3 Bankaya Ait Aidatsız Kredi Kartları Hangileridir? (2020 Birincisi)

Bankalar müşterilerinden kazanç sağlamak için bir oldukca imkanları sunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de asla kuşkusuz kredi kartları ‘dır. Milyonlarca vatandaşımızın ceplerinden birden fazla da bu kartların var bulunduğunu düşünür isek, kesinti kesintilerinin oldukça ciddi meblağlar bulunduğunu anlamak hiçte zor olmaması gerek. Sizlere banka extresin de senelik kesinti kesintisinin iyi mi alınacağını, bankaların hangi durumlarda sizden bu kesintiyi yapamayacağını ve kart aidatı olmayan şu demek oluyor ki aidatsız olarak K.kart imkanı elde eden tüm bankaların müracaat sayfaları hakkında deneyimlerim dahilinde bilgiler vereceğim.

Kredi Kartlardan Meydana getirilen Kesintiler

Bankaların tamamında ne olursa olsun size hususi tanımlanmış bir kredi kartı mevcuttur. Bankalar için ciddi bir gelir kaynağı olan bu kartları pazarlayabilmesi içinde bir oldukca promosyonlara baş vurduklarını çoğumuz bilmekteyiz. Sizlerde bilir iseniz yandaş kartlar, gold adı ile verilen yüksek kullanım limitli olanlar şeklinde bir oldukca örnek mevcuttur. Banka bu kartlardan satın aldığınız ürün firmasından gelir elde eder iken sizden de kazanç sağlamak için denemediği yöntemler yoktur. Bu tarz şeyleri iyi takip eder iseniz sizlerde görmüş olacaksınız. Ben sizlere bir kaç örnek vereyim.

 1. Vermiş olduğunuz otomatik ödeme başına meydana getirilen kesintiler. (Averaj satmaca başına 1 TL)
 2. Zamanında ödenmeyen extre için uygulana faizler.
 3. Senelik kredi kartı kesinti kesintileri (Ortalama olarak minimum 50 TL)
 4. Tek olarak yaptığınız alış verişleri taksitlendirerek faiz ile para kazanma.
 5. Kredi kartı borcu taksitlendirme işlemleri esnasında elde edilmiş kar marjları.
 6. İlave olarak taksit ilave ederek elde edilmiş karlar.

bunlar göz ile gözükenlerden bazılarıdır. Bu saydıklarımızın bir bir çok her ne kadarda bizim elimizde olsa da, bazıları özellik ile kredi kartı kesinti kesintileri elimizden olamadan bakalar tarafınca otomatikman kesilmektedir. Bu daha oldukca maaş anlaşması bitmiş olan müşterilerde görülen bir üzücü hadisedir. Benimde başıma geldi ne yazık ki, fakat ben kaderime razı olmayıp kesilen ortalama 55 TL’lik parayı bir sonraki ay geri aldım, ne şekilde mi? işte cevabı..

Kredi Kartı Aidatını Geri Iyi mi Alabilirim?

Hangi banka olur ise olsun sizden kesilen kart aidatını geri alabilirsiniz. Bunun için tüketici yargıcı heyetlerine gitmenize aylarca beklemenize asla gerek kalmamıştır. Siz yalnız size avantaj elde eden bankayı belirleyin ve şartların elverişli ise o bankaya ilişkin olan kredi kartını alın ve gönül rahatlığı ile kullanın. Tek sizden ricam bir yılını doldurmuş olduğu vakit hesap kesim özetinizi devamlı denetim ediniz. Eğer hesap özetiniz de K.kart kesinti kesintisi yada kullanım bedeli şeklinde bir ibare görür iseniz yapmanız gerekenleri sıralayayım.

 1. İlk olarak ilgili bankanın bireysel müşteriler kısmına başvurunuz.
 2. Kartınızdan kesinti kesildiğini emareniz.
 3. Aylık olarak düşük limitler ile kullanım yapıyor iseniz minimum 2 tane otomatik ödeme talimatı vermeniz gerekmektedir. Arkasından ise aşağıdaki örnekteki şeklinde bir itiraz dilekçesi doldurmalısınız.
 4. Eğer kartınız ile yüksek aylık kullanımınız var ise averaj 2.000 TL ile 3.000 TL içinde hiçbir şey yapmadan banka görevlisi büyük olasılık sizin için bir itiraz dilekçesi doldurmanızı isteyecektir. Dilekçe ise şu şekilde olacaktır.

