3 Adımda Genç çiftçi Başvuru Kaydı Nasıl Yapılır? ( 2020 Müracaatları )

İlk kere 2016 senesinde başlayıp 3 yıl süresince süreceği için 2020 senesinde son kere verilecek olan genç çiftçilere 30 bin TL hibelerinden yararlanmak için sisteme kayıtlı olmanız gerekmektedir. Muhtemelen nisan ayında 3 ana kategori de yatırım meydana getirecek olan genç çiftçilerimiz için verilecek olan destek sunar için de kayıtlı olma şartı gene aranacaktır. genc ciftci ziraat gov tr adresinden yapılması gerekilen müracaat kaydının iyi mi oluşturulacağını sizlere yalnız 3 adımda resimli + videolu olarak anlattık.

Genç Çiftçilerimize 2020 Senesinde’da Bağışlama Desteği Var.!

2016 senesinde köye dönüş sloganı ile verilen 15 bin çiftçimizin yararlandığı 30 bin TL bir oldukca gerekseme sahibi genç çiftçilerimize kaynak olmuştur. Devletimizin vermiş olduğu bu desteklerde bazı şartlar aranmıştır. Bu şartların sağlanması durumda teşvikler çiftçilerimizin büyük bir kesimine verilmiştir. 3 Yıl süresince verilecek olan bağışlama teşviklerinde ki amaç kırsal alandaki halkın refahını arttırmak, şehirlerden köye tekrardan dönüşün önünü açmaktır. Bağışlama desteklerinden kesinlik ile il ayrımı yapılmamıştır. Fakat çiftçilerimizde bazı şartlar istenilmiştir. Bu şartların başlangıcında ise sisteme kayıt olma ve başvurunun sistem üstünden yapılması gelmektedir. Öteki şartlar ise çiftçimizden ve yapacağı yatırımın nereye yapacağı mevzu gelmektedir. 3 ana başlık altında toplanan bu sektörler ise;

 1. Tarımsal alanda yapılacak olan yatırımlar.
 2. Büyükbaş, küçükbaş hayvan alımları,
 3. Tıbbı nebat alına yapılacak olan yatırımlardı.

Bu 3 alanda yatırım meydana getirecek hak sahiplerinin en fazla 40 yaşlarında olması da aranan öteki bir kriterlerdi. Çiftçinin herhangi bir işletmeye kayıt olarak emek harcamaması da gerekiyordu. Dikkatinizi çekti ise verilecek olan genç çiftçilerimize bağışlama tamamen gerekseme sahiplerine yönelik kriterlerden oluşmaktaydı. Gerçek sahibi olabilmek için müracaat da buluna bilmek için ise aşağıdaki başlık altındaki benzer biçimde ilkin kayıt, sonrasın da ise müracaat yapmak gerekmektedir.

