2020’de Para Kazandıran Tarımsal Yatırım Projeleri

Türkiye tarıma elverişli ülkeler içinde ön sıralarda. Bilhassa İç Anadolu bölgesi dahil coğrafi özellikleri açısından her çeşitten nebat vatanımızda kolaylıkla yetiştirilmektedir. Bu kadar oldukca ziraat alanına haiz olan ve tarıma elverişli olan ülkemiz de tarımsal yatırımlar ise hakikaten kulağa hoş gelmektedir. 2020 senesinde para kazandıracak tarımsal yatırımlar hakkında informasyon almak isteyenler için en karlı ziraat yatırımları  ile devam ediyoruz.

Dünya ülkelerine kıyasa ülkemiz adeta ziraat cenneti ve ziraat gelecekte de asla bitmeyecek bir sektör. Her insanın öncelikli olarak gıdaya gerekseme duyması tarımın asla bitmeyecek olması  ziraat alanına meydana getirilen yatırımların da geri dönüşünün devamlı olacağı anlamını taşıyor.

En Karlı Ziraat Yatırımları

Her insanın yatırım yapmak istediği fakat hakikaten de oldukca uğraştırıcı olan ziraat sektörünü getirisinin olması yatırım fikrini de bununla beraber getirmektedir. Ziraat sektörü geçmişte olduğu benzer biçimde gelecekte de yatırımcısını asla üzmeyecek ve geri dönüşü devamlı yüzde yüz olacaktır. Ziraat alanına yapacağınız yatırımlarla para kazanmak hiçte hayalden ibaret değil. Devletimizde birçok insanoğlunun geçim deposu tarımdır ve sizde tarıma yatırım yaparak para kazanabilirsiniz.

turkiyeni-tarimsal-haritasi

Türkiye’nin tarımsal haritası

Tarımsal yatırım fikrini  hayata geçirmek isteyenler ilk olarak ne yapacaklarına dair bir fikre gerekseme duymaktadır. İş fikri olarak hayata geçirmek istedikleri işlerde kesinlikle yatırım alanı ile ilgili informasyon ve deneyim edinilmeli bari sektörde hangi alanda yatırım yapılacağının ön araştırmasının yapılması gereklidir. Bu girişimcilerin yatırımlarına dair önlerini görmelerine destek olurken, sektördeki ihtimaller içinde risklerin ne işe yaradığını bilerek işe yatırım yapılmalıdır. Ne yapacağınıza dair bir ön araştırma fikrinizi olgunlaştırmanız da size oldukça yarar elde edecektir. Yatırım ile ilgili iç ve dış pazar araştırması yapılmalı ve adımları buna bakılırsa atmalıdır.

Devletimizde her ne kadar tarıma elverişli ve verimli topraklarımızın olması yatırımın gelecekte de  devam edeceğinin garantisi olsa da ne ekip dikeceğinize, nerede iyi mi pazarlayarak elinizden çıkaracağınıza dair düşünce sahibi olmanızda yarar var.

Ekeceğiniz ürünün pazarı nerede, hangi pazarda daha kolaylıkla alıcı bulabilirsiniz iç ve dış pazarda gereksinim duyulan ürünü saptayarak o ürünü belirledikten sonrasında ekim yaparak tarıma yatırıma kalkışabilirsiniz. Hiçbir süre ihmal etmeyin doğru tohumu doğru toprakta ve yerinde ektikten sonrasında kesinlikle yatırımınızı fazlasıyla geri kazanabilirsiniz. Tarım ve hayvancılık devlet destekleri hakkında informasyon alabilirsiniz.

Topraksız Ziraat En Karlı Yatırım Alanı

Her yıl binlerce girişimci tarımsal faaliyetlerde yatırım yapmaktadır Bunun başlangıcında sera benzer biçimde yaz kış meydana getirilen tarımsal faaliyetlerin yanında topraksız ziraat yatırımı yaparak kazanç sağlamaktadır. Tohumu su içinde büyüterek toprağa gerekseme duyulmadan meydana getirilen topraksız tarıma yatırım yapmak isteyenler anahtar teslim seralar kuran firmalar ile anlaşarak kazançlı bir yatırım yapabilirler.