……………………. Genel Müdürlüğüne

Bankanıza ilişkin ………………………….. numaralı kredi kartını kullanmaktayım. Tarafınızca kesilen kart aidatının mevcut hesabıma geri yatırılmasını sizden rica ederim.

diye bir dilekçe yazıp imzalamanız kafi olacaktır. En geç bir ay içinde meydana getirilen kesinti geri yatacaktır. Bu meydana getirilen kesintilerin iyi mi geri alınacağına dahildi. Şimdi sizlere hiçbir kart aidatı olmayan kredi kartı başvuruları hakkında bilgiler vereceğim.

Peki Bankalar Sizlerden Hangi Hallerde Kesinti Alamaz.!

Bigün bir bakmışsınız kapınızda kurye ve size ilişkin bir kredi kartını teslim etmek için gelmiştir. Bu genellik ile bankalardan herhangi bir kredi çekme işlemlerinde sizin sözlü olarak bilginiz olmasa bile imzaladığınız sözleşme içinde yer almış olduğu için gönderilmiştir.Bu şekilde durumda kaldı iseniz asla korkmadan kartınızı alabilirsiniz şundan dolayı bankanın göndermiş olduğu bu kartı siz kullanmadığınız sürece sizden kesinti bedeli almaya hakkı yoktur. Peki başka hangi hallerde bu hakkı banka kazanamaz.?

 1. Kullanımda olan kart 6 ay süresince asla kullanılmaz ise tekrar ki sefere kesinti alınmaz. Daha ilkin hesap özetine konulmuş olan aidattan da vazgeçer.
 2. Tüm bankaların ne olursa olsun içinde senelik bir aidatı olmayan kredi kartı çıkarma zorunluluğu vardır. Bedelsiz K.kart için meydana getirilen müracaat sonucu red edilse bile size senelik bir aidatı olan K.kart vermez. Aldığınız aidatı olamayan kartın limiti gene aidatlı kartın limiti kadar olmak zorundadır. Fakat banka size hususi promosyonlardan kullanma hakkını men edebilir.
 3. Arzu ederseniz aidatı olan K.kartınızı hiçbir gövde ödemeden aidatsız olan bir K.kartı ile değiştirebilirsiniz. Banka sizden her hangi bir koşul talep edemez.!
 4. Tüm sanal kartlar dan hiçbir kullanım bedeli alınamaz.
 5. Eşiniz için oluşturduğunuz ek kartlardan banka sizden en fazla aslolan kartın senelik ödemesinin yarısı kadar bir ücret alabilir.
 6. 12 ay içinde arzu eder iseniz K.kartınızı 2 kez bedelsiz yenileyebilirsiniz. 2 defadan fazla yenilemelerde ise banka sizden yalnız basım için harcanan harcaması alabilir.
 7. Eğer vatadaş arzu eder ise K.kartta her ne kadar borç ve taksit olur ise olsun bankaya başvurması durumda kartı iptal ettirebilir.! Borç devam etse bile kesinti gene alınamaz.!

Kart Aidatı Olmayan Kredi Kartı Başvurusu

Yukarıda sizler ile paylaştığım duruma düşmemek ve bu durumdan sıyrılmak için bahsettiğim adımları yapmak istemeyenler için tek tavsiyem kart aidatı olmayan kredi kartı başvuruları yapmalıdırlar. Eskilerden bu seçenek her ne kadarda olmasa da günümüzde kızışan rekabet ortamında artık bazı bankalar vermiş oldukları kartlar için hiçbir senelik kullanım bedeli almamaktadır. Bun bankalar ise, Akbank gelmektedir.

Banka tüm düzgüsel kredi kartlarının özelliğine haiz ”Free axess” isminde bir kartı müşterilerine sunmaktadır. Hiçbir kesintinin olmadığı bu kart için başvuruları cep telefonunuzdan kısa bildiri ile yapabilirsiniz. Tek yapmanız ihtiyaç duyulan ” free yazıp 5990” numaraya göndermenizdir. İnternet üstünden başvurmak için ise bu adresine giriş yapabilirsiniz.

Sizlere ikinci önereceğimiz aidatsız kar imkanını iste Türkiye İş Bankası sağlamaktadır.

