2020 İŞKUR Girişimcilik Kursları Hız Kesmeden Devam Ediyor!

Ülkede genç istihdamın sağlanması için kim bilir KOSGEB kurslarını en oldukca düzenleyen kurum 2020 içinde İŞ-KUR ‘dur. İŞKUR ‘un elde etmiş olduğu Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi hizmetlerinin en güzel yanı da kursiyerlere vermiş olduğu averaj 50 ile 70 liralık cep harçlıkları dır. Ücretsiz bir şekilde hem eğitim verip hemde kursiyerlerine yevmiye veren İŞKUR ‘un talep etmiş olduğu şartlar ise açıkçası öteki kurumlara gore birazcık daha değişik ve zor olsa gerek. KOSGEB ‘in kurs mevzusunda en büyük dayanışma içinde olduğu iş ortağına ilişkin eğitimlerin başlama zamanı ve İllere gore adreslerini burada yer verdik. Ek olarak sizlere küçük bir imtiyaz sağlayarak ön mülakatlar da sorulacak 10 sual için küçük ip uçlarını da gene yer verdik.

İŞKUR Girişimcilik Kurslarının Müracaat Şartları Nedir?

İŞKUR tarafınca düzenlenen girişimcilik kurslarının en büyük şartı asla şüphesiz ki eğitime katılacak olan yeni girişimcinin işi olmayan olmasıdır. Ek olarak kendine kayıtlı olmasını isteyen kurum bunu yanı sıra belli tarihler de ise bu eğitimleri yalnız ”ENGELLİ” yada ”KADIN GİRİŞİMCİ” lere yönelik düzenlemektedir. Gene aynı koşul, doğrusu bu kısımdaki girişimcilerinde kesinlikle işi olmayan olmasını İŞKUR aramaktadır. Aslen aramakta da {hiç de} haksız değildir. Bundan dolayı sonunda bu kursları bitirip iş yeri kuracak olan girişimcinin SGK ‘sız olması doğrusu işi olmayan olması gerekmektedir.! Katılımcılarına 50 ile 70 TL içinde da bir de cep harçlığı veren kurumun eğitimlerine katılmak istiyorsanız bu niçin ile kesinlikle işi olmayan olmanız gerekmektedir. Bu şartın yanı sıra öteki kurumlarca talep edilen,

  1. 18 yaşlarında büyük olmak
  2. Daha ilkin girişimcilik eğitimi almamış olmanız
  3. FETÖ, PKK benzer biçimde yasa dışı kabahat teşkilat mensubu olmamış olmanız

da öteki aranan başlıca şartlardır.

İŞKUR Girişimcilik Eğitimlerine Iyi mi Başvuruda Bulana Bilirsiniz?

Tüm birimler tarafınca düzenlenen eğitimler benzer biçimde İŞKUR eğitimlerinin başvuruları da 2020 senesinde 2 şekilde gerçekleşmektedir.

  1. Ya eğitim takvimini takip ederek, İŞKUR ‘u listede bulup direkt birime gidip müracaatta buluna bilirsiniz.
  2. Ve yahutta bir öteki seçenek olan e-Devlet üstünden İŞKUR kurs iştirakı gerçekleştire bilirsiniz.

İŞKUR un 2020 yılına hususi eğitim takvimini illere gore görüp başvuruda bulunacaklar https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste adresine girerek buradan bilgileri inceleye bilirler.

e-Devlet üstünden İŞKUR girişimcilik kurslarına iyi mi müracaat yapabiliriz!

PTT ‘den 2 TL karşılığında almış olduğunuz bir e-Devlet şifreniz var ise 5 dakika içinde İŞKUR girişimcilik kurslarına kayıt olabilirsiniz. KOSGEB artık 2020 zamanı itibarı ile nerede ise tüm müracaat formlarını e-Devlet sistemine taşımıştır. Hali ile İŞKUR dahil olmak suretiyle tüm iş ortaklarınca verilecek olan kursların başvuruları da e-Devlet üstünden yapılmaktadır. Dolduracağınız bir biçim ile anında kaydınız alınmaktadır. Sizin tek yapmanız ihtiyaç duyulan, yanınıza nüfuz cüzdanınızı da alıp,

  1. İlk olarak https://edevlet.kosgeb.gov.tr/EHizmetler/TumHizmetler adresine girip yapmanız
  2. Ardında da  bu menüye listeden girerek müracaat formunu doğru bir halde doldurmanız dır.

Onun haricinde eğitim alma programınızı https://lms.kosgeb.gov.tr/ adresine giriş yaparak direkt başlata bilirsiniz.Eğitimler İnternet üstünden ” Uzaktan Eğitim ” olarak iyi mi alacağınızı bilmiyorsanız lütfen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi isminde içeriğimizi dikkatlice okuyun.

About admin

Check Also

Market Açmak İsteyen Girişimcilere KOSGEB’ den Hibe!

Şarküteri yada süper yada hiper market açmak isteyen yeni girişimciler bu yılda KOSGEB üstünden devlet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>