300 Koyun Sonuçları Açıklandı! TİGEM Kazananları Bildirdi!

Tigem tarafınca 300 koyun projesinin neticeleri açıklandı. Müracaat meydana getiren yurttaşlarımızdan Ziraat İşletmeleri Genel Müdürlüğünce bazı evrak ve belgelerin teslim edilmesi istendi. 300 koyun projesi neticeleri müracaat meydana getiren yurttaşlarımızın adları sıralama halinde Müdürlüklere gönderildi.

SONUÇLAR AÇIKLANDI

300 koyun projesine ilişkin başvurular Ziraat işletmeleri genel müdürlüğünce müracaat kriterlerine bakılırsa değerlendirildi ve sonuçlar İl/İlçe Besin, Ziraat ve Hayvancılık Müdürlüklerine gönderildi.  Bununla beraber müracaat sahibi olan vatandaşların email adreslerine ve sistemde kayıtlı bulunan cep telefonlarına da data SMS’i gönderildi. TİGEM sistemine giriş yapmak için tıklayınız. (Başvurular sonlanmış oldu.) Sadece hayvan dağıtımları 30 Haziran 2019 geçmişine kadar yapılacaktır.

300 KOYUN ALMA HAKKI KAZANANLAR NE YAPMALI?

Projede başvurusu kabul edilen yurttaşlarımızın lüzumlu evraklar ile beraber başvuruda bulundukları GTHB il yada ilçe Müdüriyetlerine başvurularını gerçekleştirmeleri gerekiyor. Bakanlık bunun için birde tarih belirledi. 300 koyun ve TİGEM ile ilgili daha fazla bilgi almak için tıklayınız.

ÖNEMLİ: İlk başvuruyu yaptığınız müdürlüğe başvurmanız gerekiyor.

tigem

Başvuruda bulunduğunuz müdürlüklere müracaat etmeniz gerekmektedir.

GEREKLİ EVRAKLAR VE BELGELER LİSTESİ

 1. Müdürlükten alınacak müracaat dilekçesi evrakı,
 2. Nüfus cüzdanı sureti,
 3. Hayvancılık ve ziraat sektörüne ilişkin herhangi bir eğitim kurumundan mezun iseniz buna ilişkin mezuniyet belgesi,
 4. Halk Eğitim Merkezlerinden yada başka bir kurumdan aldığınız hayvancılık sertifika ve kurs belgeleriniz var ise bunlar,
 5. Eğer Gazi iseniz gazilik belgesi, şehit 1. aşama yakını iseniz buna ilişkin evrak,
 6. Kredi Sözleşme tarihinde eğer başvurduğunuz tesisin mülkiyeti başka bir şahsa ilişkin ise, öteki hisse sahiplerinden bu işletmeyi proje bitene kadar kullanabileceğinize dair noterde onay ettirilmiş muvafakatname sureti,
 7. 300 koyun projesi için Ziraat Bankasından 7 yıl süreli kredi verilecektir. Bu kapsamda kredi çekeceğiniz süre kadar eğer projeyi icra edeceğiniz yerin mülkiyeti size ilişkin değil ise, bu alanı, merayı yada barınağı kiraladığınıza dair kira sözleşmesi, (5 yıl ise 5 yıl, 3 senelik kredi çekerseniz 3 yıl)
 8. Araziler kiralık yada hisseli ise buna ilişkin tapu evrakları,
 9. İşletmenizin tescil edildiğine dair tescil evrakı
 10. İşletmenizin kapasitesine ilişkin rapor
 11. Detaylı data için https://www.tigem.gov.tr/Duyuru/DuyuruDetay/d2f8cfad-a285-4906-8ef4-8581700d94ed adresini ziyaret ediniz.

Yukarıda belirtilen evraklar ile beraber başvurusu kabul eden çiftçimiz ilk başvuruyu yapmış olduğu TARIM MÜDÜRLÜKLERİNE müracaat yapacaklardır.

Genç Çiftçi 2019 senesinde devam edecek mi adlı içeriğimizden detaylı data alabilirsiniz.

Ziraat ve Orman Bakanlığı tarafınca TİGEM aracılığı ile dana, damızlık düve, koyun, arı benzer biçimde hayvanların dağıtımları yapılmaya başlanmıştır. Genç Çiftçi Hayvan Dağıtım Tarihlerini açıklandı! 2019 yılı için Genç Ziraatçi Başvuruları 31 Mayıs 2019 tarihinde sona erecektir.


About admin

Check Also

Devlet’ten Tarım Hazine Arazisi Nasıl Kiralanır?

Ziraat yada da hayvancılık ile uğraşan çiftçilerimiz için toplamda 3 milyar 400 milyon hazineye ilişik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>