2 Yıl Ödemesiz 7 Yıl Vadeli Kredi Hesaplama (Tarım ve Hayvancılık)

Bireysel, konut ve vasıta kredilerinde 2 yıl ödemesiz dönem yada 7 yıl vade olmasa da, esnaflarımıza ve çiftçilere verilen krediler gömü yardımıyla verildiğinden bu şekilde ertelemeler yapılabilmektedir. Düzgüsel şartlarda bir esnaf yada ziraatçi hususi bankalara gittiğinde proje haricinde en düşük %1 aylık, %12 senelik faiz oranı ile kredi çekebilir. Sadece Devletin desteği söz mevzusu olduğunda ve faiz kısmı hazineden karşılandığında 2 Yıl Ödemesiz 7 Yıl Vadeli Kredi Hesaplama mümkün olabilmektedir.

Esnafa 1 Yıl Geri Ödemesiz 3 Yıl Vadeli Faizsiz Kredi

Esnaflarımıza kefalet kooperatifi isminde olan kurum ve Halk Bankası tarafınca kredi desteği sağlanır. Ayrı bir kurum olarak ta KOSGEB tarafınca paket programlar halinde hem sıfır faizli hemde 2 yıl geri ödemesiz dönemli destek sunar verilmektedir. Mesela 400 binden fazla esnaf dost, 50’şer bin lira sıfır faizli kredi alma hakkı kazanmıştır. 50 bin liralık ilk 12 ayı geri ödemesiz İken geriye kalan meblağ 3 yıl içinde ödenecektir.

Esnaf Kefalet ve Halkbank Esnafın Yanında!

Extra bir özelliği ise bankaların finansman imkanları her ay ödemeli iken, esnaf bu desteği 3 ayda bir ödemektedir. 2 yıl geri ödemesiz dönem ve 7 yıl vade olmasa da, 12 ay geri ödeme yapmamak ve 50 bin lirayı 36 eşit taksite bölüp asla faiz ödemeden geri ödemek Devletin sunmuş olduğu en güzel imkanlardan biridir, görebilene 😉

Eğer esnaf, Halkbankasının KOBİ finansmanında sanatkara asla destek vermediğini öne sürüyor ise Halk Bankasının memura, işçiye ve basit vatandaşa verdiği kredi hesaplama sayfasını bir ziyaret edin. Faiz oranlarını görün. Bakalım hesabınıza yatacak mı?

Hayvancılığa 2 Yıl Geri Ödemesiz 7 Yıl Vadeli Kredi

Ziraat Kredi Kooperatifleri, Ziraat Bankası, Ziraat ve Orman Bakanlığı iş birliği ile geçtiğimiz dönemlerde 5 yıl geri ödemesiz, sıfır faizli, belirli bir kısmı bağışlama olan bir fazlaca teşvik çiftçilerimize verilmiştir. Bu teşvikler verilirken, kimi zaman yaşanmış olan denetim eksiklikleri sebebiyle hayvancılık yapacağını söyleyen ve hazineden desteklenen birçok sahtekar vatandaşın olduğu da söylenmektedir. Toplumsal Devlet ziraat ve hayvancılığı büyüteceğim derken 2 yıl geri ödemesiz 7 yıl vadeli kredisi gözünü para bürüyen birçok sahtekarın ilgisini çekmektedir. Sadece mühim olan bu desteği süt ve et üreten, yurdun dışa bağımlı olmasını engellemiş olan çiftçilerimiz alması gerekir.

Köylü, üreten, çalışan, birinci elden emek veren köylümüz çiftçimiz varken, devletin kime hangi krediyi vereceğini iyi seçmesi gerekir.

2 yıl geri ödemesiz 7 yıl vadeli kredi hesaplama işleminde toplam vade 7 yıl 84 aydır. Eğer kredi faizsiz olarak ve 2 yılı geri ödemesiz verilirse, vade 84 ay yerine 5 yıl olarak hesaplanır. Bu kapsamda 5 yıl üstünden 60 ay hesaplama yapılır.

kredi

Hayvancılık mevzusunda 7 yıl vadeli kredi verilecek.

50 Bin TL. faizsiz kredi hesaplamasına nazaran aylık ödeme miktarı: 833 TL.’dir.

Kredi Tutarı: 50.000,00 TL
Faiz Oranı: %0,41
Vade: 60 ay + 2 yıl geri ödemesiz
Aylık Taksit Tutarı: 964,41 TL
Geri Ödeme: 57.864,59 TL

Geri ödemesiz olan dönem hesaplamaya ilave edilmese idi, 84 ay üstünden geri ödenecek meblağ artış gösterecektir. Şimdi de bu hesaplamaya bir bakalım.

