2.El En Üst Yaş Sınırındaki Arabaya Hangi Bankalar Kredi Veriyor?

Bankaların tamamı sıfır ve 2.el araçlar için kredi imkanı sağlamaktadır. Fakat ikinci el araçlar da aracın marka ve modeli haricinde bankaların aramış olduğu en büyük etken üst yaş sınırıdır. Alacağınız aracın kasko bedelinin %70 kadar kredi kullanmak istiyorsanız eğer bu yaş sınırını mutlak göz önünde bulundurmalısınız. Aksi taktirde kesinlik ile alacağınız 2.el taşıt için bankalardan kredi alamazsanız. Çoğunluk ile 2.el araçlar için 5 yaş sınırı arayan bankaların bazılar 7 bazıları ise 12 yaşa kadar kredi vermektedir. Peki, hangi bankalar ve firmalar 11.12 yaşa kadar alacağınız 2.el vasıta için kredi veriyor ? işte o mükemmel bankalar.!

Vasıta Kredisi Kaç Yaşa Kadar Verilir?

Sıfır arabaların marka ve model ayırt etmeksizin kredi veren bankalar iş 2. el vasıta alımına erişince ne yazık ki bazı kriterleri aramaktadır. Bunların en başlangıcında ise üst yaş sınırı olmaktadır. Bankaların nerede ise tamamı ikinci el araçlar için üst yaş sınırı olarak 5 yaşı aramaktadır. Fakat o şekilde bankalar var ki bu baş sınırı 7 yaşa hatta 11 ile 12 yaşa kadar çıkarmaktadır. Şimdi sıra 7 En Uzun Vadeli Araç Kredisi Veren Bankalar  ‘dan sonrasında en üst yaş sınırına kadar vasıta kredisi veren bankaları tanıtmaya geldi. İşte 5 yaşın üstündeki araçlara kredi veren bankalar. Fakat en önce en oldukca dört gözle beklenen bankaların vasıta kredileri için uyguladıkları yaş sınırlarına ve kredi oranlarına değineceğiz.

10 Yaş Vasıta Kredisi Veren Bankalar Hangileridir

Akbank 2. El Taşıt Kredisinin Yaş Sınır Ne Kadar?

Hep söylediğim şeklinde hususi bankalarda benimde en oldukca tercih ettiğim banka Akban’dır. Bunun en büyük sebebi ise gelir belgesiz olarak kredi vermesidir.! Akbank 20 Bin TL 48 Ay Vadeli Gelir Belgesiz Kredi olarak iyi mi gereksinim kredisi aldığımı kanıtlı bir halde sizlere anlatmıştım. Şimdi ise Akbank’ın 2.el taşıt kredisi için uygulamış olduğu yaş sınırı ve % olarak kredi verme imkanlarından bahsedeceğim. Her türlü sıfır vasıta alımları için kredi olanağı elde eden banka 2.el taşıt alımları içinde kredi vermektedir. Banka 2.el taşıt için yaş sınırı olarak 5 seneyi geçmemiş olmasını istemektedir. Ek olarak Akbank 60 ay vadeli olarak 2.el taşıt alımları için müşterilerine kredi imkanı sağlamaktadır. 120.000 TL kadar vasıta kredileri için %70 oranında kredi çıkaran banka 120.000 TL üstündeki araçlar için ise %50 kasko bedeline kadar kredi vermektedir. Buda;

 • 120.000 TL için 84.000 lira 2.el vasıta kredinizi Akbank üstünden kullana bilirsiniz anlamına gelir.

Bankanın vade süresi arttıkça kredinin faiz oranlarının düşmesi ise benim ek olarak hoşuma giden bir özelliğidir. Eğer bu imkanlar ile Akban’dan 2.el taşıt kredisi almak istiyorsanız tek yapmanız ihtiyaç duyulan buradaki başvuru formunu doldurmanız ‘dır. Aracınızı alalı 1 ay olsa dahi Akbank’dan bu şekilde 2.el vasıta kredisi kullana bileceğinizi’de lütfen unutmayınız.

Yapı Kredi 2.El Taşıt Kredisi Yaş Sınırı Ne kadara Kadar?

