Aidatsız Kredi Kartları (2020)

Kart aidatı, bazı bankalar tarafınca cüz’i bir oranda istenirken bazı bankalar ödenti ödemesi olmadan kredi kartı çıkarmaktadır. Kart aidatı olmayan bankalar  kullanıcılardan üyelik harcaması yada herhangi bir maliyet talep edemez. Fakat kartın kullanımında ödenti olmadığından dolayı taksitli işlemler yada kredi kartı puan işlemlerini gerçekleştiremeyebilirsiniz. Doğal olarak ki bu bankaların tercihine ve inisiyatifine gore değişim izah edebilir.

Kredi kartı aidatı talep etmeyen bankaları şu şekilde sıralayabiliriz;

 1. Yapı Kredi Bankası- World Eko Kart
 2. Enpara.com- Kredi Kartı
 3. İş Bankası- Maksimum Kart
 4. Akbank- Axess Free
 5. TEB- Mütevazi Kart
 6. Güvence Bankası- Bonus Flexi
 7. Maximum Aidatsız Kart
 8. Fix Kart

Yapı Kredi Bankası- World Eko Kart

Kesinti ödemeden kullanabileceğiniz kartlardan biridir. Yıl sonuna kadar parasız kullanabilirsiniz. Yapacağınız alışverişlerde size puanlar kazandırabilir. Temassız özelliği olan bu kartınızla 90 TL’nin altındaki alışverişlerinizde gizyazı kullanmadan süratli biz şekilde işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.  Ödeme talimatları vererek herhangi bir çaba sarf etmeden seri ve güvenilir bir halde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kartınızdaki puanlarınızı alışverişlerde kullanabilirsiniz. Bununla beraber gerekseme anında kartınızdan taksitli ön ödeme çekerek uygun faizler ile geriye ödeyebilirsiniz.  İsterseniz gerekseme olduğu anda bir ileti ile TL paketi yükleyebilirsiniz. Öğrencilere en uygun kredi kartı veren bankalar ile ilgili informasyon almak için tıklayınız.

world-eko-kart

World Eko Kart

Enpara.com- Kredi Kartı

Kredi kartınız yoksa ve istiyorsanız ilk olarak web üstünden yada mobil şubeden başvuruda bulunmanız gerekmektedir.  Başvurunuzun pozitif yönde neticelenmesi yardımıyla karta haiz olabilirsiniz.  Kredi kartınızın kullanım limitine gore nakit avanslar çekebilir, alışveriş yapabilirsiniz. Bunun için sizden banka, siz kartı kullanmaya devam edene kadar ödenti talep etmeyecektir. Aksine kartınızı kullanmaya devam ettiğiniz takdirde yılda 100 TL olarak 2 yıl süresince kartınız üstünden ödenti alırsınız.  Kredi kartınızla taksitli alışverişler yapabilirsiniz.  Kredi kartına öğrencilerde başvurabilir. Tek yapmaları ihtiyaç duyulan müracaat belgelerine talebe kartı fotokopilerini de eklemek olacaktır.  Hizmetlere ek olarak ödeme talimatı vererek cep telefon satmaca ve TL işlemlerinizi ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Nakit ihtiyacınız olduğu anda ön ödeme çekebilirsiniz. Sadece nakit ön ödeme ücretli bir işlemdir.  Kredi kartı faiz oranları için tıklayınızTemassız ödeme seçeneğiyle gün içinde, temassız ödemenin yapıldığı yerlerde 90 TL’ye kadar olan alışverişlerinizi kolay ve süratli bir halde gerçekleştirebilirsiniz.

enpara-kredi-kartı

Enpara.com

İş Bankası- Maximum Kart

Kartınız ile yapacağınız alışverişlerinizde para puanlar kazanabilirsiniz. Üstelik yurt haricinde gerçekleştirdiğiniz alışverişlerinizde de Maximum kartınızı kullanabilir, para puanlar kazanabilirsiniz.  Ondan sonra puanın geçerli olduğu marketlerde, mağazalarda puanlarınızı kullanabilirsiniz. Maximum kartınızla yaptığınız alışverişlerinizi taksitlendirebilir, kendinize ödeme kolaylığı sağlayabilirsiniz. Yurt dışı alışverişlerinizde talep ettiğiniz takdirde bulunduğunuz yerin para cinsine gore farklılık izah edebilir. Ödemelerinizi yaparken, düzgüsel hesap özetinizin harici bir hesap özetiyle bilgilendirilirsiniz. Yurt dışı harcamalarınızda oluşan borçlarınızı son ödeme evveliyatına kadar döviz üstünden ödeyebilirsiniz. Borcunuzu ödememeniz durumunda,  borcunuz bulunduğunuz ülkenin para cinsine gore değil bankamız tarafınca TL üstünden izlenecektir.  Ortak tüm ATM’lerden hesabınıza ulaşabilir tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kartınıza yıl boyu ödenti ödemezsiniz.

