Açık Parfüm Bayiliği Veren Firmalar Hangileri?

10.000 TL şeklinde düşük bir ana para ile kurulabilecek olan açık parfüm bayiliği hakkında bilmenizde fayda olan başta maliyet oranları bayilik veren firmalar olmak suretiyle tüm sorularınızın cevaplarını burada yer verilmiştir. Maliyet oranlarına bütçesi el veren girişimciler arzu etmeleri halinde sayfamızda önerdiğimiz açık parfüm baliği veren firmalara başvurularını formlar üstünden gerçekleştirebilirler. Son seneler da orijinal parfümerilerin fiyatlarındaki fahiş artışlardan dolayı benzerlerine yönelen tüketici bu sektörün büyüyerek kuvvetlenmesine niçin olmuştur. Sizler de bu parçada yer almak istiyorsanız aşağıdaki belgeleri ve sektör hakkında önerimizi lütfen dikkate alınız.

Açık parfüm bayiliği maliyet oranları ne kadardır?

Yatırımcıyı en oldukça düşündüren ve ilgilendiren mevzu bayilik alınacak olan firmanın maliyet oranları ve üründe elde edilmiş kâr marjıdır. Bu durum bir tek açık parfüm bayilik alımları için geçerli kalmayıp tüm alınacak olan bayilikler için geçerlidir. Kurulacak olan bir işletme her ne olursa olsun ileride mali yönden fena sürprizler yaşanmaması için yapılacak olan harcamaların bilinmesi gerekmektedir. Ikimiz de sizler için bu doğrultuda her hangi bir açık parfüm bayiliği almak isteyenler için averaj maliyet oranlarını çıkardık. Her ne kadar da bu oranlar kurulacak olan dükkanın m2 sine gore değişim gösterse de en düşük maliyet oranları ile iyi mi açık parfüm dükkanı kurulur aşağıda yer verilmiştir.

10 bin TL ye iyi mi parfümeri kurulur?

Kıymetli girişimciler kurulacak olan parfümeri dükkanı için bazı giderleri gözden çıkarmanız gerekmektedir. Bu giderlerin başlangıcında ise mağaza içi dekorasyon gelmektedir. En düşük m2 ler de kurulacak olan bir parfümeri dükkanının iç dekorasyon giderleri (Raf, dolay, sergen) en aşağıya 7 bin TL civarlarında dır. Dekorasyon işlerini genellik ile alacağınız parfümeri bayiliği tarafınca anlaşmalı mobilyacılar tarafınca yapılmaktadır. Parfümeri işletmesinin reklam tabela harcaması ise averaj olarak 2 bin TL civarlarını bulmaktadır. Son olarak ise almış olduğunuz markanın toplam parfüm olarak 1000 tane kişisel parfüm, 100 tane vasıta parfümü 4 bin TL civarlarında olmaktadır. Toplam olarak dükkan kirası, elektrik, su, organik gaz, maliye – vergi dairesi, esnaf odaları, SGK giderleri ve yazar kasa harcamalarını katmaz isek size en düşük maliyetli bir parfümeri dükkanının maliyeti 20 bin TL yi bulacaktır.

Parfümleri bayiliklerinde dükkan seçiminin önemi!

Her ne marka parfümeri üstüne bir işletme kurarsanız kurun ne olursa olsun direkt halka hitap edebileceğiniz işlek caddelerde yada sokaklarda iş yerinizin olması gerekmektedir. Ne olursa olsun vitrin ve dış konsepttinizin etkili olması gerekmektedir. İnsanların ilgisini çeken görsellikler ve müzik sistemleri kullanmanız sizin faydanıza olacaktır. Ne olursa olsun açılış yapınız ve el broşürleri dağıtımı ile parfümeri dükkanınızı tanıtınız.

Açık parfümeri dükkanı açmak isteyenlerden talep edilen belgeler nedir?

Bilinmiş olduğu şeklinde bayilik alın yada almayın bir dükkan yada her hangi bir işletme kuracaksanız kurun ne olursa olsun belediye, SGK ve Maliyeye bildirimde bulunmanız gerekmektedir. Bu kurumların yanı sıra gelir ve giderinizi takip edecek birde muhasebeci ihtiyacı duyacaksınız dır. Arzu eden vatandaşlar muhasebecilerinin yönlendirmesi ile beraber açık parfüm bayilik kurulumlarında istenilen belgeleri temin edebilirler. Genel olarak ise istenilen lüzumlu evraklar ve belgeler ise;

  • T.C. Nüfus cüzdanı, ikametgah il muhabiri ve iki tane fotoğraf
  • Yapı kullanım izni ve tapu fotokopisi
  • Vergi levhasının çıkarılması ( Belediyeler )
  • Vergi dairesine başvurularak kayıt olunup vergi numarası alınması
  • SGK kayıt yada Bağ-kur kayıt olunması ( Emeklilerden istenilmez )
  • İtfaiye yangın tedbiri alındı raporu
  • Emniyete kimlik bildirimi
  • Sabıka kaydı

gerekseme duyulmaktadır.

Not: Sitemizde kamusal sermayeli ve hususi sermayeli bankalardan iyi mi işletme kurulması için kredi alınacağı ve KOSGEB desteklerini bulabilirsiniz!

Bizi toplumsal medya hesaplarınız dan izlemek için Facebook & Twitter  lütfen tıklayınız 😉

About admin

Check Also

KOMAGENE Çiğ Köfte Bayilik Açma Şartları (Franchise Fiyat Bedeli)

Kim bilir etsiz pişmemiş köftede en oldukca kampanyaya ve ilave menüye haiz olan bir markadır …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>