Almanya’da Türkler En Çok Ne İş Yaparlar?

Her ne kadarda artık Almanya eski emek harcama cazibesini yitirmiş olsa da bir oldukca T.C. vatandaşımız bu soğuk ülkede sıcak paralar fazlası ile hala kazanabilmektedir. Almanya’da popüler hale gelmiş mesleklere yatırım yapanlar ülkelerine oldukça zengin bir halde kısa vadede gelir iken, öteki yapılabilecek {özel sektör} meslek guruplarında ise uzun vadeler de çalışıp sadece emekli olduktan sonrasında vatanlarına döne bilmektedirler. Sizlere ilk şıkta belirttiğim şeklinde bizzat ağabeyim yaşamış olduğu popüler meslek guruplarına yapmış olduğu küçük yatırım ile kısa vadede iyi mi tam 22 çalışana haiz bulunduğunun başarı öyküsünü ve yatırım yapılabilecek en oldukca ne iş olduğundan bahsedeceğim.

Almanya’da Bir Türk Başarı Öyküsü

Her ne kadarda öz ağabeyim olmasa da çocukluktan beri birlikte büyüdüğüm baba tarafınca yakın olan ağabeyim köyde çay ocak işletmesinden iyi mi Almanya’nın sayılı zenginleri arasına girdiğini anlatmak istedim. Her ne kadarda yalnız yaz tatillerimizde buluşmuş olsak da Aykut ağabeyim benim baba memleketimde en sevdiğim akrabamdı. Kardeşleri ile beraber oldukça nüfusu kalabalık olan Osmaniye / Kadirli ilçesine bağlı Çukur Köprü köyünde çay ocağı işletirdi. Kendisi benim gözümde oldukça parlak zeka ve girişimci bir ruha sahipti. Hiçbir şeyden korkmaz kafasına yatan her şeyi ne olursa olsun yapmak isterse bir halde yapardı. İleride onun ben iyi bir bölgelere gelebileceğini biliyordum fakat ne yalan söyleyeyim  bu kadarını inan ki beklemiyordum. Maşallah diyerek Türkiye’den Almanya’ya uzanan başarı hikayesine kabaca değinmek isterim.

Başarı Hikayemiz Askerden Sonrasında Başladı

Uzun vadeli olarak Aykut ağabeyim ile asker ocağında ayrıldık. O gitti tam gelir iken ben gittim. Ben geldiğim de ise Aykut ağabeyim köyünden çıkmış kendilerine oldukça yakın olan Antalya ilinin Çam yuva ilçesinde adını vermeyeyim bir otelde önceleri masör olarak işe başlamış. Daha sona ben kendisini ziyaret ettiğimde aynı otelin savuna işletmesi için ihalesini girmiş ve bir halde ihaleyi almış. İyi giden gezim sezonlarında oldukça güzelde bir birikim yapmıştır. Ayrıca kendisini hem mesleğinde geliştirmiş hemde Rusya, Almanca ve İngilizce şeklinde dillerde geliştirmişti. Görünce ben bile şaşırmadım desem yalan olur kısaca. Bir düşünün senelerdir köyünden çıkmamış birisi askere gidip bir geliyorsunuz yeni bir meslek sahibi olmuş hemde bir oldukca dili ana dili şeklinde konuşmaya başlamış. Her neyse, bu süre zarfında Almanya doğumlu ve kayıtlı olan 2006 dan beri hala oldukca sevdiğim yengem ile tanışmış ve nikah kıymak için tüm istenilenleri halletmişti. Bizde tesadüfen nikah şahitleri bile olduk, bir ihtimal inanmayacaksınız fakat…

Ağabeyim artık mesleğini Almanya da yürütmek için kolları sıyırmış ve gözünü de karartmıştı. Evlendikten sonrasında yerleşmiş olduğu Almanya’nın Düsseldorf vilayetin de kendi mesleği olan Sauna / SPA Merkezini oluşturmak için kollarını sıvamış ve ilk iş olarak sektöre uygun bir iş yeri kiralamıştı. Sonrasında tecrübesinde de istifade ederek küçük bir çapla kurmuş olduğu iş yerini süre ile geliştirmiş ve şuan için tam 22 çalışan ile Almanya hizmet vermektedir. Maşallah şuan oldukça iyi kazanç sağlamaktadır. Kendisine ulaşmak isteyenler http://www.hamam-duesseldorf.com/ bu İnternet sitesinde ki yazışma adreslerinden erişebilirler. Eğer şahsen olarak Aykut ağabeyime ulaşırsanız ona oldukca selamı açıklayın.

Almanya’da Türkler Başka Ne Tür İşler Yapar

Ticaretin içine asla yoktan giren Aykut ağabeyime ben yaz tatillerinde her uğradığında Almanya’da Türkler en oldukca sorusu için bir oldukca yanıt aldım. Fakat almış olduğum bu cevaplarda en oldukca dikkatimi çeken en oldukca Türklerin Almanya’da ne iş yaptığından ziyade en başarı göstermiş oldukları meslek gruplarıydı. Bu meslek gurupları ise ticarette en büyük sırlardan kabul edilen Almaya’da olmayan sektörlere yönelik işletmelerin kurulmasıydı. Peki bu meslekler neydi.

Almayan'da Türkler En Çok Ne İş Yaparlar İşte Cevabı

Almayan’da Türkler En Oldukça Ne İş Yaparlar İşte Cevabı

  1. Almanların vazgeçemediği tat olan döner salonları
  2. Gene Almanlar tarafınca oldukca sevilen ızgara salonları ( Adana şiş kebap )
  3. Almanya’da oldukca fazla olmayan pişmeden köfte salonları ( içli köfte dahil olmak bir oldukca şirket yurt dışına bayilik vermektedir. Lütfen çiğ köfte bayiliği veren firmaları bir gözden geçirin. )
  4. Ağabeyim bana sıklık ile bahsetmiş olduğu elbise onarım atölyeleri.
  5. Şimdi sıkın durum derim. Almanlar sıhhat yaşama tüm dünya ülkelerinden oldukca daha düşkündür. Türkiye’den pazarlayacağınız bir oldukca hastalığa iyi gelen naturel ürünler ile bence köşe olmuş olursunuz. İşte şifalı otlar, yada keçi boynuzu aslı, naturel nebat özleri ile meydana getirilen şuruplar. )

Sizde bu sektörlerden birini Aykut ağabeyim şeklinde cesaretinizi biriktirerek girer ve onun şeklinde sıkı bir halde çalışırsanız inanırım ki kısa sürede Almanya da başarı göstermiş bir iş adamı olmuş olursunuz. Be melek gurupları oralarda aynı sauna SPA şeklinde oldukca fazla mevcut olmayan meslek dallarıdır.

About admin

Check Also

KOMAGENE Çiğ Köfte Bayilik Açma Şartları (Franchise Fiyat Bedeli)

Kim bilir etsiz pişmemiş köftede en oldukca kampanyaya ve ilave menüye haiz olan bir markadır …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>