20 Yıl 240 Ay Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar 2020

Artık ev almak isteyenler 20 Yıl 240 Ay Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar yardımıyla kira öder benzer biçimde ev sahibi olacaklar. Binlerce kişinin 20 yıl 240 vadeli kredi verecek olan bankalara müracaat yapması beklenirken, 10 yıl vadeli kredilerde ise vadenin %0,40 ile %0,50 içinde olacağı söyleniyor.

konut-kredisi

Kira öder benzer biçimde ev sahibi olmak artık oldukca kolay..

Konut Kredisinde Vadeler 20 Yıl Oluyor

Konut sektörünün öncü firmalarından konutta 240 ay vadeli konut satışları yapılacak. 20 Yıl 240 Ay Vadeli Konut Kredisi alarak ev sahibi olmak isteyenler bilgileri yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Konut sektöründe  kredi vadelerinin 20 yıla uzatılması gene gündeme geldi. Mevzu ile ilgili olarak kredi ile ev sahibi olmak isteyenlere bir müjdeli haber Emlak Konut GYO dan geldi. Derhal hayata geçmesi için emek harcamalar yapılıyor. Ev sahibi olmak isteyenlerin düşsel olan uzun vadeli düşük faizli konut kredisi verilmesi planlanıyor.

Konut Firmaları Düşük Faizli 20 Yıl Vadeli Kampanya Düzenliyor

Emlak Konut GYO ile müteahhitler içinde meydana getirilen toplantıdan 240 ay vadeli şu demek oluyor ki 20 yıl vadeli olarak konut kredisi verilmesi planlanıyor. Emlak konut öncülüğünde biraraya gelen müteahhitler uzun vadeli düşük faizli konut kredisi verilmesi ile ilgili olarak görüş birliğine vardılar.  240 ay vadeli olarak verilecek olan konut kredileri ile taksitler düşürülürken ev sahibi olmak isteyenlerin daha çok ev alımı yapacakları ümit ediliyor. Emlak Konut Genel Müdürü Murat Kurum da kampanya da kredi faizlerinin % 0,70 faiz oranını aşmayacağını söylemiş oldu.

20 Yıl 240 Ay Vadeli Konut Kredisi

20 Yıl 240 Ay Vadeli Konut Kredisi

Mevzu ile ilgili olarak kampanyalı kredilerde konut faizlerinin de düşürülmesi için bankalar ile görüşme yapılacak ve uzun vadeli konut kredilerinin faizlerini de % 0,70 ve daha aşağıya çekilmesi için görüşmeler yapılacak. Bankalar mortgage kredilerini % 0,90 faiz oranları ile en fazla 120 ay vadeli olarak veriyor. Bankalar ile uzlaşma sağlanırsa konutta krediler 240 ay şu demek oluyor ki 20 yıla çıkacak ve faizler de % 0,70′ in altında verilecek.

240 Ay Vadeli Konut Kredisi Başvuruları Ne Süre?

Yeni yılda konut sektöründek piyasayı canlandırma için Emlak Konut GYO öncülüğünde konut firmalarının kampanyalı olarak 20 Yıl 240 Ay Vadeli Konut Kredisi sektörde ilk kere denenecek.

56 bin  konut için % 0,70 faiz oranları ile 20 Yıl 240 Ay Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar ile görüşmeler başlamış olacak.

Kampanyanın detaylarının bankalar ile de görüşülmesinin arkasından Kampanyanın gelecek ay Şubat ayının ilk haftası başlaması ve mart sonuna kadar devam etmesi planlanıyor. Izahat yapılır yapılmaz faizlerin aşağıya çekilmesi ile beraber konut kredileri 20 yıl vadeli olarak % 0,70 faiz oranları ile verilmeye başlanacak.

Markalı konut projelerinin 20 yıl vadeli olarak satışa sunulması ile konut sektöründe büyük bir hareketlilik umut ediliyor. Emlak konuttan ikinci konut seferberliği kapsamında bankalar ile yapılacak faiz indirimi görüşmelerinin arkasından ayrıntılar netleşecek.

