75 ‘lik bölümünü (75 bin TL sini) konut kredisi imkanları ile ve vadesi ile kullanabilir, geri kalan %25 ‘lik bölümünü (25 bin TL sini) ise ipotek ettiğiniz ev üstünden tüketici kredisi imkanı ile alabilirsiniz. Böylece asla peşinatsız hoşunuza giden evin tamamına kredi kullanmış olmuş olursunuz.!

Konut Kredisi Dosya Masrafları Ne Kadar?

Evin Tamamına Kredi Iyi mi Alabilirim?

Yukarıda belirttiğimiz şartları sağlayamadı iseniz yüz de yüz geri ödemeli konut kredisi olabilmek için bir öteki ümit da ekspertiz raporlarının yüksek çıkarılmasıdır. Bankalar kredi başvurusu icra eden müşterinin gelir gider tablosunu inceledikten sonrasında alınacak olan evin de incelenmesi için SPK lisanslı değerlendirme şirketlerine bağlı ekspertiz mensupları göndererek alınacak olan evin incelenmesini sağlar. Bankalar ekspertiz raporunda belirtilen mülk değerine nazaran kredi olanağı sunmuş olduğu için eğer ekspertiz alınacak olan mülkün fiyatını yüksek tutarsa tamamını kredi almış olmuş olursunuz.

Örnek: Alınacak olan evin kıymeti 100 bin TL ise ve incelemeye gelen evin fiyatını satıcı olan yurttaş ekspertize 135 bin TL civarlarında olarak belirtirse rapor doğrultusunda bankadan 100 bin TL ev alma kredisi alabilirsiniz!

Hiç Peşinatsız Tamamı Kredi İle Ev Alabilirsiniz

Asla Peşinatsız Tamamı Kredi İle Ev Alabilirsiniz

120 ay şu demek oluyor ki 10 yıl vadeli konut kredisi geri ödemesi azca mı geldi.? Sizleri 30 yıl vadeli konut kredisi veren bankalar ile tanıştırayım.;)

Ziraat Bankası Evin Tamamına Kredi

Banka kredisi ile ev sahibi olacak olan vatandaşların merak ettikleri öteki bir mevzu ise acaba ne kadar kendilerine konut kredisi çıkacakları dır. Bu oranı hesaplanması için sizlere ev kredilerinde en oldukça tercih edilen banka olan Ziraaat bankası tercih ettik. Konut kredilerinde genel olarak kredi limitleri belirlenmesinde en mühim etken tüketicinin kredi notu, alınacak olan evin muhiti (il/ilçesi) ve kredi kullanacağınız bankadır. Geçmiş dönemlerde bankalar ile kredi yada kredi kartı olarak her hangi bir problem yaşamamış ve devam eden herhangi bir krediniz bulunmuyorsa bu size + 1 puan elde edecektir. Alacağınız evin durumu da kredi limiti için oldukça önemlidir. Alınacak olan ev bitmiş şu demek oluyor ki inşaat durumda değilse bu durumda Ziraat bankasından tamamına varan konut kredisi alabilirsiniz. Ziraat bankası dahil tüm bankaların dikkat etmiş olduğu bir öteki husus ise kredi kullanacak olan vatandaşın aylık geliridir. Bu oran çekeceğiniz kredinin aylık taksit ödemesinin karşılığı olan tutarın hane gelirinizin %70 geçmemesi gerekmektedir. Bankalar Birliği tarafınca alınan bu karar tüm bankaları kapsamaktadır. Sadece, yukarıda da belirtmiş olduğum benzer biçimde şu açık ile Ziraat bankasından bir oldukça şahıs benzer biçimde evin tamamına kredi kullana bilirsiniz. Buda eğer sıfır alacaksanız satın alacağınız inşaat şirketi 2.el ise ev sahibi ile anlaşarak evin kıymetini ekspertize yüksek söylemenizdir. Sadece bu şekilde Ziraat bankasından evin tamamına 180 aya varan aylık %0.94 faiz oranları ile kredi kullanarak aşağıdaki geri ödeme planından yararlana bilirsiniz.

Ziraat Bankası 180 Ay Vadeli Konut Kredisi Hesaplama Tablosu
Miktar Aylık Ödeme Toplam Maliyet
25.000 TL 325,18 TL 58.531,67 TL
35.000 TL 455,25 TL 81.944,50 TL
60.000 TL 780,43 TL 140.476,58 TL
75.000 TL 975,54 TL 175.595,03 TL
90.000 TL 1.170,64 TL 210.716,63 TL

Ziraat bankasının sunmuş olduğu 180 ay vadeli konut kredisinin ön başvurusunu buradan da arzu ederseniz yapabilirsiniz.

Peşinatsız Ev Kredisi HALKBANK En Doğru Karar!

Ben ilk satın almış olduğum TOKİ ‘deki evimi Tarım İlçe Müdürlüğünde görevli Orhan KARALAR isminde bir ağabeyimize satmıştım. Bu ağabeyimiz kamu mensubunun de olmasının avantajını kullanarak asla peşinatsız olarak daha düşük faizli olarak konut kredisi kullanmak adına Türkiye Halkbank tercihinde bulunmuştu. HALKBANK bir tek kamu çalışanlarına değil, tüm müşterilerine konut kredisinin yanı sıra bireysel gerekseme kredisi’de kullandırmaktadır. Kısaca evinizin kıymet 100.000 lira ise ve size 75.000 lira konut kredisi çıkmışsa kalan 25.000 lirayı gerekseme kredisi olarak aynı bankadan 60 ay vadeli olarak kullanarak işinizi görebilirsiniz. Orhan bey de aynı bu şekilde asla peşinatsız olarak ev kredisini HALKBANK üstünden kullandı. Sizlerde 180 ay vadeli olarak aylık bir tek %0.94 faiz oranları ile konut, %1.07 oranı ile bireysel gerekseme kredisi kullanarak peşinatsız ev sahibi HALKBANK ile olabilirsiniz.

  • Buda 100.000 TL kredinin geri ödemesi için şu anlama gelmektedir. %75 oranı olan şu demek oluyor ki 75.000 TL krediyi 120 ay olarak aylık 1.143,67 TL öder geri kalan 25.000 TL ise 60 ay olarak aylık 600,12 TL ödeyerek HALKBANK’dan peşinatsız ev sahibi olabilirsiniz.

Ön başvurularınızı İnternet üstünden isterseniz yapmak için bu bağlantıyı tıklamanız kafi olacaktır. Banka en kısa sürede size başvurunuzun yanıtını SMS olarak bildirecektir.

About admin

Check Also

MORTGAGE Ziraat Bankası Gurbetçi Kredisi Nasıl Alınır?

Türkiye’nin en düşük faizli bankası namına haiz Ziraat bankası gurbetçi yurttaşlarımıza’da hizmet sağlamaktadır.! Yurt haricinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>