2020 Öğrenci Burs Başvuruları

Öğrenciler eğitim ve öğretimleri için kafi durumları olmadığında burs yolunu tercih ederler. Burslar öğrencilere devlet eliyle verildiği benzer biçimde hususi kuruluşlar ya da varlıklı iş adamları vasıtası ile verilebilir. Vakıflar da öğrencilerin yıl sonu notlarını dikkate alarak burs vermektedir. Devlet eli ile verilen burslarda bir müracaat süresi olmaktadır. Yurtkur tarafınca belirli dönemlerde başvurular kabul edilmektedir. Ek olarak burs alamayan öğrenciler için kredi imkanı da sağlanmaktadır.

Öğrencilere Para Yardımı 2020 Dönem Başvurusu yapmak için tıklayınız. Bu burslar ile eğitim öğretim için lüzumlu olan finansman sağlanmaktadır.

Devlet Bursu

Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafınca verilen kredi ve burslar için başvurular genel olarak senenin son aylarında başlamakta ve yıl başlangıcında öğrenciler burslarını çekmeye başlamaktadır. 2020 Eğitim öğretim yılı için belirlenen müracaat zamanı de gene Ekim ayı olacaktır. Ocak 2020 itibari ile burslar öğrencilerin hesaplarında olacaktır. Ödemeler T.C. kimlik numarasının son hanesine bakılırsa yapılmaktadır. T.C. kimlik numaraları;

kyk

KYK tarafınca lisans öğrencilerine  470 TL burs verilecektir.

 • 0 İle Bitenler Ayın 6’sında
 • 2 İle Bitenler Ayın 7’sinde
 • 4 İle Bitenler Ayın 8’inde
 • 6 İle Bitenler Ayın 9’unda
 • 8 İle Bitenler Ayın 10’unda burslarını hesaplarından çekmektedir.

Başvurular ekim ayında başlamış olacak olup bu adres üzerinden kabul edilecektir.

Devlet Bursundan Kimler Faydalanabilir?

Devlet bursuna başvurmak için örgün eğitim görmek gerekmektedir. Açık öğretim öğrencileri başvuruda bulunamaz ve bu eğitim yardımından faydalanamaz. Burs almaya hak kazananlar ön lisans, lisans öğrencileri, açık öğretimden yalnız belirli bir grup(Ailesi vefat eden, şehit ya da gazi evlatları), DGS ile geçiş yapanlar, master ve doktora öğrencileridir. Öğretim durumunun sona ermesi, öğrencinin bursu hak etmediğinin sonradan anlaşılması, öğrencinin sınırsız ceza alması neticesinde verilmekte olan burslar kesilir ve talebe hiçbir şekilde bu ödenekten faydalanamaz.

üniversite

Burs Ücretleri Ne Kadardır? 2020

Geçen yıl burslara meydana getirilen zamlar neticesinde öğrencilerin yüzleri güldü. Burslara da zam yapılarak öğrencilerin yüzleri güldürüldü. Verilmesi planlanan burs tutarları aşağıdaki gibidir;

Lisans ve ön lisans öğrenciler için 550 TL

Yüksek lisans öğrencileri için 1.100 TL

Doktora öğrencileri için 1.600 TL burs ödemesi yapılacak.

Ödemeler Kredi ve Yurtlar Kurumu’ nun anlaşmalı olduğu banka olan Ziraat Bankası aracılığı ile yapılmaktadır. Müracaat sonrası eğer size burs çıkarsa adınıza bir hesap açılır ve ödemeleriniz bu hesap üstünden gerçekleştirilir. Burs başvuruları başladığında sizleri haberdar etmemiz için bizi takip etmeye devam edin.

Burs ve kredi başvuruları e-devlet üzerinden de kabul edilmektedir. 

STK ve vakıflar aracılığı ile de burs verilmektedir.

TEMA Vakfı Turan Demiraslan

Tema vakfı lisans üstü eğitimi gören öğrencilere burs vermektedir. Burs ödemelerini Tema Vakfı adına Turan Demirarslan gerçekleştirmektedir. Bu Vakıf eğitim süresince finansal desteğe gereksinim duyan öğrencilerin yanında olmayı amaçlamaktadır. Bu kapsamda yüksek lisans ve doktora öğrencileri burs almaktadır. Burs başvurusu yaptığınızda eğer başvurunuz pozitif yönde sonuçlanırsa tarafınıza 12 aylık burs ödemesi yapılır Her ay 1, 080 TL bursunuz Vakfa bildirdiğiniz hesap numaranıza yatırılır.

Müracaat için sizden istenen evrakları [email protected] adresine mail olarak göndermeniz istenecektir. Sadece istenen evrakları eksiksiz ve yanlışsız olarak hazırlamanız gerekmektedir. Evrak eksiğiniz var ise başvurunuz dikkate alınmaz.

tema-burs

Tema Vakfı burs veriyor.

Müracaat koşulları;

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • Lisans üstü eğitim programlarında eğitim durumunuzun etken olması
 • Derslerden geçmek sureti ile sav aşamasında olmamak
 • Sav konusunu vakfın kurum amacına uygun olarak belirlemek (Tabiat ve çevre politikaları)
 • Müracaat evraklarının eksiksiz bir halde müracaat tarihinden ilkin vakfa iletmek gerekmektedir.

Öğrenciler İçin En Uygun Kredi Kartı Veren Bankaları incelediniz mi?

