65 Yaş Üstü Tüm Yaşlılara Ücretsiz Maske Kolonya Dağıtılacak

Cumhurbaşkanımız 18/03/2020 tarihinde Çankaya’da Koronavirüs Zirvesinde halka hitap etti.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan yeni bir uygulama başlatılacağını ve ilk olarak İstanbul ve Ankara’da başlatılan uygulama ile 65 Yaş Üstü Tüm Yaşlılara Koruyucu Maske ve Kolonya Dağıtılacağını deklare etti.

Kamu bankaları yaşlıların maaşlarını evlerinde teslim edecek.

65 Yaş Üstü Vergi Borcu Erteleme Müjdesi

65 yaş sınırında kronik rahatsızlığı olanların borcu yasal sonuna kadar ertelendi. Gömü ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafınca meydana getirilen izahat ile içişleri bakanlığı genelgesi sonrası 65 yaşın üstünde olması yada kronik rahatsızlığı bulunması sebebiyle sokağa çıkmayacak olan vergi mükellefi vatandaşların bildiri ve  vergi ertelemesi  24 Mart itibariyle  yasağın sonuna kadar ertelenmiştir.

Maske Ve Kolonya Dağıtımı Başlıyor

Aile, Emek harcama ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, COVİD-19 A karşı alınan önlemlere ilişkin mühim açıklamalarda bulunmuş oldu. Bakan Selçuk, “(Maske ve kolonya dağıtımı) İlk başta Ankara, İstanbul üstünden başlanacak, hemen sonra da proje genişletilir koronavirüs salgını sebebiyle maske, kolonya dağıtımına başlanacağını söylemiş oldu. Bununla beraber gereksinim sahibi vatandaşlara 2 milyar liralık yardımın dağıtılacağını deklare etti.

 

CANLI YAYINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ


About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>