Araç Kiralama İstasyonlarına KOSGEB Destekleri Nedir?

Turistlik bölgelerimiz de sıklık ile rent a car olarak afişlerini gördüğümüz oto kiralama istasyonları artık bir fazlaca ilçelerimizde dahil olmak suretiyle mevcuttur. Büyük şirketlere filo olarak vasıta kiralama firmaları oluşturmak isteyen girişimcilerimiz dahil olmak suretiyle sektör içinde yer edinmiş tüm KOBİ ‘lerimiz devletimiz tarafınca KOSGEB aracılığı ile desteklenmektedir. Sektöre ilişkin NACE üst ve altılı kodları dahil olmak suretiyle teşvik için başvuruların iyi mi yapılacaklarını sizler için ele aldım. Ümit ederim yararlı olur..

Vasıta Kiralama İstasyonları Devlet Tarafınca Desteklenmektedir.!

Evet yanlış duymadınız açacağınız küçük yada büyük tüm vasıta kiralama iş bölgeleri devletimiz tarafınca desteklenmektedir. İster sektör içinde yer edinen bir KOBİ olun ister ise sektöre yeni girecek bir girişimci olalım devletimiz den bir fazlaca oto kiralama yatırımlar için bağışlama alabilirsiniz. Bu iddiamızın en iyi kanıtı ise kuşkusuz KOSGEB desteklenen sektörler için de yer edinen NACE kodlarıdır. Vasıta kiralama istasyonlarına ilişkin üst ve altılı kodlar aşağıdaki gibidir.

Araç Kiralama İstasyonlarına KOSGEB Destekleri NACE Kodları

Vasıta Kiralama İstasyonlarına KOSGEB Destekleri NACE Kodları

Leasing ve Kirama Faaliyetleri ” adı altında kurumun vermiş olduğu imkanların neler bulunduğunu ve başvuruların iyi mi yapılacağını hem KOBİ ‘lerimiz için hemde yeni girişimcilerimiz için sırası ise açıklık getirdik. Sizlerde eğer yapacağım tüm bu açıklamalarıma karşın aklınız da sorular kalır ise lütfen bizlere iletiniz.

Yeni Girişimciler İçin Sağlanan Oto Kiralama Desteklemeleri Nedir ?

İster turistlik bir mevkide rent a car kuracak olun ister ise Türkiye sınırları içinde herhangi bir ilimizde yada ilçemizde bu sektör için adım atacak olun ” Girişimciliği Geliştirme Destek Programı ” içinde yer edinen tüm desteklerden sizler de yararlanabilirsiniz. 60.000 TL ile 370.000 TL bağışlama ‘den oluşan bu program işletmenin ilk açılış harcamaları ile sonrasında doğacak olan giderleri için sizlere ekonomik anlamda ciddi destek sunar vermektedir. Müracaat şartların sağlanması durumda hanım yada adam ayırt edilmeden sunulan bu imkanlar için aranan ilk koşul Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi derslerine katılım göstererek ”Girişimcilik Sertifikası” almanızdan geçmektedir. İsmi devamlı olarak medyanında gündeminde olan bu eğitimlerine katılmak aslen fazlaca kolay ve tamamen parasızdır. Şimdi gelin isterseniz bizim de iddia ettiğimiz şeklinde bu eğitimlerin alınmasının ne kadar kolay bulunduğunu görelim.

Müracaat İşlemlerin Kolay Bir Şekilde Yapılması

Yeni Girişimcilik Destek başvurusunu asla evinizden çıkmadan rahat bir halde aslen sizlerde hiçbir danışmanlık firmasından teknik destek almadan sağlayabilirsiniz. Bunun ne kadar kolay bulunduğunu sizlere ben maddeler şeklinde anlatacağım.

  1. İlk olarak KOSGEB e ilk kayıt başvurusu işlemini örnek de olduğu şekilde yapınız.
  2. Sonrasında sisteme taahhüt ettiğiniz mail adresine gelen gizyazı ile http://destek.kosgeb.gov.tr/ bu adrese giriniz ve sol taraf da yer edinen menüde mevcut konumda bulunana ” Yeni Girişimci Destek Başvurusu ” sekmesini tıklayarak kolay bir halde oluşturulabilen alanları doğru olacak bir halde doldurunuz. Son olarak ise kayıt deyip müracaat formlarının çıktısını alınız.
  3. Müracaat formaları ile beraber işletme giderlerini gösteren faturalar ile kendi birimizin kapısını çalınız.
  4. Bıraktığınız formlar incelendikten sonrasında sizlere belirtilen tarih de birime geliniz ve hazırladığını iş planı projesini sunarak onaylatınız.

Projenizin onayında sonrasında ise size bahşedilen tarih içinde iş yerinizi kurun ve sonrasında olarak KOBİ beyannamesi doldurma ile informasyon dokümanı çıktılarını alınız. Artık şimdi büyük bir sabır ile size tanınan hibeyi almak için bekleyiniz. Hepsi bu kadar. 🙂

KOBİ’ler Iyi mi Başvuruda Bulunabilir?

Sektör içinde yer edinen kobi işletme sahiplerin müracaat yapması için herhangi bir eğitim almasına gerek kalmamıştır. Yalnız kobi olarak faaliyette olan vasıta kiralama şirketi sahiplerinin devlete vergi borcunun olmaması ile kendi meslek odalarına kayıtlı olmaları ehemmiyet ile aranmamaktadır. istenilen bu organik şartlara uygun olan esnaflarımız http://www.finansdestegi.com/kosgeb-destekleri/ burada  yer edinen tüm programlara ” Veri Tabanlarına Kayıt ” ve Bildi Doküman almaları durumda rahatlık ile gene KBS ye giriş yaparak başvura da bulunabilirler.

 

About admin

Check Also

Market Açmak İsteyen Girişimcilere KOSGEB’ den Hibe!

Şarküteri yada süper yada hiper market açmak isteyen yeni girişimciler bu yılda KOSGEB üstünden devlet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>