72 Ay Vadeli Traktör Kredisi Veren Bankalar

2020 yılı kredi ile traktör alacak olan çiftçilerimizin senesi oldu adeta. Başta TEB bankası olmak suretiyle bir fazlaca banka traktör kredilerini 72 aya çıkardı. İsmini sıkça tarımsal alandaki çiftçilerimize sağlamış olduğu destek vermeleri ile zikir ettiren Ziraat bankası  ve Vakıfbank şeklinde kamu bankaları ile hususi ana para müessese finansmanı olan Denizbank’da traktör alacak olan çiftçilerimize kefilsiz kredi verme olanaklarının yanı sıra düşük faiz oranları sergilemeye başlamışlardır. Ek olarak KOÇ finans CASE IH modelleri ile New Holland modellerindeki alınacak olan traktörler için nerede ise tamamına tam 16 ay sonrasında çiftçiye ödemelerine başlamaları için planlama cetveli oluşturuyorlar. Tüm ÇKS belgeli çiftçilerimiz den istenilen şartlar ve size sağlanan olanakları bir araya getirip bu sayfamızda yer verdik.

Bankalardan Traktör Kredisi Almaya Acaba Uygun musunuz?

TEB dahil olmak suretiyle herhangi banka yada KOÇ şeklinde finansman guruplarından dahil olmak suretiyle kredi ile traktör alacak iseniz bazı şartları taşımanız şarttır. Bu şartların sıralaması şu şekildedir.

  1. Müracaat sahibinden mutlak suret ile ister adam olsun ister ise hanım ziraatçi ÇKS belgesi istenilmektedir. ÇKS Belgesi Nasıl Çıkarılır
  2. Müracaat da bulunan çiftçimizin kredi notu Risk Merkezi & Findeks KKB tarafınca sorgulanmaktadır. Geçmiş dönemlerde tarımsal alandaki bankalar ile yaşadıkları ticari ilişkiler dahil olmak suretiyle tüm kredi kartlarının ödemeleri incelenmektedir. Eğer ilk kere kredi kullanacak ve daha ilkin asla kredi kartınız yok ise bu sorgulamadan fazlaca daha sıhhatli bir halde çıkarsınız. Aynı şekilde tüm bankalara olan ödemelerini zamanında ödeyen çiftçilerimizde bu adımı rahatlık ile geçeceğini düşünüyoruz.
  3. Kimlik belgenizin fotokopisi
  4. Almış olduğunuz traktöre rehin konulacağı için bir fazlaca banka sizden kefil istemeyecektir. Fakat bazıları Kredi Notu değeriniz göz önüne alarak kefil talep edebilirler.

Bu şartları uygun iseniz aşağıdaki tüm olanaklardan kolayca yararlanabilirsiniz.

Türkiye Iktisat Bankası (TEB) 72  Ay Vadeli Traktör Kredisi Veriyor!

TEB 72 Ay Vadeli Traktör Kredisi Veriyor !

TEB 72 Ay Vadeli Traktör Kredisi Veriyor !

Kuruluşunun 82 senesinde da çiftçilerimizin her alanda yanında olan TEB kredi ile traktör alacak olan ÇKS belgeli üreticilerimize tam 72 ay vadeli kredi imkanı sağlayarak Türkiye’de bir ilke imzasını atmıştır. Çiftçiler gününde almış olduğu bu kara doğrultusunda ” Tarımsal Finansman Başarı ” ödülüne 2018 layık görülmüştür. Düzgüsel şartlarda en faz 60 ay vadeli olarak verilen traktör desteklemeleri TEB bankası öncülüğünde 72 aya çıkarılmıştır. Faiz oranları %0.99 geri ödeme seçenekleri ise çiftçimizin arzusuna bakılırsa senede 1 yada yılda 2 yada isterler ise 3 aylık aralıklar ile ödeme şeklindedir. TEB bankası aracılığı ile Massey Ferguson marka traktör alacaklar için ise faiz oranları %5 oranında daha düşük olup %0,95 civarlarındadır.

Ziraat Bankası Traktör Alacaklara Kredi Desteği

Her yıl olduğu şeklinde 2020 senesinde da iste sıfır ister ise 5 yaşına kadar istediğiniz modeldeki alacağınız traktör için  Ziraat bankası sizlere kredi imkanı sağlamaktadır. En fazla 60 ay şu demek oluyor ki 5 yıl geri ödeme imkanları ile sunulan bu olanaklarda geri ödemeler oldukça esnektir. İsteyen 12 ayda bir isteyen ise yılda 2 kere ödemelerini yapabilirler. Kredi miktarı sıfır traktörler için satmaca bedelinin ikinci eller için içinde kasko bedelinin %75 kadar kredi çıkmaktadır. Şu demek oluyor ki alacağınız traktör ister sıfır iter ise 2. el olsun eğer varsayalım ki 100.000 TL ise size 75.000 TL kadar traktör kredisi rahatlık ile çıkacaktır.

KOÇ Finans 16 Ay Sonrasında Ödemeli Traktör Desteği Veriyor.!

KOÇ Finans kendi bünyesindeki ürünlerden almak isteyenlere bankalardan daha cazip imkanlar ile kredi sistemi kurmuştur. Arçelik ürünlerinin pazarlanması ile başlamış olan bu sürece CASE ve New Holland marka traktör almak isteyen çiftçilerimiz de dahil edilmiştir. Bir ihtimal bizlere inanmayacaksınız fakat meydana getirilen KKB sorgulamasında sorunsuz olan çiftçilerim için verilen kredinin ödemeleri tam 16 ay sonrasında başlamaktadır. 12 + 4 ertelemeli olanakları ile sunulan CAVE ile New Holland marka sıfır traktör almak isteyenlerin ödeme planları 60 aya bakılırsa planlanmaktadır. İsteyenin hasat zamanında şu demek oluyor ki senede bir kere geri ödeme imkanları ile sunulan bu olanaklar da kefil şartı yoktur. Yalnız her bankada olduğu şeklinde satın almış olduğunuz traktörler kredi vadesi bitene kadar kasko yapılır size de yaşam sigortası uygulanmaktadır.

Denizbank’da 72 Ay Traktör Kredi Desteği Sağlamaktadır.

Rekabetten düşmek istemeyen Denizbank 2020 senesinde çiftçilerimize %0,99 ile %1,09 içinde değişen faiz oranları ile 72 ay vadeli traktör kredisi imkanları sağlamaktadır. 7 yıl vadeli olarak verilen bu imkanlardan müracaat sahiplerinden averaj 450 TL kadar bir ilme tutarı kesilmektedir. Türk Traktör ve Case için %0,99 faiz imkanı sunan banka öteki tüm modeller için bu faiz oranını %1,09 olarak belirlemiştir. Buna bakılırsa ödeme örnek ödeme planları ise aşağıdaki gibidir.

Case ve Türk Traktör Kredi Faiz Oranları

Case ve Türk Traktör Kredi Faiz Oranları

Diğer-Marka-Traktör-Kredi-Faiz-Oranları

Öteki-Marka-Traktör-Kredi-Faiz-Oranları

About admin

Check Also

Devlet’ten Tarım Hazine Arazisi Nasıl Kiralanır?

Ziraat yada da hayvancılık ile uğraşan çiftçilerimiz için toplamda 3 milyar 400 milyon hazineye ilişik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>