2020’de En uygun Hayvan Kredisi Veren 5 Banka!

Canlı olarak her türlü hayvan alımı için artık neredeyse 2020’de tüm bankalar kredi olanakları çiftçilerimize sağlamaktadır. Bu imkanları en uygun olarak elde eden Türkiye’de bir tek 5 banka göze çarpmaktadır. Faiz oranları ve geri ödemedeki esnekliklerini göze alır ise bu ülkemiz de bu 5 bankanın haricindeki bankalardan hayvansal kredi kullanmak {hiç de} mantıklı gelmemektedir. Sadece sizlere tavsiye edeceğimiz en iyi imkanlar ile hayvan kredisi elde eden 5 bankanın içinde bir tanesi diğerlerine nazaran açık ara 1 numara olarak en ön plana çıkmaktadır. Bu banka Ziraat bankasıdır. Senelik bir tek %2 den süregelen 5 yıl vadeler sunmuş olduğu teklif hakikaten oldukca cazip gelmektedir. Onun haricinde Şekerbank ‘ın ise senelik %11 den süregelen olanaklarından elde etmiş olduğu imkanlarda {hiç de} kulağa fena gelmemektedir.

2020 Senesinde En Uygun Hayvan Kredisini Veren 5 Banka Burada!

Geçmiş yıllarda devletimizde hayvancılık oldukca geniş çaplarda meydana getirilen bir meslek gurubu idi. Köyden büyük kentlere göçler tarımsal alanların ekilmesinde ki düşüklük ve hayvancılık alanındaki yatırımların düşmesine niçin olmuştur. Özellik ile 2020 yılı itibarı ile ise bu çark adeta tam tersine dönmeye başlamış durumdadır. Kuşkusuz bunun en büyük sebebi büyük şehirlerdeki yaşam pahalılıkları dır. Eğer büyük şehirde nitelikli bir çalışan değil iseniz mevcut asgari ücret ile geçiminizi sürdürmeniz oldukca zor olacaktır. Bunun bilincinde olan yurttaşlarımız köylerine geri göç etmek için bazı hazırlıkları halletmeye adım atmıştır. Özellik ile bir köyle bir kaç parça tarlası olan yada damı, ahırı olanlar kendi anladıkları iş olan çiftçiliğe geri dönüşün sinyallerini vermiştir. Doğal olarak bu iş aniden olmadığı için birazcık bankalardan maddi destek almaları gerektirme etmektedir. Et yada süt üstüne üretim yapmanın kuşkusuz büyük şehirlerde işçilikten oldukca daha çok kazanç sağladığını da göz önünde bulundurur isek birazcık fedakarlık yapmamızın bence asla fakat hiçbir sakıncası yoktur.

En uygun büyükbaş hayvan kredisini hangi banka veriyor

En uygun büyükbaş hayvan kredisini hangi banka veriyor

Daha önceleri bir tek devlet kamu bankaların vermiş olduğu hayvan kredileri artık günümüzde neredeyse her hususi bankanın bir parçası olmuştur. Bir oldukca banka büyükbaş yada küçükbaş veyahutta kanatlı hayvan alacak olan vatandaşlar için zirai departmanlar kurmuş, uzman personel çalıştırmaktadır. Bilhassa bu bankaların içinde en dikkat çekenleri ilk sırada Ziraat bankası gelmektedir. Onun derhal arkadasın dan ise Şekerbank diyebiliriz.

Tüm Bankaların Hayvancılık Kredilerinde Aradıkları Şartlar!

 1. Hayvan alacak olan çiftçinin ilk olarak kredi notu kesinlik ile sorunsuz olması gerekmektedir. Şu demek oluyor ki daha önceleri hiçbir banka ile kredi yada kredi katı ile ilgili problem yaşamamış olmanız oldukça önemlidir. Bu niçin ile not averajı ”İYİ” seviyesinde gözükmesi şarttır.
 2. ÇKS belgesi, doğrusu Ziraatçi Kayıt Sisteminde yer almanız istenilmektedir.
 3. Çiftçilik icra eden vatandaşın eğer canlı hayvanları var ise bu hayvanların değerleri kadar eğer yoksa (yeni girişimci ziraatçi ise) kesinlikle ipotek kıymeti olan bir mal varlığı istenilir. Özetlemek gerekirse açıklamak gerekirse banka vereceği hayvan kredisi için paranın emniyetini sağlamak amacı ile kıymetli bir malınızı ipotek eder. Bu illa sizin üzerinize olması gerekmemektedir, bir yakınınızın ev, arsa, traktör benzer biçimde kıymetli üstünde borcu olmayan bir malı da olabilmektedir.
 4. Hayvansal kredi başvurusu icra eden çiftçiden minimum çalışan, maaşlı ve bordolu 2 kefil istenilmektedir. Ek olarak kefillerden nüfus cüzdanı suretleri, maaşlarını gösteren imzalı onaylı yazıda aranmaktadır. Son olarak da meydana getirilen yeni düzenleme ile kefilin var ise eşinin de rızasını gösteren banka tarafınca verilen formda imzalanması gerekmektedir.

Bu şartlara ilaveten eğer hayvan kredisi kullanmak için Ziraat bankasını tercih edeceksiniz alacağınız hayvana nazaran RESMİ GAZETEDE YAYIMLANAN ŞARTLARI da yerine getirerek alım yapmanız şarttır.

Ziraat Bankası Hayvansal Kredi Faiz Oranları Ne Kadar?

