Almanya 10 Bin İşçi Alımı Başvuru Formu 2020 (TIKLA BAŞVUR)

OBM İnsan Kaynakları şirketi tarafınca 2020 senesinde çalışmak için Türkiye’ den Almanya’ ya binlerce şahıs işçi olarak götürülecek. Bu haberin duyulması ile yurttaşlarımız şartları ve mevzu ile ilgili bilgileri araştırmaya başladılar. Ek olarak OBM şirketinin güvenilirliği de yurttaşlarımız tarafınca araştırılan mevzular içinde yer almıştır. Pek fazlaca meslek grubundan insanımız lüzumlu şartları taşıması durumunda çalışmak için Almanya’ ya gidebilecek. Alımlar ise İŞKUR üstünden yapılabileceğinden bahsediliyor. Almanya 10 Bin İşçi Alımı Başvuru Formu ve Detaylar haberimizde.

Müracaat Iyi mi Yapılacak?

OBM İnsan Kaynakları şirketi yöneticisi Osman Taş tarafınca meydana getirilen açıklamaya nazaran İŞKUR ile anlaşmalı olarak Almanya’ ya işçi gönderileceği  söyleniyor. Hava limanı, sıhhat ve lojistik alanlarında Almanya’ ya götürülecek olan işçiler istihdam edilecektir. Osman Taş tarafınca meydana getirilen açıklamaya nazaran firmanın 17 senedir yurt haricinde çeşitli ülkelere işçi götürülmüş olduğu ifade edilmektedir. Bu yıl ise Türkiye’ den işçi götürülmesine karar verilmiştir. Almanya ile görüşen şirket, yapmış olduğu açıklamada ülkenin nitelikli eleman talep etmesi. Doğal olarak gönderilecek olan işçilerin içinde vasıfsız olanlar da yer almıştır.

Götürülecek olan kadrolar aşağıdaki gibidir;

  • Kamyon şoförü
  • Kaynakçı 
  • Elektrikçi
  • Hemşire alımları yapılacaktır. Bilhassa hemşire mevzusuna ağırlık verilecektir. İlk olarak ülkemizden 80 bin hemşirenin götürülmesi hedeflenmektedir. Öteki meslek dallarında ise 50 bin kişinin götürülmesi istenmektedir. Doğal olarak götürülecek olan işçilerin güvence altına alınması amacı ile 18 aylık (1,5 senelik) sözleşme imzalanacaktır.
başvuru-nasıl-yapılacak

Müracaat iyi mi yapılacak?

10 Bin İşçi Alım Şartları

İşçi alımları için aslına bakılırsa aranan fazlaca koşul bulunmuyor. Ilk olarak yukarıdaki iş kollarından bir tanesinde tecrübeli olmak yetiyor. Aranan yaş şartı  ise 20 yaşından büyük ve 45 yaşından ufak olmak. Doğal olarak sıhhat raporu ve adliyeden sicilinizin temiz olduğuna dair de kağıt almanız gerekmektedir. Bu şartları taşıyanlar İŞKUR’ dan temin edilebilecek olan formları doldurarak kolayca müracaat yapabilirler. OBM A.Ş.’ den de mevzu ile ilgili detaylı data alınabilir. http://www.obm-turkiye.com/ adresine tıklayıp müracaat formunu doldurarak derhal müracaat yapabilirsiniz.

Almanya'ya 10 Bin İşçi Alınacak

Almanya 10 Bin İşçi Alım Şartları İŞKUR Başvurusu

Dil Eğitimi ve Barınma

Şirket yöneticisi tarafınca meydana getirilen açıklamaya nazaran yurt dışına götürülecek olan işçilerin dil öğrenmesi mevzusuna ağırlık verilecektir. Başvuruları kabul edilenler yurt dışına çıkmadan evvel kendilerine Almanca dil eğitimi verilecektir. Hemen sonra götürülen kişilerin barınma ihtiyaçlarının da gene şirket tarafınca karşılanacağı bilinmektedir. Şirket tarafınca sunulan destek sunar yalnız dil eğitimi ve barınma ile sınırı olan değildir. Ek olarak istihdam edilmek suretiyle yurt dışına götürülen kişilerin sigorta işlemlerinin başlaması ve bankacılık işlemleri mevzusunda da kendilerine destek olunmaktadır. Yurt dışına çalışmak için giden kişilerin bu işlemleri kendilerinin yapmış olduğu bilinmektedir.

