3 Ayda Kredi Notu Yükseltme Yollarından Tam 5 Faktör!

Acil kredi ihtiyacınız oldu ve bankaya gittiğiniz de finansmana ulaşmakta hayal kırıklığı ile karşılaştı iseniz üzülmeyin, hepimiz bunun sebebi biliyoruz. Üstelik nedenini fazlaca iyi bildiğimiz benzer biçimde toplam 3 ayda da bu problemi kökünden çözeceğimize de söz veriyoruz. Sizin tek yapmanız ihtiyaç duyulan finansmana ulaşmakta yaşadığınız en büyük engel olan kredi notu değerinizi yükseltmek için sizlere tavsiye ettiğimiz bu 5 faktörü sırasıyla uygulamanız.! Bakın bakalım 3 ay değil 1 ay sonrasında bile kredi notu değerinizin ne kadar yükseltiğini tanık olun.

1- Unsur Borçlarınızı Kesinlikle Kapatın!

Kredi notunu 3 ay içinde yükseltmeyi kafanıza koydu iseniz ilk iş olarak ne olursa olsun kredi ve kredi kartı borçlarınızı kapatmak ile işe başlamalısınız.! Gerekiyorsa tüm bankalara dolaşın ve ek kartınız dahil olmak suretiyle tüm borçlarınızı kapatınız.! Yok kapatamıyorsanız da en fena olasılık ile borçlu olduğunuz banka yetkilisi ile irtibata geçip mevcut borçlarınızı yapılandırma yoluna gidin.! Kesinlikle bu adımı halletmeden öteki adımlara geçmeyin. Zira mevcut borçlar kapanmadan yada yapılandırmaya gitmeden kesinlik ile – olan kredi notu değeriniz ↑ yükselişe geçip pozitif olmayacaktır.!

Bu borçlarınızın yanı sıra eğer kefil olduysanız ve kefil olduğunuz borcunu ödememiş ise de bu durumu da el atmanız gerekmekte siniz.! Zira müracaat sahibi tarafınca ödenmeyen kredinin cezasını kefiller de çekmektedir.!

2- Kredi ve Kredi Kartı Taksitlerinizi Düzene Sokun!

Kredi notunun düşmesinde en büyük etken kredi ve kredi kartlarının taksit ödemelerinde ki gecikmelerdir. Bir fazlaca tüketici değişik bankalardan kullanmış olduğu kredilerinin takibini  sağlayamadığı için kredi notlarının skorlarını düşürmektedirler. Yada çeşitli nedenlerden dolayı zamanında ödenmeyen kredi yada kredi kartı aylık taksitlerinden dolayı gene tüketimiz kredi not kıymetini düşürmektedir. Sizlere bu mevzuda en büyük tavsiyem tüm borçlarınızı tek bir çatıya toplayın. Ek olarak bu işlemi gerçekleştirirken de aylık taksit tutarlarını ödeye bilecek bir taksit vadesi belirleyin. Bunun iyi mi yapılacağını En iyi 6 borç kapatma kredisi veren bankalar  dan detaylı bir halde bahsettim. Lütfen 1 faktörden sonrasında kredi notunuzu süratli bir halde yükseltme için bu işlemi de gerçekleştirin.!

3- Mevduat Hesaplarınızı Etken Bir Şekilde Kullanın!

Artık kredi notumuzun unsur 1 ve 2 deki aldığımız tedbirler ile düşmesini engellemiş olduk. Şimdi sıra geldi 3 ay içinde kredi notumuzu yükselişe geçirmeye. Bunu hayata geçirmeye bankaya itimat sağlamak ve paramızın artık bulunduğunu belirtmek ile başlamalıyız. Banka bizim cebimiz de yada yastık altında ki paramızdan haberdar olamayacağı için paralarımızı azca da olsa mevduat hesaplarımız da tutmamız gerekiyor. Eğer Türk lirası cinsinden vadesiz bir mevduat hesabına haiz değilseniz 1 değil asla üşenmeyip 3 yada 5 bankadan hesap açıp oraya 50 yada 100 demeden para koymamız bizlere notumuzun yükselmesi mevzusunda fazlaca yarar elde edecektir.!

4- Kredi Kartınızı Daha Etkin Tutun!

Kredi kartınız var mı diye sormayacağım, minimum 1 tane bulunduğunu biliyorum. Fakat bu kartı doğru bir halde kullanmadığınız dan dolayı bu durumda olduğunuz da biliyorum. Şimdi geldi kredi kartımızı doğru bir halde kullanmaya. Bunun için aylık olarak ödemekle mecburi olduğumuz faturaları otomatik ödeme talimatı vermek ile başlaya biliriz. Elden olarak cep telefonu yada herhangi bir faturamızı ödememiz yerine kredi kartına otomatik ödeme talimatı vermemiz bizim 3 ay içinde kredi notumuzu hızlı bir şekilde yükselmesi için fazlaca fakat fazlaca yarar elde edecektir.

5- Azca demeyin Çıkıyorsa Kredi Kullanın!

Eğer 3 ay benzer biçimde kısa bir sürede kredi notunuzu yükseltmeye emin iseniz azca fazlaca demeden adınıza çıkan krediyi ne olursa olsun kullanın. Kullanacağınız kredinin de aylık taksitlerini ne sonrasında ne ilkin tam gününde ödemeye itina gösterin. Kesinlik ile erken kapama yoluna gitmeyin. Kesinlikle kredi notunuz düşük olsa bile istediğiniz kadar kredi çıkmayacak ve banka size 1.000 lira dahi olsa bir gereksinim kredisini 36 ay vadeli olarak teklif de bulunacaktır. Bu krediyi kesinlik ile alın ve vadesini 3 ay olarak planlatın. Geri ödemesini de bahsettiğimiz benzer biçimde tam gününde ödeyin. Bankaya güvenirliğini tekrardan 3 ayda kesinlik ile kazanmış olmuş olursunuz. Kredi notu değeriniz de ne olursa olsun – den + ya geçecektir. Ve 3 ay sonrasında bu kez bankanın size kredi teklifi en aşağıda 5.000 lira olarak geri dönecektir.3 ay benzer biçimde kısa bir sürede süratli bir halde kredi notunu yükseltmenin tüyolarını sizler ile paylaştık. Eğer nakit paraya ulaşmakta bu kadar bir bekleme süreniz yok ise kredi notuna bakmadan https://www.finansdestegi.com/faturali-hatta-kredi-veren-3-operator-guvenilir-mi/ içeriğine bir göz atın derim. Bu şekilde emin olun ki kredi notunuz göz önünde bulundurulmaz bir halde 2.000 lira ile 15.000 liraya kadar gereksinim kredinizi en fazla 12 ay vadeli olacak şekilde kullana bileceksiniz. 

About admin

Check Also

Tc Kimlik No İle Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Findeks kredi notu ile tanışmış olanlar, muhtemelen bankalardan kredi çekemeyen bireyseller ile ticari vatandaşlarımızdır. Bunun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>