İlk olarak en uygun faizler ile hayvan kredisi veren bankalar 2020 da hangisi değinir ise bizce ilk sırayı kesinlik ile bir kamu bankası olan Ziraat bankası gelir. Banka hem geri ödemedeki imkanları ile hemde sağlamış olduğu düşük faiz oranları bonkörlüğü ile şuan listemizin 1 numarasıdır. Ziraat bankasının tek bu nokta da sizi kim bilir zorlayacak olan yer azca öncede belirmiş olduğumuz benzer biçimde alınacak olan hayvandaki şartlarıdır. Eğer bu şartları da kabul ediyorsanız size aşağıdaki tabloda yer edinen faiz desteğini verecektir.

En Uygun Hayvan Kredisi Veren Bankalar

En Uygun Hayvan Kredisi Veren Bankalar

Buradaki faiz desteği sonrasında bankanın senelik olarak belirlemiş olduğu %8 faizli hayvancılık kredileri destek sonrasında şu hale gelmektedir.

 • Damızlık düve yetiştiricisi en fazla 12 aylık vadede %2
 • Büyükbaş hayvancılık %4
 • Küçükbaş hayvancılık %2
 • Arıcılık kredisi her iki dönemde %4
 • Tavukçuluk en en %2 en fazla %4

şeklindedir.

İkinci sırada ise size en uygun olarak her alanda hayvancılık yatırımı meydana getirecek olan çiftçilere kredi olanağı elde eden banka Şekerbank’ı tavsiye ederim. Banka sizden Ziraat bankası benzer biçimde alınacak olan hayvanda ağır şartlar aramayacak dır. Geri ödeme vadeleri de heme derhal yakın olsa da faiz oranları senelik %12 ile 14 içinde değişmektedir.

Üçüncü ve sizlere önereceğim son en uygun faizli hayvancılık kredilerini 2020 senesinde veren banka Denizbank dır. Banka tarımsal yatırımlar adı altında Möö’kemmel bir fırsat slogonu ile 60 ay vadeli satmaca bedelin %75 oranını 6 ayda bir geri ödemeli olarak kredilendirme yapmaktadır.

Hayvancılık icra eden yada yapmak isteyenler için tavsiyeler

Kıymetli çiftçilerimiz, yem maliyetlerinin son zamanlarda artması hayvancılık ile uğraşan çiftçilerimizin maalesef belini bükmektedir. Tarlası bulunmayan yada bulunmuş olduğu coğrafi bölgenin karlı, soğuk kısacası hayvanların otlatılmasına elverişli olmaması çiftçilerimize yem ile besicilik halletmeye sürüklemektedir.  Yaz günlerin de hazırlanan silaj ile yada videomuz da yer edinen teknikler ile maliyetlerinizi düşürebilirsiniz!

Feysbuk toplumsal sayfamızdan bizleri takip ederek, hayvansal yada tarımsal bağışlama kredilerden anında haberdar olabilirsiniz. Lütfen Facebook sayfamıza erişim sağlayınız.

Koyun Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Daha oldukca hobi amaçlı yada günlük ev bütçesine birazcık katkı olsun amaçlı alacağınız azca sayı hayvan için bankaların bireysel gereksinimlerini kullanmak oldukca daha mantıklıdır. Her ne kadarda Ziraat Bankası Koyun Kredisi faiz oranlarından yararlanamayacak olsanız da istenilen şartları sağlamak için harcayacağınız bütçeyi bu şekilde kolaylık ile telafi edebilirsiniz. Üstelik hiçbir kefil yada herhangi bir gelir belgesi yada ipotek benzer biçimde şartlara haiz olmadan bu sayede ister kanatlı ister ise etçil yada sütçü canlı hayvan sahibi olabilirsiniz. Bizlere sorar iseniz;

 • 5 Büyükbaş
 • 20 Küçükbaş
 • 50 Kanatlı hayvan

altında bir canlı hayvan alacaksanız size kesinlik ile tavsiyem ”Tüketici Kredisi” kullanarak bunu sağlamanızdır. Eğer sizler de benim benzer biçimde aynı düşünceye haiz iseniz sizlere bu ay asla güçlük çıkarmadan kredi olanağı elde eden bir bankayı tanıtmak isterim.

Bu bankamız MART için aylık %1.49 faiz oranını 60 ay vadeli olarak veren bankamız olan ODEABANK’dır. Bankamızdan kullanacağınız kredi miktarına nazaran değişik vadeler ile geri ödeme çizelgesi ise şu şekildedir.

ODEABANK Bireysel Kredisi Hesaplama Tablosu
Miktar 36 Ay 48 Ay 60 Ay
7.500 TL 270,69 TL 219,84 TL 189,96 TL
12.500 TL 451,15 TL 366,40 TL 316,60 TL
17.500 TL 631,61 TL 512,97 TL 443,24 TL
22.500 TL 812,08 TL 659,53 TL 569,88 TL
27.500 TL 992,54 TL 806,09 TL 696,53 TL

Bankanın kredi başvurusunu şubesine dahi gitmeden İnternet üstünden bir tek cep ve kimlik numaranız ile kolaylık ile buradan da arzu ederseniz yapabilirsiniz. Detaylı bilgiyi de isterseniz ücretsiz bir şekilde 444-8-444 numarayı arayarak öğrenebilirsiniz.

About admin

Check Also

Devlet’ten Tarım Hazine Arazisi Nasıl Kiralanır?

Ziraat yada da hayvancılık ile uğraşan çiftçilerimiz için toplamda 3 milyar 400 milyon hazineye ilişik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>