ALMANYA İŞÇİ ALIMI BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYIN!

Hastaneden alınacak olan sıhhat raporu ve temiz kağıdının şirkete teslim edilmesi gerekmektedir. Firmanın güvenilir olup olmadığını sorgulayanlar için gene şirket yöneticisi mevzuya açıklık getirmektedir; Ankara , İstanbul ve Antalya‘ da firmanın şubeleri bulunmaktadır. Sadece Eskişehir, Ankara ve Konya‘ da da ofisler açılması hedeflenmektedir.

dil-eğitimi-ve-barınma

Dil eğitimi ve barınma

Hedef 10 Bin İşçi Alımı

Şirket tarafınca başvuruların başladığı ve bilgilerin konsolosluğa verildiği duyuru edilmiştir. 2020 yılı için hedeflenen sayı 5 bin ila 10 bin‘ dir. Doğal olarak başvuruların yoğun olması sebebi ile konsoloslukta yapılacak olan işlemlerin uzun sürmesi öngörülmektedir. Müracaat yapanların komisyon tutarı ödememesi adına emek harcamalar yapılmaktadır. Doğal olarak şirket da mevzu ile ilgili herhangi bir ücret talebinde bulunmamaktadır.

Yurt dışına çıkacak olanların en büyük problemi, vatandaşları yurt dışına çıkaracak olanlara para kaptırmalarıdır. Bu anlamda şirket müracaat meydana getirecek olanlara güvence verilmektedir. OBM şirketi yöneticisi tarafınca meydana getirilen açıklamaya nazaran, en yüksek maaşın hemşireye verileceği ifade edilmektedir. Hemşire maaşları 3 bin Euro civarında olacaktır. Öteki meslek dallarına ise 2 bin 500 Euro maaş verilecektir. Havalimanları ve yer hizmetlerinde ise maaşlar 2 bin Euro civarında olmaktadır. Ek olarak yapılacak olan mesailer ile maaşların 4 bin Euro‘ ya kadar yükselmesi beklenmektedir.

Harcamalar Şirket Tarafınca Karşılanacak

Başvurusu kabul edilenler şirket bünyesinde etkinlik gösterecektir. Bu anlamda meydana getirilen başvuruya nazaran harcamalar tamamen şirket tarafınca karşılanacaktır. Şirket altını çizerek herhangi bir harcama talep etmediklerini anlatmaktadır. 18 aylık bir sözleşme imzalanmakta ve bu sürede alınan işçiler firmaya bağlı olarak çalıştırılmaktadır. Doğal olarak bu sayede ülke de kendisini güvence altına alarak işsizlik parası ödemiyor. Şundan dolayı bu ülkelerde iki gün dahi çalışılmış olsa işsizlik maaşı alınmaya hak kazanılıyor. Emek verme vizesi şirket üstünden çalışılıyormuş şeklinde alınmaktadır.

İşçi olarak yurt dışına çıkacakların bir çok yüksek meblağlarda ücret ödüyor. Kanunlarımızda ise işçi paralarının yarı yarıya oranlarını iki ülke bölüşmektedir. Bu anlamda şirket İŞKUR ile bağlantılı olarak çalıştıklarını ve kurumdan kendilerine yönlendirme yapıldığını ifade etmektedir. Vize mevzusunda ise yaşanmış olan yoğunluk sebebi ile aksamalar olacağı dile getirildi. Detaylı data almak için il ve ilçelerinizde bulunan İŞKUR Müdürlükleri ile görüşebilirsiniz.

Türkiye’de iş oluşturmak için faizsiz kredi almak ister miydiniz? Sıfır Faizli Kredi veren bankalar için tıklayın!


About admin

Check Also

Devlet Kaç Yılda Bir Diş Protezi Takıyor?

Devlet’in Taktığı Diş Protezi Yenileme Süresi Ne Kadar? Ana dişlerimizi bir çok süre geçirmiş olduğumuz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>