Miktar: 50.000,00 TL
Aylık Faiz: %0,41
Taksit Sayısı: 84 ay (7 yıl)
Aylık Ödeme: 728,13 TL
Toplam Geri Ödeme: 61.162,87 TL

Her iki hesaplama içinde 3.298,28 TL. toplam geri ödeme farkı bulunmaktadır. Aylık taksitlerde ise 964 – 728 = 236 TL. fark bulunmaktadır. Hesap ortada  💡

Bankalar tarafınca sunulan finansmanların en uzun erteleme süreleri, 2020 ödemeli, 3 ay ertelemeli yada harman veresiye şeklindedir. Hiçbir banka 2 yıl ertelemeli 7 yıl uzun vade imkanı sağlamaz. Bu krediler yalnız kamunun yardımıyla alınabilir.

Eğer hesaplamayı Ziraat Bankası hesaplama sayfasından yapmış olursanız, tüketicilere verilen %1 oranından daha yüksek faiz oranı ile karşı karşıya gelirsiniz. Tarımsal finansmanlar da için şahsen müracaat şarttır.

Hayvan Satın Alacak Olanlara Tavsiyeler;

Eğer cebinizde asla sermayeniz yok ise girmenizi tavsiye edebileceğim sektör küçükbaş hayvancılıktır. Bu sebeple hayvan fiyatlarının daha düşük olması ve hayvan ölümlerinde daha azca zarara uğramanız sebebiyle başlangıç için koyun yetiştiriciliği idealdir. Bankalarda bu alanda düşük faizli hayvan kredisi vermektedirler.

30 bin lira geri ödemesiz kredi;

GTHB tarafınca her yıl hazırlanan basılı projeler karşılığında 30 bin lira tutarında hayvan alımına geri ödemesiz kredi verilmektedir. Üstelik bakanlık çiftimiz kağıtla kürekle uğraşmasın diye proje hazırlama derdini de ortadan kaldırılmıştır. Eğer bu şekilde olmasaydı, elinde sermayesi olmayan çiftçilerimiz minimum 1.000 – 2.000 TL. civarında proje yazdırma parası ödemek zorunda kalacaklardı. Firmaların kati onaylanan genç ziraatçi bağışlama projesi reklamlarını her yerde görecektik. Sadece mevzu ziraatçiyi ve tarımı korumaksa, Devlet en güzelini hayata geçirmeye devam edecektir.

30 bin TL kredi

30 bin TL kredi

Genç ziraatçi projesine  başvuran çiftçilerin birçoğu hayvanlarını teslim aldı. Devlet Destekleri feysbuk sayfamızdan bu mevzuda ki gelişimleri de takip edebilirsiniz.

Bazı çiftçilerimiz devletin vereceği 30 bin lira ile iş kurulamayacağını, azca para bulunduğunu ve hayvancılık için kafi olmadığını öne sürerek müracaat yapmıyorlar. Bazı çiftçiler de yüzlerce dönüm araziye, onlarca büyükbaş ve yüzlerce küçükbaş hayvana haiz oldukları halde, Devletin gerçek üreticiye hayvan desteği vermediğini söylüyorlar. Oysa ki  devlet hem tarla başına, hem mazot ve gübre desteği, hem ekilen ürün için, nadasa bırakılan tarla için bile çiftçiye destekleme ödemesi yapıyor. Devlet hibeyi olmayana vermeli ki, yeni başlayanlara ekmek kapısı olsun.

Evet.. 30 bin lira ile ekmek teknesi dönmez sadece, işe o açıdan bakarsak 100 bin lira dahi yetmez. Bütçe olanakları belirli, 30 bin tl geri ödemesiz olarak veriliyor. Devlet çiftçiye sen hayvan al işe başla 30 bin lira benden diyor. Size hayvan satın alıp iş kurun diye 30 bin tl. bağışlama verecek bir tanıdığınız var mı? Bu yüzden müracaat esnasında talep edilen evrakları, belgeleri titizlikle hazırlayalım. Sitemizi takipte kalınca ve müracaat tarihlerini kaçırmayın.

Neresi Yanlış? Eleştirilmesi ihtiyaç duyulan tek husus, müracaat sahibinin ve eşinin sigortalı olarak bir işte çalışmıyor olması hususudur. Bu sebeple asla sermayesi olmayan yurttaş, işi eğer olmazsa ayakta durması imkansız. Bizde bu koşul ortadan kaldırılmalıdır.


About admin

Check Also

Ecrimisil Hesaplama Tablosu 2020 Fiyatları (Tarım Arazisi – Arsa)

Haksız yere işgal edilen arazilere ödenen tazminat tutarına ecrimisil karşılık adı verilmektedir. Ziraat arazisi olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>