30 Yıl En Uzun Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar (360 Ay Fırsatları)

Tam 30 yıl kısaca aya vurduğumuz zaman ise 360 ay vadeli olarak minimum 10.000 lira en fazla ise 1.900.000 liraya kadar konut kredisi kullanmak isteyenler, 2020 senesi için düzenlenen bu mükemmel kampanya kaçmaz.! Kira ödemekten ise kendi evimi öderim 30 yıl öderim diyorsanız uygun faiz imkanları dahilinde Şekerbank tarafınca sunulan bu fırsat kaçmaz. İsteyen 15 yada 20 yada 25 vadeler ile sunulan ev kredilerinin faiz oranı hesaplamalarını da sizler için itina ile gerçekleştirdik.

360 Ay Vadeli Konut Kredisi Şekerban’dan

30 yıl vadeli konut kredisi şekerbank360 ay süresince alınan konut için krediyi geri ödeyerek netice itibarı ile bir eviniz olabilir. Şekerbank illa 30 yıl değil, arzu ederseniz kredinizi 26 yıl yada 19 yılda kullanabilirsiniz, bu tamamen sizin talep ve arzunuza kalmıştır. Şekerbank’ın kim bilir en uzun ev alımları için sunmuş olduğu bu imkandan istifade edebilmeniz için;

  1. Evin kat iyelik tapulu olması gerekmektedir.
  2. Ev kredisine müracaat meydana getirecek olanın 18 yaşlarında aşağıya bir yaşta olmaması
  3. Kredinin aylık taksitlerini karşılayabilmek için ispatlanabilir bir aylığa haiz olması
  4. Son olarak da kredi notu değerinin yüksek olması gerekmektedir.

Tüm bu şartlara uygun olmanız halinde 30 yıl kısaca 360 ay vadeli olarak konut kredinizin evin değerinin %75 oranına kadar olan kısmına kredi kullana bilirsiniz.

Türkiye’de evin tamamına kısaca yüz de yüzüne peşinatsız olarak kredi nasıl alınır burada, kaçmaz.! 

Şekerbank Konut Kredisi Harcamaları Ne Kadar?

Bankacılık da meydana getirilen bir fazlaca işlem için bazı ücretlendirme işlemleri yapılmaktadır. Meydana getirilen gider masrafların içinde alınması planlanan evin değerinin belirlenmesi için yetkilendirilmiş firmalar tarafınca ekspertiz giderleri, kredi tahsis tutarı, birde alınacak olan evin ipotek edilmesi amacı ile meydana getirilen masraflardır. Şekerbank 30 yıl vadeli konut kredisi harcamaları;

  • Ekspertiz raporunun yetkili şirket tarafınca hazırlanması için minimum 700 TL (toplu Ekspertiz rapor tayinlerinde bu sayı düşecektir.)
  • Taşınmaz rehin tutarı 150 lira
  • Kredi tahsis tutarı minimum kullanılan kredi miktarının %5 oranı (Kullanılan konut kredisi onaylandıktan sonrasında toplu olarak bir kerede kesilir)

Şekerbank tarafınca güncel olarak düzenlenen ürün hizmet bedellerini gösterir tablosu burada yer almıştır!

Şekerbank’ ın Sunmuş olduğu Öteki Konut Kredisi Fırsatları!

Şekerbank 30 yıl kısaca aya vurduğumuz zaman 360 ay vadeli konut kredisinin yanı sıra 20120 yılı itibarı ile 2 tane daha konut kredisi paketi oluşturmuştur. Bu konut kredisinin paket özellikleri ise şu şekildedir.

  1. Gelirine uygun %3
  2. Gelirine uygun %5

Bu iki paketin özelliği aslen aynıdır. İkisinin de temel amacı konut kredisi kullanmak isteyen vatandaşın aylık taksit rakamını gelirlerine nazaran uydurup, her yıl aylık ödeme taksit ödemelerini %3 yada %5 olarak arttırılmasıdır. Bir örnek ile bunu izah etmek gerekirse;

  • Diyelim ki 150.000 lira bir konut kredisi kullandınız. Aylık ödeme taksit tutarınızı da en fazla 700 TL olarak belirlediniz. Sistem ödeme vadenizi çıkarıp size söyler ve aylık 700 lira taksit tutarınızı bir sonraki yıl için %3 yada %5 zamlı olarak hesaplar. Buda 700 * %5 = dediğimiz de 35 Lira bir fak ile taksitinizin 735 TL olacağı anlamına gelir.

