50.000 TL Faizsiz Esnaf Kredisi Başvurusu (Kayıt Sayfası)

2020 senesinde tüm esnaf için 50.000 TL faizsiz olarak geçtiğimiz yılda olduğu benzer biçimde bu yılda verilecektir. KOBİ beyannamesi doldurmuş olan esnafların başvuruları için müracaat edecekleri İnternet adresi de oldukca büyük olasılık ile sifir faiz 2020 kosgeb gov tr adresi olacaktır. Şartlar ise oldukca büyük küçük bir ihtimal ile değişmeyecektir. Buna bakılırsa ise esnaflar dan KOSGEB aracılığı i le verilecek olan 50 bin liranın müracaat şartları şu şekilde olacaktır.

50.000 TL Faizsiz Kredi Alma 2020 Şartları Nedir?

Nerede ise artık her yıl tertipli olarak esnafımıza büyük, ufak demeden 50 bin liraya kadar verilen faizsiz esnaf kredisi 2020 senesinde de verilecektir. Bu olanaklardan yaralanmak isteyen esnaflarımızın bazı küçük şartları yerine getiriyor olması gerekir. Bun bakılırsa ise,

  1. Esnafımızın ne olursa olsun bağlı olduğunuz meslek odasına kayıtlı olmalısınız. Sınıfınız eğer tecim odası ise tecim, esnaf kefalet ise o odaya kayıt olmanız gerekmektedir.
  2. ikinci olarak ise istenilen ve aranan koşul, devlete ilişkin hiçbir kuruma herhangi bir vergi borcunuzun olmamasıdır.
  3. Son olarak ise daha ilkin KOSGEB den yada meslek odanız aracılığı ile Türkiye Halk bankasından faizsiz kredi almamış olmanız gerekmektedir!

Başvurular KOSGEB Üstünden Yapılacaktır

Daha ilkin müracaat meydana getirecek olan esnaflardan KOSGEB kayıt işlemi yaparak kullanıcı adı ve gizyazı oluşturmaları ardında ise KOBİ beyannamesi doldurulması istenilmekteydi. Mevcut hesaplara haiz olan esnaflarımızdan ise mevcud beyannamelerinin güncellenmesi talep edilmiştir. Bu işlemlerin tüm esnafın birden yüklenmesi neticesinde sistemlerin durma noktasına gelmesine niçin olmuştu. 2020 senesinde verilecek olan faiz desteğinde ise 50000 TL başvuruları bu kez tam tersi bir halde işleyecektir. Kısaca bu kez ilk olarak birim tarafınca oluşturulan İnternet sitesinden müracaat yapacaksınız, hak kazanır iseniz bahsi edilen işlemleri yapmanız istenecektir.

  • Veri tabanına İnternet üstünden iyi mi kayıt yapacağınızı daha ilkin resimli olarak BURADA anlatmıştık.!
  • Resimli olarak iyi mi KOBİ beyannamesi formu doldurulur BURADA yer verilmiştir.

İnternet Üstünden Faizsiz Kredi Başvurusunun Yapılması

KOSGEB başvuruların daha detaylı bir halde incelenmesi ve müracaat yapanların bilgilendirilmesi adına http://sifirfaiz.kosgeb.gov.tr/ isimi bir internet sayfası kurdu. Siteyi açtığınız süre karşınıza yan taraftaki ekran görüntüsü benzer biçimde bir alan gelecektir. Bu alana giriş sağlamak için ya vergi numaranızı yada T.C. numaranızı kullanmanız gerekmektedir. Bu numaraların herhangi birini seçtikten sonrasında vergi levhadaki mevcut işe başlama tarihini girmeniz gerekmektedir. Tarih girme işlemi: 1406199 şeklinde olması gerekmektedir. Son olarak aşağıda yer edinen güvenlik kodlarını da girerek siteme giriş yapabilirsiniz. Karşınıza küçük bir ekran çıkacaktır. Bu ekranda şartları okudum diyerek bir sonraki ekrana geçiş yapmanız gerekmektedir.