is-bankası-maximum

iş bankası maximum kart

Akbank- Axess Free

Senelik kart aidatı bulunmayan kartlardan biridir. Ek olarak ödenti talep etmediği benzer biçimde yapacağınız alışverişlerinizde puanlar kazanabilir, taksitli alışverişler gerçekleştirebilirsiniz. Bununla beraber nakit ön ödeme işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Her seferinde satmaca ödemekle uğraşmak istemiyorum diyorsanız, otomatik ödeme talimatı vererek  herhangi bir uğraş vermeden ihtiyacınız olan şeyi karşılayabilirsiniz. Banka sizin için harcamalarınızı denetim eder ve sizi bilgilendirir.  Havale talimatı vererek kiranızı zamanında ve güvenli bir halde ödeyebilirsiniz. Yaptığınız alışverişlerde ödeyememe durumunu düşünüyorsanız borcunuz için taksit yada erteleme isteyerek düşük ve uygun faizlerle ödeyebilirsiniz.

free-kart

axess free kart

Teb- Mütevazi Kart

Banka sizden bu kart için senelik bir ücret talep etmez.  Kesinti tutarı olmayan kartlardan biridir. Gün içinde gerekseme halinde ister TEB bankası ATM’lerinden ister öteki banka ATM’lerinden nakit ön ödeme çekebilir, uygun faizlerle geri ödeyebilirsiniz . 100 TL’yi geçen alışverişlerinizde 12 ay taksite kadar bölerek faizleri ile beraber ödeme yapabilirsiniz.  100 TL ve üstü yaptığınız alışverişlerinizde sinemalarda yapacağınız harcamalarda  geçerli  yüzde 50 indirim kazanabilirsiniz. Yönerge vererek hesap özetlerinizi elektronik posta vasıtasıyla alabilirsiniz. Kart başvurusunda bulunmak için tıklayınız.

sade-kart

aidatsız teb mütevazi kart

Güvence Bankası- Bonus Flexi

Yapacağınız alışverişlerde her bir tanesi 1 TL olan bonus puanlar kazanabilirsiniz. Yıl içindeki harcamalarına gore 50 TL’ye kadar ek bonus kazanabilirsiniz. Kart sizden ödenti istemez. Nakit avanslar çekebilir, cüzi miktardaki faizlerle geriye ödeyebilirsiniz. Ay içinde yaptığınız alışverişlerinizde sorun yaşıyorsanız banka size bir fırsat sunuyor ve borçlarınızı öteki aya ertelemenize destek oluyor.  İnternet bankacılığı ve mobil şube üstünden satmaca, Telefon TL yüklemesi  ve daha birçok işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Yaptığınız alışverişlerde taksitli alışveriş olmadığı takdirde peşin ödeme yapmak durumunda kalırsınız ve ödemek sizi zorlayabilir. Banka size bunun için alışverişlerinizi ister şubeden ister satın alan hizmetlerinden taksitlendirme seçeneği sunuyor. ( Teknolojik alet alımlarında geçerli değildir.)

bonus-flexi

güvence bankası bonus flexi

Maximum Aidatsız Kart

Kartım olsun fakat ödenti ödemeyeyim diyorsanız Maximum kartı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Maximum kart sizden senelik ücret istemez. Peşin ödemeli olan işlemlerinizi bankayı arayarak taksitlendirebilir, ödeme kolaylığı sağlayabilirsiniz. Ödeyemeyeceğiniz peşin alışverişlerinizi erteleyebilir ve bütçenizi rahatlatabilirsiniz.  12 aya varan taksitlerle nakit ön ödeme çekebilirsiniz. Bunların haricinde Maximum ödenti kartını kullanan müşterilerin faydalanamayacağı bazı mevzular vardır.

 • Kanyon vale indirimi
 • Temassız ödeme
 • Ek maxi puan kampanyaları
 • Maximum üye işyerleri haricinde yurt haricinde bankanın verdiği ilave puanlar
 • İndirim uygulamaları ve kampanyaları
 • Armağan ürün kampanyaları
 • Ek taksit
maximum-kart

aidatsız maximum kart

Fix Kart

Bankanın tüm imkanlarından yararlanıp ödenti ödemeyeceğiniz bir karttır. Üstelik hem kredi kartı hem banka kartı olarak kullanılabilen bir karttır. Alışverişlerinizde size temassız ödeme seçeneği sunarak işinizi kolaylaştırır. Eğer artı paket üyesi olursanız; harcadığınız tutarı bir dahaki aya erteleyebilir, ek taksit imkânından faydalanabilir, alışverişlerinizde para puanlar kazanabilirsiniz. Artı paket özellikleri için tıklayınız.

fix-kart

aidatsız fix kart

Aidatsız kredi kartlarını yukarıda tek tek açıkladık.  Size en yakın banka şubelerine giderek kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz.


About admin

Check Also

En Çok Puan Kazandıran Avantajlı Kredi Kartları 2020

Hayatımızın vazgeçilmezleri arasına giren kredi kartları bizlere sağlamış olduğu kolaylıklar ile her geçen gün kullanımı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>