1- Genç ziraatçi bağışlama başvurusu ve kayıt işlemin yapılması

Genç çiftçi kayıtı nasıl yapılır

Genç ziraatçi kayıtı iyi mi yapılır

Bahsi geçen alanlarda yatırım meydana getirecek ve çiftçilerimizden istenilen şartlara uygun olanların ilk olarak sisteme kayıt olması, arkasından giriş yaparak lüzumlu detayları sisteme girmesi ve son olarak lüzumlu evraklar ile Ziraat il / ilçe Müdürlüklerine başvurması gerekmektedir. Şimdi bu işlemlere sırayla yapalım. İlk olarak sisteme kayıt olmak için burada yer edinen https://gencciftci.tarim.gov.tr/Account/UyeOl adresinden kayıt olalım. Bağlantıyı tıkladığınız süre karşınıza yan taraftaki görsel deki benzer biçimde bir sayfa açılacaktır. Bu alanları T.C. nüfus cüzdanınıza bakılırsa ve kendi kontakt bilgilerinize bakılırsa tanzim etmelisiniz. Tüm alanların doğru bir halde doldurduğunuza güvenli olduktan sonrasında aşağıda yer edinen mavi renkli güvenlik kodunu da boşluğa gördüğünüz şekilde yazarak mavi renkte olan ” Üye Ol ” butonuna tıklamanız gerekmektedir. Artık sisteme kayıtlı çir çiftçisiniz. Şimdi sıra geldi login şu demek oluyor ki sisteme giriş halletmeye. Bunun için ise burada yer edinen adresi tıklayın. https://gencciftci.tarim.gov.tr/Account/Login  karşınıza gene küçük bir pencere çıkacak ve oluşturulan pencerede azca ilkin oluşturduğunuz şifreniz ve sisteme girdiğiniz T.C. kimlik numaranız istenilecek. Bu iki bilgiyi ilgili alanlara girdiğiniz de artık sistemin içinde yer alıyorsunuzdur. Karşınıza genç çiftçilerimiz için verilecek destek hakkında bir duyuru sayfası çıkacaktır. Bu karşınıza gelen ilk ekran dır.

 

2- Proje sahibinin bilgilerinin girilmesi

Genç çiftçi hibe destek başvurusu

Genç ziraatçi bağışlama destek başvurusu

Bu ekranın derhal üst tarafında ise yandaki yer edinen şekilde ki benzer biçimde bir ” Müracaat İşlemleri ” kısmı görmüş olacaksınız. Burada ” Yeni Müracaat ” kısmını tıklamanız gerekmekte siniz. Tıkladığınız süre kayıt işlemleri için 4 adımlı bir yok izleyeceksiniz. İlk adımda proje sahibinin bilgiler istenilecek tir. 2. adıma geçtiğiniz süre ise sizden bu kez yapmak istediğiniz projenin detayları talep edilecektir. 3 adımda ise giderin şu demek oluyor ki talep edilen bağışlama miktarı sorulmaktadır. Bu aslına bakarsan o zamanki verilen teşvik’ in limitini göstermektedir. Son adım ise 4 adımdır. Burada yapacağınız arazi hakkında bilgiler istenilir. Bunu da girdikten sonrasında teslim edilecek evraklar istenilir ve kaydet arkasından yazdır demeniz ile müracaat işlemi sonlandırılır. Bu İnternet üstünden meydana getirilen ilk başvuruydu. Şimdi sıra geldi çıktısını aldığımız evraklar ile beraber istenilen öteki belgeleri bağlı olduğumuz il yada ilçe Ziraat Müdürlüklerine teslim etmeye..

3- Lüzumlu evrakların tanzim edilmesi ve teslimi

Evet artık İnternet üstünden çıktısını almamız ihtiyaç duyulan evrak işini hallettik. Buradan sonrasında kolay. Şimdi öteki evrakları sizler ile paylaşıyorum. Ziraat il yada ilçe müdürlüğüne gelirken lütfen bu evrakları da yanınızda getiriniz.

 1. Ziraat ilçe müdürlüklerinden temin edebileceğiniz genç çiftti bağışlama desteği müracaat dilekçesi.
 2. Projenizin tanıttığını forum.
 3. Şartlara uygun bir halde müracaat yaptığınıza dahil taahhütname.
 4. Nüfus özgürlük belgenizin fotokopisi.
 5. Son olarak mezun olduğunuz okulun mezuniyet belgesi.
 6. Herhangi bir yerde çalışmadığınızı ispatı için SGK hizmet dokümanı.
 7. Her hangi bir gelirinizin olmadığını gösteren gelir belgesi.
 8. İkametgah ettiğiniz yeri gösteren belge.

Tüm bu evraklar ile müracaat yaptığınız süre işleminiz tamamlanmış olur. 😉About admin

Check Also

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2020 (5 Özel Paket)

Size birisi gelir belgesine haiz değilsiniz diye 2020 senesi içinde ev hanımları da bankalardan kredi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>