Topraksız Tarım

Topraksız Ziraat

Topraksız tarımda toprak yerine kaya yünü, kokopit, perlit benzer biçimde toprağın yerini tutan ve bitkinin köklerinin tutunabildiği  inorganik ve organik ortamlarda yapılabilen bu topraksız tarımın öncü ülkeleri ise ve Hollanda, İsrail ve İspanya. Sizde topraksız ziraat ile toprağa gerek kalmadan da domates, yeşil saha çimi benzer biçimde ürünler yetiştirebilirsiniz. Susuz ziraat ürünleri de en karlı ziraat yatırımları arasındadır.

Hidroponik yetiştiricilik olarak adlandırılan topraksız ziraat gelecekte yapılabilecek tarımsal yatırım alanlarında en oldukca tercih edilecek tarımsal faaliyetlerden birisi olacağa benzemektedir.

Organik Ziraat Tohum Satışı Sera Kurulumu vb. Ziraat Alanına Yatırım Yapabilirsiniz

Tarımda akla gelen yatırımlar çoğu zaman organik sera kurulumu, tohum satışı, meyve ve sebze üretimi, vatanımızda hemen hemen keşfedilmemiş ve pazarı hemen hemen olmayan fakat gelecekte oldukca kazandıracak yabancı meyvelerin bahçelerini yapmak, ceviz, badem ağaçları benzer biçimde bahçeler oluşturmaktır. Organik ziraat fikri devamlı kazandıracak yatırım aracıdır. Organik ziraat yaparak sera kurarak tarımsal faaliyetlerinizi yaz kış devam ettirebilir, ürünlerinizi her an pazarda olmasını sağlayarak yatırımınızı devamlı kazanca dönüştürme fırsatı yakalayabilirsiniz. Devletimizde yaşanmış olan tohum sıkıntısını siz çözerek yatırımınızı gelecekte de garantileyebilirsiniz.  Tarımdan para kazanmak aslen ne kadar uğraştırıcı ve meşakkatli olsa da doğru yatırımla devamlı yüksek kazanç vaat eden bir sektördür. Bu sektörün meyvesini yiyecek istiyorsanız değişik ve hemen hemen keşfedilmemiş yeni alanlar yaratabilirsiniz. Dış ülkelerde yetişen ve  vatanımızda hemen hemen pazarı gelişmemiş olan değişik dünya meyvelerinin yetiştiriciliği fikri de yatırım olarak hayata geçirilebilir. Tüm pazar araştırması, fizibilite emek harcaması ve riskleri de göz önünde bulundurarak yapılacak en doğru karar ile yatırım yapma fikrini hayata geçirerek sizde oldukca güzel paralar kazanabilirsiniz.

Bulunduğunuz bölgede bulunan pazarda gereksinim duyulan ne, pazarın en oldukca gerekseme duyduğu ürün ne bunu keşfederek bu açığı tamamlayarak sizde doğru yatırım alanı olan tarımdan oldukca para kazanabilirsiniz.

Sermayesiz Ziraat Yatırımları

Bahçe düzenlemek, ziraat işleri ile uğraşmak, meyve ve sebze üretmek sizi mutlu ediyor ve bunu gelecekte de asla sıkılmadan bunalmadan yapabileceğinize ve geçim kaynağınıza dönüştürmeye karar verdiyseniz bu şekilde sizde gelir elde etmenin yolunu bulmuş olabilirsiniz. Günümüzde bahçe düzenlemek benzer biçimde oldukça kolay işlerden gelir sağlayarak para kazanmanız mümkün. İlla ki milyonluk yatırımlar yaparak işletme sahibi olmanız gerek yok. Bahçenizde yetiştireceğiniz organik sebze meyve üretimlerini organik pazarlarda satarak gelir elde edebilirsiniz. Hem bu iş sizi mutlu edebilir, hem de büyük ana paraya gerek kalmadan size kafi gelecek kadar olan toprak alanda ve bahçenizde organik ziraat işinizden para kazanabilirsiniz. Ek olarak günümüzde çiçek satışlarını da yaparak para kazanmanız mümkün. Size hususi  oluşturacağınız botanik bahçeniz de değişik türden çiçeklerin yetiştiriciliğinden para kazanmanız mümkün. Ziraat sektöründe hakikaten oldukca değişik türden iş alanı mevcut. Sizde kendinize uygun gördüğünüz ve yapabileceğiniz işlerin ne olduğuna karar verdikten sonrasında yatırımınızı yaparak para kazanabilirsiniz.