sifir faiz kosgeb gov tr başvuru

sifir faiz kosgeb gov tr müracaat

Bilgilerinizin yer almış olduğu ekrana erişim sağladıktan sonrasında lütfen mevcut sistemde yer edinen bilgilerinizi bir kez daha siz denetim ediniz. Eğer sistemde yer edinen bilgileriniz doğru değilsi başvuruyu bırakınız ve düzeltme işlemleri için size en yakın birimlere başvurunuz. Eğer mevcut bilgileriniz doğru ise resimdeki benzer biçimde boş olan bölgeleri size uygun bir halde doldurunuz. Bunu da yaptıktan sonrasında artık başvurunuzu ileri diyerek sonlandırabilirsiniz.

Almaya Hak Kazanalar Iyi mi Bilgilendirilecek?

Kazananlar esnaflar yukarıda belirtilen adımlarda yer alana girilmiş olan cep telefonlarına SMS gönderilecek bilgilendirilecektir. Hak sahipleri bu kez TUİK verilerine bakılırsa değil de minimum senelik geliri olan ve minimum çalışan haiz olanlardan başlayıp yukarı doğru ilerleyecektir. Senelik olarak 1 milyon Türk Lirasının üstünde kazanan ve 11 şahıs ve üstünde kazananlar destekten son olarak olarak faydalanacaklardır.

Bankaya Başvurular Iyi mi Yapılacak?

Elemeler neticesinde aslolan hak sahipleri birde yedek sıralama yer alacaktır. Yedek olarak kazananlarda gene SMS ile bilgilendirecek ve kendi bölgesindeki destek alacakları KOSGEB memurlarının kontakt detayları de gene aynı SMS de yer alacaktır. Bunun sebebi özetlemek gerekirse açıklamak gerekirse eğer. Kıymetli esnaflar altını çizerek belirtmek isterim ki KOSGEB size yalnız bankalardan alacağınız paranın faizini desteklemek için bu teşviki yapmaktadır. Kısaca size herhangi bir para vermemektedir. Para tamamen banka tarafınca finanse edilecek ve dolayı ile paranın teminatı da banka sorumluğundadır. Bu özetlemek gerekirse şu oluyor ki eğer kredi siciliniz bozuk ise banka size bu paranın tamamını vermeye bilir! Fakat eğer güvence ihtiyacı duyarsanız KGF ve TESKOMB bu kez sizin yanınızda olacaktır.

Düşük faizler ile esnaf kredisini bir oldukca bankadan alabilirsiniz.!

Artık tüm bankalar nerede ise esnafa faizsiz olamasa da ticari kredi imkanlarını 60 ay vadeli düşük faizler ile vermektedir. Bankaların büyük, ufak demeyip tüm esnafa elde etmiş olduğu bu olanakların güncel faiz tablosu şu şekildedir.

MART’da yer edinen bankalardan arasından 36 ay için %0.98 faizli ESNAF KREDİSİ veren Türkiye İş Bankası için bir hesaplama yaptık.

Türkiye İş Bankası 36 Ay Vadeli KOBİ Kredi Hesaplama Tablosu
Miktar Aylık Ödeme Toplam Maliyet
20.000 TL 684,64 TL 24.647,06 TL
30.000 TL 1.026,96 TL 36.970,67 TL
40.000 TL 1.369,28 TL 49.294,25 TL
50.000 TL 1.711,60 TL 61.617,82 TL
60.000 TL 2.053,92 TL 73.941,31 TL
70.000 TL 2.396,24 TL 86.264,82 TL

Meslek odanız tarafınca meydana getirilen müracaat ile 200.000 TL kadar faizsiz kredi iyi mi alınacağını, Esnaf Kefalet Kredi Hesaplama Tablosu inceleyerek bakılırsa bilirsiniz. 👌

About admin

Check Also

Market Açmak İsteyen Girişimcilere KOSGEB’ den Hibe!

Şarküteri yada süper yada hiper market açmak isteyen yeni girişimciler bu yılda KOSGEB üstünden devlet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>