5 En İyi İşyeri Kira Kredisi Veren Bankalar Avantaj Sağlıyor

İşletme sahipleri, kiraladığınız dükkan için yada konutlar da yer edinen daireler için senelik yada 60 aylık olarak işyeri kredisi çekebilirsiniz. Asla şüphesiz bunda ki en büyük kazancınız yaptığınız kira kontratı ile senelik yada 3 senelik kiranızı peşin vererek kiranızı en alt düzey çekmek olacaktır. Bu niçin yada finansman kira giderleriniz için sizlere en uygun şartlar dahilinde iş yeri veyahutta ev kiralama kedisi elde eden 5 mükemmel bankadan bahsedeceğiz. Güvenilir olun ki bu fırsatlar yardımıyla oldukça fakat oldukça kazançlı çıkacaksınız.!

Kira Kredisi Kullanarak Oldukça Avantajlı Çıkabilirsiniz.!

Kiraladığınız ev yada işyerinin kirasını peşin olarak 3 senelik olarak ödeyerek oldukça fakat oldukça avantajlı çıkabilirsiniz. Bankalar bu pozitif yanları sizlere yaşatmak için kira kredisi adı ile yeni bir kredi paketi oluşturmaktadır. 2 ev ve 2 iş yeri sahibi biri olarak eğer bana kiracım gelse Murat bey kiranızı 3 senelik peşin olarak veriyorum fakat aylık olarak kira bedelini düşürelim dese asla düşünmem kabul ederim. Kendimce kiracım bana bu şekilde bir teklif ile gelmiş olsa ona kesinlik ile tanıyacağım olanak şu şekilde olurdur.

 • İş yerimin kirası şuan için aylık 1.200 lira bu senelik olarak 1.200 * 12 = denildiği süre 14.400 lira benzer biçimde bir kiracıma kira bedeli çıkar. Bu sayı 3 seneye senelik %14 zammı olmadan koyarsak ise kiracıma yansıyacak toplam kira bedeli 14.400 * 3 = 43.200 benzer biçimde büyük bir sayı çıkmaktadır.

Peki ben kiracıma şahsen olarak sağlayacağım avantaj toplu kira ödemede ne olurdur.? Derhal belirteyim, aylık 1.200 TL bedeli direk asla düşünmeden 1.000 liraya çekerdim. Peki, bu fiyat indirimli ile kiracıma çıkacak olan 36 aylık kira rakamı ne kadar olurdu.? Derhal hesaplayalım 36 * 1.000= 36.000 TL.. Bu da kiracıma sağlayacağı minimum avantaj 43.200 – 36.000 = 7.000 TL. Doğal olarak bu rakama senelik %14 zam dahil değil eğer bu zammı da ilave dersek bu sayı oldukça rahat,

 • İlk yıl toplam kiracımın ödeyeceği kira 14.400 TL
 • İkinci yıl senelik kiracımın  %14 zam sonrası ödeyeceği meblağ 16.416 TL
 • Üçüncü yıl kiradan çıkacak toplam senelik kira 18.714 TL

Toplamda ise 49.530 TL yapmış olacaktır. Senelik kira zamları ile beraber kiracımın kazancı ise 49.530 – 36.000 = 13.530 TL.! Şimdi, kira kredisi kullanmak mantıklı mı ? değil mi sorusu net olarak yanıt buldu sanırım.!

Kira Kredisini Hangi Bankalar Vermektedir?

Kira ödemeniz den ister ev ister iş yeri olsun avantaj sağlamak istiyorsanız sizlerin de hesaplama da gördüğünüz benzer biçimde bu fırsatı kaçırmamanızı tavsiye ederim. Kira kredisini ne yazık ki her banka kiracılara vermemektedir. Şuan için bu imkanı sizlere elde eden bankalar sıralarsak şu şekilde bir sıralama oluştura biliriz.

 1. Türkiye Finans
 2. Albaraka
 3. TEB
 4. Vakıfbank (Kiram güvende sistemi)
 5. Türkiye İş bankası

Bu bankalar arasından sizler için seçtiğimiz ilk 5 bankamızdır.

Kira Kredisi İçin Ne Tür Belgeler İstenilmektedir?

Konut yada iş yeri için kira kredisi bankalardan kullanacak olan kiracalar dan bazı evraklar bankaca istenilir. Bu belgeler.

 • Müracaat sahibine ilişik nüfus cüzdanı
 • Gelir belgesi, özgür meslek sahiplerinden ise son seneye ilişik vergi levhası ile onaylanmış olan mali bilanço raporu, ticari sicil gazetesi istenilir.
 • Kira kontratı
 • Kiraya tutulacak yada tutulan iş yer yada kata ilişik iyelik tapusu

istenilmektedir. Burada dikkat edilecek olan şey kira kredisine müracaat yapılmadan ilkin kira kontratının yapılmamasıdır.

Kira Kredisinin Vadesi Ve Faiz Oranları Ne Kadardır?

Kira kredisi genel olarak bankalarca bir gerekseme kredisi finansmanıdır. Dolayısı ile kredi vadesi ve faiz oranları gerekseme kredilerinden çok da fazla değişik değildir. En fazla günümüz şartlarında 60 ay vadeli olarak kira kredisi kullana bilirsiniz. Kredinin faiz oranları ise şuan için tablomuzda yer almış olduğu benzer biçimde seyir etmektedir. Fakat ülkemiz deki faiz dalgalanmalarından dolayı bu faiz oranı gün içinde artıp çıkabilmektedir. Kira kredisi veren bankaların en güncel faiz oralarını tablomuzda yer almıştır. Buna nazaran 60 ay vadeli olarak hesaplama yaparsak

 • Türkiye Finans Katılım: %1.06
 • Albaraka: %1.08
 • TEB: %0.89
 • Vakıfbank: %1.05
 • Türkiye İş Bankası: %1.05

TEB Bankası Kira Kredisi Oldukça Daha Avantajlı

Her ne kadarda bir oldukça banka tarafınca kira kredisi gerekseme kredisi benzer biçimde gözükse de TEB bankası vakaya birazcık daha değişik açıdan bakmaktadır. Banka 60 ay vade müşterisine uygulasa da ilk 3 ay ödemesiz ve faiz avantajları hakikaten tüm bankaların kira kredilerine nazaran daha uygun gözükmektedir. Banka tarafınca müşterilerine uygulana şuan için faiz oranları aşağıdaki tabloda olduğu gibidir.

 • TEB Bankası ise MART ayına hususi 60 aya kadar tüm vadelere %0.89 aylık faiz uygulamaktadır.
 • 5.000 lira 12 ay olarak 892,31 TL olurken 60 ay  ödeme taksit miktarı 113,29 TL olacaktır.
 • 10.000 TL 12 ay vadeli aylık ödemesi 901,11 TL olur. 60 ay olarak ise ödemesi 226,59 TL olacaktır.
 • 15.000 TL için ise 12 ay ödeme miktarı 1.338,46 TL iken 5 yıl olarak aylık ödemesi 339,88 TL olur.
 • 20.000 lira çekeceklerin 12 aylık ödemesi 1.784,62 TL olur.

Tek bizim gördüğümüz sorun banka şuan bu kampanyayı yalnız Aksaray, Adana, Kayseri, Karaman,Mersin, Konya, Niğde, Nevşehir ve Osmaniye illeri için uygulamaktadır.

About admin

Check Also

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2020 (5 Özel Paket)

Size birisi gelir belgesine haiz değilsiniz diye 2020 senesi içinde ev hanımları da bankalardan kredi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>