Tarıma yatırım meydana getirecek olanlara tavsiyemiz; bu işi seviyorsanız yapın, devamlı işinizin başlangıcında durun, doğru ekip ile çalışın, fizibilite ve finansman çalışmalarını iyi yapın, pazar ve pazarlama sorununu baştan çözün, üretim stratejisi geliştirin, ziraat alanında teknolojik gelişimleri takip edin, krizi fırsata çevirecek hamleler hayata geçirmeye hazır olun, sektörün açıklarından kendinize fırsat yaratın ve en önemlisi tarımsal yatırımlarda devamlı sabırlı olun..

tarımsal-projeler

Tarımsal projeler

Tarımsal Yatırımlara Bağışlama Desteği

Türkiye’ de 2020 senesinde da kırsal alanlarda tarımsal faaliyetler ve ekonomik yatırımlara bağışlama desteği verilmeye devam edilecek. Ziraat ve Orman Bakanlığı tarafınca kırsal alanlarda ziraat işi ile uğraşmak isteyen çiftçilerin yapacakları ekonomik yatırımlar proje bazında değerlendirilerek desteklenecek. En karlı tarımsal ürünler üretimine yönelik olarak verilecek bağışlama desteği verilecek olan hibeye esas proje tutarının yüzde 50’si olarak bağışlama yöntemiyle destek verilecek. Öteki yüzde 50’si oranındaki tutarı müracaat sahipleri kendi kaynaklarından temin etmekle yükümlü olacak. Proje bütçesi KDV hariç hazırlanacak. Bakanlık tarafınca verilecek olan bağışlama desteği tebliğde yer edinen illerdeki kırsal alanlarda yaşamak isteyen çiftçilerin yapacakları tarımsal faaliyetler desteklenerek çiftçilerin tarıma teşvik edilmesi amaçlanmaktadır. Ziraat ile ilgili devletin verdiği destek sunar mazot desteği olarak da 2019 da verilmeye devam edilecek. Mazot desteği bir depo çiftçiden bir depo devletten olacak şekilde destek verilecek. Tüm destek sunar tarıma teşvik ve çiftçilerin desteklenmesi projesi kapsamında Ziraat ve Orman Bakanlığı vasıtasıyla verilecek.

Ulusal Ziraat projesi kapsamında havza bazlı destek modeli hayata geçirilerek ekim ve hasat zamanında olmak suretiyle yılda iki kere gübre desteği verilecek en oldukca gereksinim duyulan mazot desteği de  kullanılan mazotun yarısı kendinden yarısı devletten olacak şekilde destekleme yapılacaktır. 2020 senesinde para kazandıracak tarımsal yatırımlar ile sizde para kazanabilir, geleceğinizi garantileyebilirsiniz.

Tarımsal sulama hibe desteği 2020 senesinde yüzde 50 oranında verilmesi planlanıyor. 2020 yılı için çiftçilere ayrılan bütçe 16,1 milyar TL’ dir. Destekleme mevzuları ve miktarları açıklandığında size informasyon vermeye devam edeceğiz.


About admin

Check Also

Ecrimisil Hesaplama Tablosu 2020 Fiyatları (Tarım Arazisi – Arsa)

Haksız yere işgal edilen arazilere ödenen tazminat tutarına ecrimisil karşılık adı verilmektedir. Ziraat arazisi olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>