KONUT KREDİSİ VADELERİ 20 SENEYE UZATILACAK

Emlak konutun başı çekeceği kampanyadan ev alanların ödeyecekleri taksit miktarlar 20 yıl vadeli olarak verilen konut kredilerinde epey düşecek. Bunun anlamı şu; bugün bankalara giden ve 100 bin lira limitinde % 0,90 faiz oranları ile 120 ay vadeli olarak konut kredisi alan yurttaş 1470 lira faiz ödemesi yapıyor. 120 ay vadede 100 bin lira konut kredisinde ödenen faiz oranı ayda aşağı yukarı 1470 lira ya denk geliyor. Şu anda eğer 0,5 faiz olursa bu aylık faiz ödemesi 950 liraya düşecek. 10 yıl için 0,5 faiz oranları ile verilecek olan 20 yıl da % 0,70 faiz oranları ile verilecek olan bu kredide tüketiciler 10 yılda 120 ay için 950 lira faiz ödemesi meydana getirecek. Ortalama olarak 450 ila 500 lira içinde para tüketicinin cebinde duracak.

konut kredisi

Konut kredisi vadeleri 20 yıl olacak

Eğer % 0,70 faiz oranları ile 240 ay vadeli olarak 250 bin lira konut kredisi çekerseniz de aylık olarak ödeyeceğiniz bu sayı  3650 liradan 2400 TL’ ye düşüyor. Kısaca 250 bin liraya ev alacak olanlar 20 yıla 2400 lira ödeme yaparak ev sahibi olabilecekler.

Bu kampanyadan yararlanmak isteyenler Emlak Konut GYO projelerinden ve öteki tanınmış ve marka konut firmalarının projelerinde bir ev almaları gerekiyor. Piyasa fiyatının altındaki faiz oranları ile düşürülecek olan faizlerin aradaki marjı kim finanse edecek diye soruyorsanız müteahhit firmalar ve Emlak GYO aradaki marjı finanse edebilecek. Merkez bankası faiz artırsa bile 10 yıl için % 0,5 faiz oranları ile verilecek bu projeden dönüş olamayacak ve bankalar ile yapılacak görüşmelerden sonrasında Emlak GYO projesinin bilgileri netleşecek.

20 Yıl 240 Ay Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar vardır. Sadece borçlarınızı erken kapatmanız devamlı yararınıza olacaktır ve faiz yükünden kurtulmuş olacaksınız.

Aşağıda ki görselde Güvence Bankasının vermekte olduğu “Kiracıya Mortgage” kampanyasına ilişkin hesaplama görülmektedir.

Garanti 240 ay vadeli konut kredisi

Güvence 240 ay vadeli konut kredisi

Emlak GYO ve konut kredisi veren bankalar içinde yapılacak antak kalma neticesinde 20 yıl vadeli konut kredisi çekilebileceği söylenmektedir. Bu kapsamda uzun solukta ev sahibi olmak isteyen yurttaşlarımızın gelir belgesi, kimlik fotokopileri vb. evraklarını hazırlamaları, almak istedikleri konutlar hakkında araştırma yapmalarının yarar sağlayacağı değerlendirilmektedir.

Bazı uzmanlar tarafınca ise konut kredisi vadelerinin 20 yıla çıkarılmasının ev fiyatlarını yükselteceği de söylenmektedir. Bu durumda, ev satın almak isteyen müşterilerin çoğalması ile arz talep ilişkisinden doğan bir fiyat yükselişinin ortaya çıkabileceği değerlendiriliyor.

Ek olarak Türkiye’ de bir ilk olarak Şekerbank mortgage kredilerinde 30 yıl vade imkanı sunuyor. 30 yıl vade ile kredi çektiğinizde faiz oranı % 1,70, 20 yıla kadar ise %1,60 faiz oranı mevcuttur. Detaylı data almak için tıklayınız. Kredi başvurusunda bulunmak için T.C. kimlik belgeniz, gelir ve ikametgah belgeleriniz ile size en yakın Şekerbank şubelerini ziyaret ediniz.

Ek olarak Şekerbank tarafınca konut kredisi kullanmak isteyen müşterileri için belirlenecek vade 30 senedir. Kredi talebi ile Şekerbank‘ a da başvurabilirsiniz. Cümlelerimizi tamamlarken siz kıymetli okurlarımıza bir müjde vermek istiyoruz. 2020 senesinde Ziraat Bankası ve Halkbank tarafınca (hemen hemen öteki bankalar resmi açıklamalarını yapmadılar.) anlaşmalı olunan inşaat firmalarından yapılacak olan konut alımlarında faiz oranları yüzde 0,98’ e indirdiğini duyurdu. Banka şubelerine giderek detaylı data alabilirsiniz.

Meydana getirilen son açıklamaya gore Türkiye İş Bankası da kampanya dahilinde olarak anlaşmalı inşaat şirketlerinden yapılacak olan konut alımlarında faizleri %0,98 seviyelerine çekmiştir.


About admin

Check Also

Konut Kredisini En Düşük Faizli Yapılandıran Bankalar

Konut kredisi almak isteyenlere müjde. 2020 senesinde konut kredisi faizleri düşmüştür. Ek olarak konut kredisi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>