60 Ay Vadeli İhtiyaç 12 Ay Telefon Kredisi Veren Bankalar

2020 senesinde cep telefonu, tablet bilgisayar, otomobil yada gerekseme kredisi çekmek için bankalar kaç ay vade yapıyor? Kaç vadeli olarak cep telefonu alınabilir? Daha ilkin çekilen kredi borçları kaç ay yapılandırma yapılabilir? Hangi bankalar borç yapılandırma kredisi veriyor? BDDK bu mevzuda yeni bir düzenleme getirdi.

Bankaların Kredi Vadeleri ve Borç Kapatma Kredisi 2020 Düzenlemesi

BDDK tarafınca banka kredilerine ilişkin düzenleme gösterildi. Buna nazaran banka kredileri bundan sonrasında; Konut kredileri, Konut kiralama kredileri, Tahsil ve eğitim kredileri, Kamu kurumları için verilen krediler haricinde;

 1. Bireysel tüketicilere verilen kredilerin vadesi 60 ay (5 yıl)
 2. 120 bin liraya kadar olan vasıta kredilerinin vadesi 60 ay (5 yıl)
 3. 120 bin liradan pahalı araçların ve teminatlı kredilerin vadeleri 5 yıl,
 4. Bilgisayar almak isteyenlere sağlanan kredilerin maksimum vadeleri 1 yıl (12 ay)
 5. Tablet almak isteyenler için verilen krediler 6 ay,
 6. 3.500 TL.’ye kadar olan cep telefonları için verilen krediler 1 yıl (12 ay)
 7. 3.500 TL.’den pahalı olan cep telefonlarının alımında verilen krediler 6 ay

olarak belirlendi. Bununla beraber bu kredilerin yapılandırılması için verilmiş olan krediler de de gene bu vadeler uygulanacak.

Telefon Kredisi Veren Bankalar ve Şartları adlı içeriğimizi inceleyerek telefon kredilerini görüntüleyebilirsiniz.

60 Ay Kredi Borcu Yapılandırma 2020

Bunun haricinde Resmi Gazete’de piyasaya çıkan metne nazaran Eğer alan kişi bankadan talep ederse,  bu krediler 60 aya kadar (5 yıl) tekrardan yapılandırma yapılabilecek.

Daha ilkin piyasaya çıkan borç yapılandırma kredilerinde olduğu şeklinde BDDK burada yetkiyi gene bankaya tanımış olduğu görülmektedir. Eğer alan kişi talep ederse yapılandırılabilir demektedir. Doğal olarak alan kişi de bankanın talep edeceği borç yapılandırma kredisi 2020 şartlarını taşıyor olması gerekecektir. Bankaların şartlarını taşıyan müşteriler mevzuat gereğince BDDK kayıtlı  olan

 • Akbank,
 • İş Bankası
 • TEB,
 • Güvence Bankası
 • Vakıfbank
 • Ziraat Bankası

şeklinde birçok bankada borçlarını yapılandırabilecekler. Sadece daha ilkin de bahsettiğimiz suretiyle müşterilerin bankaların talep etmiş olduğu şartları taşıyor olmaları gerekmektedir.

Resmi Gazete’de piyasaya çıkan mevzuatı Bankalar için 2020 Borç Yapılandırma Yönetmelik Değişikliği ve Finansal kuruluşlar için borç yapılandırma mevzuatı linkinden inceleyebilirsiniz.


About admin

Check Also

En Çok Puan Kazandıran Avantajlı Kredi Kartları 2020

Hayatımızın vazgeçilmezleri arasına giren kredi kartları bizlere sağlamış olduğu kolaylıklar ile her geçen gün kullanımı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>