Bireysellerin hususi bankalardan 2.el taşıt alımı için tercih ettikleri bir öteki banka ise Yapı Kredi bankasıdır. Yapık Kredi her ne kadar da bir oldukca banka şeklinde 60 ay vadeli vasıta kredisi vermiyor olsa’da 2.el vasıta kredisi için uyguladığı üst yaş sınırı bir mükemmel.! Banka tüm alacağınız 2.el taşıtlar için 10 yaşa kadar kredi çıkarmaktadır. Eğer alacağınız ikinci el vasıta 5 yaştan büyük ve 10 yaşından büyük değil ise kesinlik ile 2.el vasıta kredisi kullanmak için Yapı Kredi bankasını tercih etmenizi tavsiye ederim.! Bankaya 7/24 olarak  444-0-444 / 0-850-222-0-444  davet merkezlerinden ulaşabilirsiniz. Bankanın güncel kredi faiz oranları ile hesaplama işlemlerini ise buradaki sayfadan sağlaya bilirsiniz. Oluşturulan formu lütfen sizin için oluşturmuş olduğumuz şekilde doldurunuz ve sonrasında ” HESAPLA” deyiniz.

Yapı Kredi Bankası 2 el taşıt kredisi müracaat formu

TEB 2 El Taşıt Kredisi Kaç Yaşa Kadar Verilir?

2. el taşıt kredisi üst süresi için merak mevzusu olan bir öteki bankamız TEB ‘dir. Türkiye Iktisat Bankası olarak’da malum bu bankamızda sıfır olduğu şeklinde 2.el taşıt alımları içinde kredi olanağı sağlar. TEB bankası oluşturmuş olduğu TEBCETELEM İnternet sayfasından müşterilerine 7 yaşa kadar vasıta kredisi vermektedir.  Hakikaten bu yaş sınırı bir banka için mükemmel bir şey. Sadece fena olan yanı ise vasıta yaşlarının artması ile beraber buna ters orantıda vasıta kredisinin vadesinin kısalmasıdır. TEB bankasının 2.el vasıta kredilerinde uyguladığı vade yaşa nazaran ise şu şekilde oluşur.

 • 7 yaşındaki ikinci el vasıta için en fazla 12 ay vade
 • 6 yaşındaki vasıta için ise en fazla 24 ay vade
 • 5 yaşına en fazla 36 ay vade
 • 0 ile 48 ay kısaca 4 yaşındaki araçlar için ise en fazla 48 ay vadeler ile geri ödeme ikanı sağlamaktadır.

TEB 2 El Taşıt Kredisi Kaç Yaşa Kadar Verilir

Tüm yaş sınırları için TEB bankasının uyguladığı kredi miktarı ise sizlerin de tabloda gördüğünüz şeklinde %70 ‘dir. Doğrusu 100.000 lira kasko kıymeti olan bir vasıta için banka 70.000 liraya kadar size kredi çıkarır.

8, 10 Yaş Vasıta Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

12 Yaşa kadar 2 el vasıta kredisi veren bankalar

2.el için üst yaş sınırının en fazla olan bankaları sizler için araştırdık. Bu bankalardan 10 yaşına hatta anlaşmalı olarak vasıta satışı icra eden oto galeri ile vasıta almanız durumunda 12 yaşa kadar olan araçla dahi kredi alabilirsiniz. 12 yaşa kadar anlaşmalı olan oto galerileri Sahibinden sitesinden bulabilirsiniz. Fakat bir tane benden 12 yaşa kadar alacağınız 2. el vasıta için kredi imkanı elde eden galeri adresi isterseniz size https://autonecdet.sahibinden.com/ adresini tavsiye ederim. Mağazanın yazışma numarası ise 0-216-411-26-59 ‘dur. Üst  yaş sınırı dahilinde bankalardan kredi kullanmak isteyenler ise,

 • Yapı Kredi 10 yaş
 • TEB 7 yaş
 • Vakıfbank 5 yaş
 • Ziraat bankası en fazla 5 yaşına kadar
 • Türkiye Halk Bankası en fazla 5 yaşını geçmeyecek
 • Güvence bankası en fazla 5 yıl
 • QNB Finansbank kredi vadesi ile 6 ile 8 yaş

olarak başvuruları kabul etmektedir.

About admin

Check Also

Motosiklet Kredisi Veren Bankalardan En İyi 7 Tanesi

Daha oldukca sıcak memleketlerimizde yaz kış denilmeden tercih edilen motosikletler, artık banka kredileri ile oldukca …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>