5/24 veya 7/24 Döviz Alım Satımı Yapan Bankalar

Döviz kurlarından ciddi gelir elde etmek istiyorsanız mutlak suret ile mesai saatleri dışı olan günler dahil olmak suretiyle 7/24 yada 5/24 işlem yapabileceğiniz bir banka ile çalışmanız gerekmektedir. Bunun en büyük sebebi asla şüphesiz ki özellik ile dolar ve avro kurlarındaki hareketliliğin en oldukça hafta sonraları ile gece saatlerinde yaşanmasıdır. Bu ve buna benzer bir oldukça nedenden dolayı sizlere haftanın her dakikasında yanınızda olup döviz bozan bankaların hangileri bulunduğunu listeledik.

7/24 Döviz Alım Satımı Icra eden Bankalar Hangileridir?

Haftanın her saati döviz alıp satımı meydana getiren bir oldukça banka mevcuttur. Sadece bu bankalar sizin düşündüğünüz şeklinde 24 saat açık değillerdir. Yalnız kendilerince oluşturdukları İnternet bankacılığı etkin’dır.Bu şekilde olunca da 7/24 oldukça rahat istediğiniz gün dolar yada avro yada başka bir para birimini Türk lirasına çevirebilir, yada mevcut yerli paranızı istediğiniz döviz alımı için kullana bilirsiniz. Sizlere 5/24 dahil olmak için bu olanakları elde eden bankalar başlıca,

 1. Türkiye İş Bankası
 2. Akbank A.Ş.
 3. Güvence bankası
 4. Denizban
 5. Türkiye Halk Bankası

yer verilmiştir. Ek olarak bu bankalara ilişkin İnternet bankacılığı ile kayıpsız en karlı Avro Dolar bozdurma yerleri olarak işlem sağlaya bilirsiniz.

5/24  7/24 Döviz Alım Satımı Iyi mi Yapılır?

Günün istediğiniz vakti döviz alım satımını birazcık evvel belirtmiş olduğumuz bankaların İnternet bankacılıklardan  sağlaya bilirsiniz. Sadece bunu yapa bilmeniz için bir kaç işlemi daha evvelde gerçekleştirmeniz gerekir. Sırasıyla evvelde yapmanız ihtiyaç duyulan işlemler şu şekildedir.

 • İlk olarak işlem yapmak istediğiniz bankaya ilişkin bir vadesiz mevduat hesabı açtırınız. Bu işlemi yapmak için banka şubesi bireysel müşteriler departmanına gitmeniz kafi olacaktır.
 • Gene aynı departman yayınlarını kullanarak hangi para birimi ile işlem yapacaksanız o para birimi için döviz hesabı açtırınız.
 • Yeniden başka bir departmana gerek kalmadan aynı departmandan İnternet bankacılığı için tek kullanımlık gizyazı alınız.
 • Tüm bu tarz şeyleri sağladıktan sonrasında eğer USD yada Euro alacaksanız açtırdığınız banka mevduat hesabına Türk lirası yatırınız.
 • Yada Euro yada USD bozduracak sanız da gene banka gişelerini kullanarak hesabınıza bu para birimlerini yatırınız.
 • Sonrasında İnternet bankacılığına giriş yapınız. İşlemleri aşağıdaki şeklinde gerçekleştirin.

İnternet Bankacılığına Giriş Yapılarak Döviz Alım Satım Yapılması

Şubeden tüm bu bahsettiğimiz işlemleri gerçekleştirdikten sonrasında asla bayağı dahi çıkamadan döviz bozdurup çekebilirsiniz. Yada tam tersi işlemi gerçekleştire bilirsiniz. Bunu süratli bir halde yapmak için işlem yapacağınız bankaya ilişkin İnternet bankacılığı mobil uygulamasının daha evvelde cep telefonunuza kurulu olması oldukça önemlidir. Bankalara ilişkin mobil uygulamaları https://play.google.com/store/apps?hl=tr adresinden indire bilirsiniz. Sonrasında bankanın uygulamasına giriş yaptıktan sonrasında menüden döviz alım satım sekmesini bulmanız gerekir. Menüde ilgili alana ulaştıktan sonrasında işlemlerinizi aşağıdaki video da olduğu şeklinde gerçekleştire bilirsiniz. 

Bankamatikler Üstünden Döviz Alım Satım İşlemi Yapabilirsiniz!

Artık İnternet bankacılığından döviz alıp satmak için illaki banka şubesine gidip Türk lirası yada USD yada Euro yatırmanız koşul değil. Bu işlemlerinin aynısını tüm banka ATM’leri üstünden de kolaylıkla gerçekleştire bilirsiniz. Hatta 7/24 almış olduğunuz dövizleri dahi gene istediğiniz vakit bankaya ilişkin ATM istasyonlarından çekebilirsiniz. Son olarak sizlere döviz işlemleri için küçük fakat minimum %5 kar edeceğiniz bir uyarıda bulunmak isterim. İnternet bankacılığında kurlar daima sizin lehinizedir. Bu niçin ile banka şubeleri açık dahi olsa lütfen döviz alım satım işlemlerini İnternet bankacılığı üstünden gerçekleştirin.

About admin

Check Also

KGF Kredi Garanti Fonu Nedir? Kimlere Verilir?

KGF kısaca Kredi Güvence Fonu nedir? Sorusuna en fazlaca dört gözle beklenen 30 sual ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>