Almanya 10 Bin İşçiyi İŞKUR Üzerinden Alacak!

Yurtdışında çalışmak isteyenler için Almanya’ da 10 bin işçi alımı ekibi açıldı ve yüksek maaşlar ile işçi alımı başvurusu başladı. Sektörde uzun seneler hizmet veren OBM A.Ş. Almanya’ da bulunan iş bağlantılarına bir oldukça ülkeden personel alırken, bu kez Türkiye’ den oldukça sayıda elemen götüreceklerini hem de bunu İŞKUR ile ortak bir proje olarak yapacaklarını duyurdular. Minimum 2 bin 500 Euro maaş ve yurtdışında yaşamak isteyenler için son müracaat zamanı, başvurular iyi mi yapılıyor, şartlar ve müracaat formuna yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Almanya’ ya Türkiye’ den Binlerce İşçi Alınacak!

Almanya’ ya Türkiye’ den Binlerce İşçi Alınacak!

Almanya ekonomik anlamda gelişmiş ülkelerden olsa da çalışan nüfusun azlığı sebebiyle ara sıra işçi göçüne kapılarını açmaktadır. 15 senedir Almanya’ da 15 değişik hava limanıyla bağlantılı olarak iş gücü elde eden şirket, bu sefer İŞKUR ile ortaklık yaparak Türkiye’ den Almanya’ ya gidecek personel aramaktadır. Halen 3 hava limanın ‘da da yer hizmetleri sektöründe eleman alımına devam eden OBM A.Ş; İstanbul, Ankara, Antalya ve Almanya’ da bulunan ofisleri ile hem Türkiye’ deki işsizlik sorununa deva olmak hem de yurt ışında çalışmak isteyen vatandaşa mühim bir fırsat olarak karşımıza çıkmaktadır. Yurtdışında yaşama ve yeni bir iş hayatına adım atmak isteyen kişiler için Almanya 10 bin işçi alımına müracaat içinde hiçbir ücret talep edilmemektedir. Orada nerede kalacağım diye düşünenler için ise; barınma ihtiyacının da şirket tarafınca karşılanacağını açıklayalım.

Almanya İşçi Alımı Hangi Vasıflara Olacak?

Almanya İşçi Alımı Hangi Vasıflara Olacak?

Bir oldukça ülkeden Almanya’ ya işçi getiren şirket, Türkiye ile irtibata geçerek öncelik olarak belirli meslek guruplarından ve devamında da vasıfsız olarak işçi götürme planını uygulamaya adım atmıştır. En oldukça talebin olduğu meslek gurubu; hemşire ve sıhhat çalışanı bunun yanında kaynakçı, elektrikçi, kamyon şoförü de gereksinim duyulan personeller içinde. 2019 sensinde de devam edecek başvurularda, Almanya’ da çalışmak isteyen kişiler 20-45 yaş aralığında olması gerekmektedir. Sektörlere gore değişik ücretlendirmeler yapılacak bu işçi alımında nitelikli vasıfsız bir oldukça alanda alım yapılacaktır. Firmanın yapmış olduğu açıklamaya gore hava alanı yer hizmetlerinin haricinde;

  • Tır şoförü
  • Hemşire
  • Hekim
  • Tesisatçı
  • Kaynakçı benzer biçimde oldukça sayıda sektöre alım yapılacaktır.

Sıhhat problemi ve yurtdışı engeli olmayan her insanın yapabileceği bu başvurular sonucunda sizde 2019 senesinde Almanya’ da yeni iş hayatınıza başlama imkanı bulabilirsiniz.

Almanya’ ya Gideceklere En Azca 2 Bin 500 Euro Maaş!

İŞKUR ile bağlantılı olarak Almanya’ ya işçi alacak gidecek kişilerin OBM A.Ş. tarafınca tüm harcamaları karşılanacak ve 18 ay işçi sözleşme imzalanacaktır. İlk etapta 10 bin işçi alınacağı sadece görüşmelerin devamında bu rakamların 80 bine çıkması da gene meydana getirilen açıklamalar içinde. Başvuruların yoğun olması beklenirken bu başvurular gene bir değerlendirmeden geçip yurtdışı engeli, sıhhat problemi olmayanlar ve belirlenen vasıflara uyanların kısa zamanda vizeleri çıkarılarak yasal prosedürlerde tamamlanacaktır. Alınacak personelin vasfına gore değişen maaşlar; hemşire ve salık personeline 3 bin Euro, tır şoförüne 2 bin 500 Euro ve hava alanı yer hizmetlerinde çalışacak personel için ise minimum 2 bin 500 Euro olarak verileceği belirtilmiştir. Almanya’ da çalışmak için doğal olarak ki o hükümetinde öncelikli şartı olan dil öğrenmeniz gerekmektedir. Şirket götüreceği işçilerin dil eğitiminin de verileceğini bunun yanında sigorta ve hesap açma işlemleriyle de bizzat ilgileneceğini açıklamıştır.

Başvurular Başladı! Şartları Nedir Nereye Müracaat Yapılacak

Başvurular Başladı! Şartları Nedir Nereye Müracaat Yapılacak?

Eğer ki vatanımızda hemşire hekim ya da elektrikçi benzer biçimde bir mesleğiniz var ise ya da vasıfsız bir işçiyseniz ve kazancınızdan memnun değilseniz yurt haricinde bu iş fırsatını değerlendirebilirsiniz. Sektörlere gore doldun ücretleri ve gidiş için de hiçbir ücret alınmayacağı Almanya ya işçi olarak gitmek için öncelikli koşul; sıhhat sorununuzun olmaması ve sizin herhangi bir sabıka kaydınızın olmaması gerekmektedir. Hastaneden sıhhat raporu ve emniyetten temiz kağıdınızı alarak ilk şartları yerine getirmiş olacaksınız. Sıhhat engeli olmayan ve 20-45 yaş arasındaysanız ve mesleğiniz ile ilgili diplomanız, ustalık belgeniz ile başvurunuzu yapabilirsiniz. OBM A.Ş yurt dışı istihdam başvurusu için burayı tıklamanız ve lüzumlu detayları girmeniz kafi olacaktır. Şirket yetkililerine ulaşan mesleğinizle ilgili ve daha ilkin uğraştığınız işle ilgili bilgiler değerlendirilerek kontakt numaralarınız ile sizinle en kısa zamanda irtibata geçilecektir.

About admin

Check Also

Admin markets kullananların şikayet yorumları

Birikimlerinizi online olarak bir yatırım aracına yatırmak ve bunu yüksek kaldıraç uygulayarak tek tıkla para …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>