Her 3 kredi paketinin de hesaplama işlemlerini ==> https://www.sekerfinans.com.tr/konut-kredisi/Oranlar buradan gerçekleştire bilirsiniz.

Şekerbank dan 30 yıl vadeli konut kredisi almak mantıklı mıdır? (Örneksiz )

şekerbank 60 yıl vadeli konut kredisi reklam afiş

Kıymetli tüketiciler konut kredileri imkanları dahilinde ev sahibi olmuş bir yurttaş olarak alınacak ev için bankalardan kredi kullanmak her açıdan oldukça mantıklı ve karlıdır. Her ne kadarda kar payınız vade uzadıkça düşse de eğer kenara köşeye bir birikim yapamıyorsanız Şekerbank’ ın sunmuş olduğu 30 yıl geri ödemeli bu kredi imkanından asla düşünmeden girin derim. Bankaların vermiş olduğu her kredi için bir kredi faizi ödediğiniz doğrudur. Kredi hesaplaması yapıldığında 100 bin TL için 150 bin vadesine nazaran 180 bin TL bile geri ödeyeceğiniz ilk etap da ne kadarda insana acı gelmektedir. Vakası birde şu şekilde düşünün diyelim ki alacağınız ev için 100 bin TL krediyi 120 ay geri ödeme ile topla 140 bin TL olarak ödeyeceksiniz. Siz bu hesap dan iyi mi karlı çıkabilirsiniz? küçük bir hesaplama yapalım. Eğer 120 ay kiracı olsaydınız oturduğunuz daire için kaç TL kirayı sokağa atacaktınız? ilk olarak bunun hesabını yapmalısınız, ikinci hesaplanması ihtiyaç duyulan ise o anki değerlerde alacağınız ev size banka kredisi ile %40 daha pahlıya gelmiş olabilir ya 120 ay sonrasında satarken evin fiyatı durağan(durgun) mi duracak ? bir öteki hesaplamanız ihtiyaç duyulan de bizce ev değerlerinin devamlı artmasının göz önünde bulundurarak bu olması gerekmektedir. Ihmal etmeyin alan daima er yada geç kazanır!

Şekerbank Konut Kredisi Faiz Oranları 2020’de Ne Kadar ?

Şekerbank ciddi anlamda konut kredisi imkanların da devlet bankaları ile rekabet eden bankaların başlangıcında gelmektedir. Banka dan konut kredisi kullanmak isteyenler için fazlaca uzun vade (360 AY) imkanları sağlandığı benzer biçimde düşük faiz olanakları da sağlanmaktadır. Şekerbank hayvancılık kredisi (Faiz Oranları Başvuru Koşulları) sizlere detaylı bir halde paylaşımda bulunduktan sonrasında 120 ve 360 ay vadeli olarak bu için aylık uygulamış olduğu %1.39 faiz hesaplama tablosuna yer verebiliriz.

Şekerbank Konut Kredisi
Miktar 120 Ay Ödeme 360 Ay Ödeme
30.000 TL 515,33 TL 419,92 TL
60.000 TL 1.030,65 TL 839,83 TL
90.000 TL 1.545,98 TL 1.259,75 TL
120.000 TL 2.061,30 TL 1.679,67 TL
150.000 TL 2.576,63 TL 2.099,58 TL

Şekerbank T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafınca hayata geçirilen riskli yapıların tekrardan yapılması yada tadilat edilmesini desteklemektedir. Şekerbank Kentsel Dönüşüm Kredisi hakkında bilmenizde fayda olacak her şey burada yer almıştır.

About admin

Check Also

MORTGAGE Ziraat Bankası Gurbetçi Kredisi Nasıl Alınır?

Türkiye’nin en düşük faizli bankası namına haiz Ziraat bankası gurbetçi yurttaşlarımıza’da hizmet sağlamaktadır.! Yurt haricinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>