Müracaat Esnasında İstenecek Evraklar

 • Sav konusunu ifade eden evrak
 • Not dökümanı (Talebe işlerinden alınmaktadır.)
 • Tarihin güncel olması koşulu ile talebe belgesi
 • Müracaat formu
 • Özgeçmişinizin belirtildiği biçim
 • Araştırma formunun doldurulması gerekmektedir. Bu evraklar müracaat süresi geçmeden vakfa eksiksiz bir halde e-posta yolu ile iletilmelidir.

Tez konuları ile ilgili detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Aktaş Tüm ortaklık Eğitim Bursu

Aktaş Tüm ortaklık durumu kafi olmayan T.C. ve K.K.T.C. vatandaşı olan öğrencilere burs imkanı sağlamaktadır. Burs başvurusu yapabilmek için aranan şartlar;

aktaş-holding-burs

Aktaş tüm ortaklık de burs veren kuruluşlar arasındadır.

 • Örgün eğitim görüyor olmak
 • 26 yaş sınırını aşmamak
 • Askerlik ile ilişiği bulunmamak
 • Geliri olmamak
 • Değişik bir yerden maddi destek almıyor olmak
 • 4 üstünden minimum 3 averaja haiz olmak
 • Transkript belgesi
 • Sicil kaydı olmamak
 • Yetim ve öksüzlere öncelik bilinmektedir.

Kişisel bilgilerinizi içeren formu doldurarak internet üzerinden burs başvurusunda bulunabilirsiniz.

Türk Eğitim Vakfı

Mustafa Kemal Atatürk ilke ve inkılaplarına uyan, uygar, ulusal duygulara ehemmiyet veren öğrencilere burs veren bir Vakıf’ tır. Verilecek olan burs tutarı 510 TL’ dir. Müracaat şartları;

tev

TEV bursu ile sizde eğitim ihtiyacınız olan şeyleri giderebilirsiniz.

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • Maddi anlamda gerekseme sahibi olmak
 • 4 üstünden minimum 2,5 averaja haiz olmak
 • Herhangi bir işte çalışmıyor olmak
 • Değişik bir kurum ya da kuruluştan burs almıyor olmak
 • Alttan 3 ve daha çok dersi olan öğrenciler burs imkanından faydalanamamaktadır.

Ekim ve Haziran aralığında öğrencilere burs ödemesi yapılmaktadır.

Ek olarak hususi üniversitelerde okumakta olan öğrenciler, açık öğretimde okuyan öğrenciler, uzaktan eğitim ile eğitim görmekte olan öğrenciler, 25 yaşından büyük olanlar ve aynı Vakıftan burs almakta olan bir kardeşi olanlar TEV bursundan faydalanamazlar.

Burs hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Sabancı Vakfı

Sabancı Vakfı da eğitim anlamında durumları kafi olmayan öğrencilere burs imkanı elde eden vakıflardan bir tanesidir. Ekim ve Haziran ayında olmak suretiyle öğrenciler 9 ay burs almaktadır. Ek olarak burslar karşılıksız olarak verilmektedir ve vakfın tarafınızdan herhangi bir beklentisi olmamaktadır.

sabancı

Sabancı Vakfı burs veriyor.

Burs şartlarını taşıdığınız anlaşılır ve başvurunuz kabul edilirse ödeme kişisel banka hesaplarınıza yatırılır. Vakıf tarafınca burs sadece üniversite sınavında üstün başarı elde öğrencilere verilmektedir. Ara derslik, lisans üstü eğitim ve 2. öğretim öğrencilerine burs hakkı tanınmamaktadır. Ek olarak burs alan öğrencilere vakıf tarafınca yetişim imkanı da sağlanmaktadır. Burs hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

NEF Vakfı

NEF Vakfı burs başvuruları Ekim ayında alınmaktadır. Vakfın başvuruda bulunan öğrencilerde aramış olduğu bazı şartlar bulunmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, örgün eğitim görmek, eğer hususi üniversitelerde eğitim görülüyorsa %100 burslu okumak, ailenin üstüne kayıtlı herhangi bir malın olmaması, çalışmıyor olmak, disiplin cezası almamış olmak ve sicilin temiz olması gerekmektedir. www.nefvakfi.org adresinden başvurular kabul edilmektedir. Burs miktarları her yıl vakıf tarafınca belirlenmektedir. Öteki vakıflarda olduğu benzer biçimde herhangi bir aralık bulunmamaktadır. Burs 12 ay kesintisiz olarak verilmektedir. Vakıf yalnız ön lisans ve lisans öğrencilerine burs vermektedir. Burslar hakkında detaylı data almak için tıklayınız.

Bu kurumlar tarafınca 2020 eğitim öğretim yılları için de burs başvuruları alınacaktır. KYK tarafınca verilecek olan burs ve krediler müracaat yapabilirsiniz. Ek olarak burs çıkmazsa mağdur olmamak adına vakıflara da burs başvurusu yapabilirsiniz. Müracaat tarihlerini kaçırmayın ve sizden istenen evrakları eksiksiz bir halde tamamlayın. Eğitim tahsil hayatınızda başarılar diliyoruz. 🙂


About admin

Check Also

Özel İngilizce Kursu 2020 Fiyatları

İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa illerimizde yabancı dil ağırlıklı kurs veren birçok merkez yabancı dil öğrenmek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>