81 Şehre 2020 Devlet Destekli Konut Kredisi Başvuruları

Özellik ile sıfır konut satış sektörü durduğu vakit iktisat de adeta yaprak kımıldamıyor. Bu sebep den dolayı ki devlet özellik ile Ziraat, Vakıf ve Halkbank konut kredilerine devamlı faiz desteği sağlamaktadır. Ek olarak, devlet bankalardan faiz desteği sağlamasının yanı sıra ise TOKİ ile de gene oldukca düşük faizler ile 2020 senesinde vatandaşlarını ev sahibi yapmaktadır. Uygun şartlarda ev sahibi olmak isteyenler, 81 şehre verilen bu desteği değerlendirmelerini tavsiye ederiz.

İlk Kere Ev Alacaklara Devlet Desteği Nedir?

Eğer üstünden herhangi bir ev yoksa ise sizin ilk kere ev sahibi olacaklara en iyi olanak TOKİ ‘den gelmektedir. TOKİ Engelli Başvuru Şartları Nedir? dahil olmak suretiyle tüm kesim için 3+1 ile 2+1 daireler bu yılda hız kesmeden inşa edilmektedir. 81 ilimizin tamamına inşa edilen bu konutlara müracaat şartların en başlangıcında ise ilk kere ev alıyor olmanız gerekmektedir. Eğer ilk kere ev alacaksanız ve aile bütçe geliriniz ortalama olarak net asgari ücretin 2 katını aşmıyor ise TOKİ imkanları tam size bakılırsa.! Toplu Konut İdaresi olarak etkinlik gösteren kurumun ev almak için başvurularını şu iki bankamız üstünden yapabilirsiniz.

 • Ziraat Bankası
 • Türkiye Halkbank

Bireysel olarak yapacağınız başvurular için sizden evin oda sayısına bakılırsa belli müracaat miktarı talep edilecektir. Bu miktar,

 • 2+1 daireler için 500 TL
 • 3+1 daireler için ise 1.000 TL

arasından değişmektedir. Ek olarak bunun ödemenin yanı sıra konut almaya gerçek sahibi olanlardan evin değerinin %10 kadar peşin ödeme alınır. Peşin alınan bu miktar şehirlere bakılırsa minimum %5 olarak da değişim göstere bilmektedir.

Evi Olmayanlara Devlet Desteği TOKİ Şartları Nedir?

Evi olmayanlara TOKİ başlatmış olduğu kapmaya dahilinde her yıl 100 bin konut yapacağınız taahhüt etmektedir. İlk kere ev alacak olan yeni evlenecek çiftlerin dahi istifade edebileceği bu kampanyanın bazı şartları vardır. Şartlara uygun olmanız durumunda 81 şehre yapılacak olan devlet destekli faiz indirimli kredilerden sizlerde istifade edebilirsiniz. Peki, istenilen bu şartlar nedir?

 • İlk kere ev alıyor olmanız
 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmanız
 • Projenin başlatılmış olduğu ile de minimum 1 yıl ikametgah ediyor olmanız
 • Eşinizin yada velayet altındaki çocuklarınızın evi olmaması gerekir.
 • Aylık hane gelirinizin net 5.000 TL geçmemesi gerekir. İstanbul için bu oran 6.000 TL olmaktadır.
 • Bir tek bir başvuruda aileniz ile beraber yapıyor olmanız
 • Müracaat meydana getirecek kişinin yeni evli dahi olsa 25 yaşını tamamlamış olması gerekir. (Ziraat Bankası Evlilik Kredisi fırsatlarının devam ettiğini de ek olarak belirtmek isteriz.)

Evi olmayanlar bu şartlara haiz iseniz Türkiye Halk Bankası ve Ziraat Bankası üstünden başvuruda bulunabilirler.

e-Devlet Üstünden TOKİ 2020 Başvurusu Iyi mi Yapılır?

TOKİ başvuruları artık Türkiye Halk Bankası ve Ziraat Bankası yanı sıra e-devlet üstünden de yapılmaktadır. PTT’den alacağınız e-Devlet şifresi ile 2020 TOKİ başvurularının iyi mi yapılacağını resimli bir halde sizlere anlattık. Adımları izleyerek sizler de bankalarda sıra beklemeden derhal TOKİ müracaat işleminizi emekli, engelli yada şehit yakını yada gazi dahi olsanız gerçekleştire bilirsiniz.

 • İlk olarak https://www.turkiye.gov.tr/toki-konut-is-yeri-basvurusu adresine giriş yapalım.
 • Karşımıza çıkan bilgilendirme metnini okuyarak ”DEVAM” diyelim.
 • Sizi karşılayan sayfada ikametgah etmiş olduğunuz ili gösteren konut projesinde ”HAK SAHİBİ OLDU” ibaresini görür seniz yeni başvuruda bulunamazsınız. Eğer sayfa boş ise o vakit + YENİ BAŞVURU demeniz gerekir.
 • ”Filtreler” bölümünden ikametgah ettiğiniz ili seçiniz. (Resimde olduğu benzer biçimde)
 • ”BAŞVUR” dedikten sonrasında ise gene karşınıza ”BAŞVURU SATIN ALMA TAAHHÜTNAMESİ” çıkacak. Okudum diyerek devam edelim.
 • Konut tipinizi seçip devam diyelim.
 • Bilgilerinizin yer almış olduğu formu ”DEVA ” diyerek geçelim
 • Sonrasında tüm bilgilerinizin yer almış olduğu ön izlemeyi ”DEVAM” deyip geçelim
 • İŞLEM SONUCUNDA” size SMS ile gelecek olan banka hesabına konut müracaat bedelini yatırınız.

hepsi bu kadar. Başvurunuz onay almış olduğu taktirde artık devletin 240 ay durağan(durgun) olarak belirlemiş olduğu %0.49 faiz oranı kredi imkanında yararlana bilirsiniz.!

HALKBANK Devlet Destekli Ev Kredisi Kampanyası

Hani dedik ya devlet konut satışlarına oldukca ehemmiyet veriyor diye. Bu sebepten dolayı ikinci el ile özellik ile sıfır ev alacaklara HALKBANK üstünden oldukca düşük faizli konut kredisi vermektedir. Özellik ile devlet memurları ile maaşını Türkiye Halk Bankasından alanlar için HALKBANK extra olarak mevcut kredi faiz oranlarına indirim sağlamaktadırlar. 180 aya kadar banka tarafınca verilen konut kredisinin faiz oran ve geri ödeme cetveli ise şöyledir.

180 ayın tüm vadelerine HALKBANK aylık %0.94 faiz ile konut kredisi vermektedir. Değişik geri ödeme vadelerine bakılırsa takviminiz ise şu şekilde oluşur.

HALKBANK Konut Kredisi Hesaplama
Miktar VADE Aylık Ödeme Toplam Maliyet
120.000 TL 48 Ay 3.251,31 TL 156.063,20 TL
60 Ay 2.763,41 TL 165.804,56 TL
82 Ay 2.250,77 TL 184.563,23 TL
120 Ay 1.829,87 TL 219.583,38 TL
180 Ay 1.560,86 TL 280.952,52 TL

Müracaat işlemlerini İnternet üstünden bir tek 3 adımla buradan yapabilirsiniz.

About admin

Check Also

MORTGAGE Ziraat Bankası Gurbetçi Kredisi Nasıl Alınır?

Türkiye’nin en düşük faizli bankası namına haiz Ziraat bankası gurbetçi yurttaşlarımıza’da hizmet sağlamaktadır.! Yurt haricinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>