Gene öteki bankalara ilişkin kredi kartlarından hiçbir eksiği olaman Türkiye İş bankasına ilişkin olan Maximum aidatsız kart ile isteyenler 12 ay vadeli olarak nakit ön ödeme dahil çekebilmektedir. Bu kartı cep telefonları ile başvurmak isteyenler AIDATSIZ yazarak -boşluk- Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaralarını yazıp 4402 bildiri atmaları kafi olacaktır.

Dostlar ileride şaşırmamak için sizlere bu parasız olarak verilen kartların eksi taraflarını de belirtmek isterim. Bunların en büyük eksikleri kampanya dahilinde antak kalma sağlanmış olan her türlü kurumlardan indirim istifadesinde bulunmamanız dır.

Üçüncü sırada ise bir oldukca mağazada geçerliliği olan ve size fazladan taksit imkanı elde eden Güvence bankasına ilişkin Bonus Flex kartı tavsiye ederim. Bu kartın en büyük dikkat çekici özelliği ise senelik kesintinin aksine harcamalarınıza nazaran size 50 TL ödeme yapmasıdır. 🙂 İnternet üstünden anında müracaat yapmak için adrese girmeniz kafi olacaktır.Dördüncü ve son olarak sizlere kesinti karşılık kesintisi olmayan kart önerimiz ise Yapı Kredi Bankasına ilişkin olan ”Word Eko Kart” dır. Bu kart için müracaat ve informasyon almak için 444-0-444 numarayı aramanız yeterlidir.

Kredi Karı Borcunu İhtiyaç Kredisi İle Yapılandırma

Aidatsız kredi kartınızı aldıktan sonrasında borçlar biriktiği vakit iyi mi ödeyeceğim diye düşünmenize gerek yok artık. Bilinmiş olduğu şeklinde kredi kartlarının taksit sayıları en fazla 12 ay. Sadece bu vadeli kredi kartı yapılandırma yaparak 60 aya kadar bir oldukca bankadan çıkara bilirsiniz. Aşağıda yer edinen sizin için bu ay belirlemiş olduğum banka ile kredi skorunuz düşük dahi olsa bireysel gerekseme kredisi çekebilirsiniz. Çekmiş olduğunuz kredi ile tüm borçlarınızı bir araya böylece toplamış olmuş olursunuz.

Sizin için bu ay belirlemiş olduğumuz bankamız ICBC bankasıdır. Türkiye pazarına yeni girmesinden dolayı kredi notunuz düşük dahi olsa bu bankamızdan rahatlık ile bireysel gerekseme kredisi kullana bilirsiniz. MART ayı için ICBC 60 ay vade için uyguladığı faiz oranı %1.06 olmaktadır. 12 ay için %1.03 öteki 24 ile 36 ay için %1.04 ve 48 ay için %1.05 faiz uygulanmaktadır. Bu faiz oranına nazaran kredi hesaplama tablomuz ise şu şekilde oluşmaktadır.

ICBC Kredi Hesaplama Tablosu
Miktar 12 Ay 24 Ay 36 Ay
5.000 TL 450,90 TL 242,38 TL 173,27 TL
10.000 TL 901,79 TL 484,75 TL 346,54 TL
15.000 TL 1.352,69 TL 727,13 TL 519,80 TL
20.000 TL 1.803,58 TL 969,50 TL 693,07 TL
25.000 TL 2.254,48 TL 1.211,88 TL 866,34 TL
30.000 TL 2.705,37 TL 1.454,26 TL 1.039,61 TL

ÖNEMLİ NOT: Kredi kartı borçlarını bireysel gerekseme kredisi ile yapılandırmanın haricinde en fazla 12 ay vadeli olarak da taksitlendirme yapabilirsiniz. Bu işlemdeki faiz oranı tüm bankalarda aynı olup 2020 için belirlenen faiz oranı aylık %1.60 faiz uygulanmaktadır.!

Vakit geliyor mevcut kredi kartlarınızın limitleri yetmez hal alıyor. Bu durumda olanlar için kredi kartı limit yükseltme işlemleri nasıl yapılır? resimli bir halde anlattığımı bildirmek isterim.

About admin

Check Also

Kredi Kartı Limit Yükseltme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Öyleki bir an geliyor ki her ne kadarda kredi kartınızın limiti yetiyor şeklinde gözükse de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>