Ayam Cemani Siyah Horoz Yetiştiriciliği Çok Karlı İş (Yatırım Fırsatı)

Ömrü hayatınız da asla siyah renkte bir horoz gördüğünüz mü? Siyah tavuk yada siyah civciv? Bu yazımızda en azından videosunu görmüş olacaksınız. Aslolan isminin Ayam Cemani olan ve renginden dolayı devletimizde Siyah horuz yada tavuk denilen bu kanatlı hayvanlar yatırımcılarının yüzlerini güldürüyor, hemde ne güldürüyoruz. İşte sizlere kim bilir en kârlı kümes hayvancılığı olan siyah horoz yetiştiriciliği.. Ek olarak sektörü desteklemek adına parasız alış ve satış ilanlarını da yer verdik.

Ayam cemani yatırımcısının yüzünü güldürüyor

Hayvancılık yapmak isteyen girişimcilere devamlı olarak değişik yatırım imkanlarından bahsediyoruz. Bundan ilkin son olarak olarak hayvan kredisi kategorimizde Osmanlı Saray tavuğun‘ dan bahsetmiştik. Özellik ile yumurtasının ortalama adeti 30 TL kadar çıkan bu tavuk cinsel de yatırımcılarını sevindirmekte idi. Şimdi ise sıra Saray tavuğundan da horozundan da daha kıymetli bir kanatlı hayvanın tanıtımına geldi. Türkiye’ de siyah horoz yada tavuk denilen bu kanatlı hayvan ülkemize Endonezya’dan gelmektedir. Bu kadar uzaktan gelmesi tüylerinin, ibiğinin ve hatta etinin, inanmayacaksınız bir ihtimal fakat kemiğinin dahil siyah olması bu cins horozu olanlara milyar dolarlar kazandırmaktadır. Devletimizde hayvancılık üstüne girişimcilik de bulunan vatandaşlar Ayam cemani ile milyar dolarlar kazanmaktadır.

Ülke haricinde tanıtım videosu


Ayam cemani horoz, tavuk tutarları ne kadardır ?

Siyah horoz ve tavuk olarak da malum Ayam cemani cinsel kanatlıların geçtiğimiz yıllarda tutarları 1.000 dolara kadar çıkmaktaydı. Sadece piyasada bu ırkın yavaş yavaş artması fiyatlarını birazcık aşağıya çekmiştir. 2019 senesinde fiyatlandırması ise bu işi meydana getiren bir kardeşimizden geldi. Buna bakılırsa ise fiyatlar averaj olarak en düşük ve en fazla olarak şu şekildedir.

  1. Yumurta tutarları averaj olarak 10 liradır
  2. Civcivleri ortalama olarak 30 liradır.
  3. 1 – 2 aylık ayam cemani ‘ler 80 ile 90 TL aralıklarında
  4. 2-3 aylık 100 ile 120 lira içinde satılmaktadır.
  5. Anaç ayam cemani ‘ler 300 ile 350 TL arasına gitmektedir.

Fiyatlarının belirleyen bir öteki en mühim etkende Horozun eşli olarak satılmasıdır. Tek bir horoz 200 liraya satılırken eğer yanında bir de eşi olursa fiyatı 500 liraya kadar çıkmaktadır.

Türkiye’de yatırım meydana getiren vatandaşın videosuSiyah horoz yetiştiriciliği için kredi alabilir miyim.?

Siyah horoz yada tavuk olarak malum Ayam Cemani ırkı için bankalardan rahatlık ile kredi alabilirsiniz. Sadece Ziraat bankası tarafınca verilen tavuk çiftliği kredisi 3.000.000 TL faizsiz nasıl alınır? derseniz ne yazık ki bu cins desteklemediği için yararlanamazsınız. Fakat, başta Şekerbank olmak suretiyle bir fazlaca bankadan uzun vadelerde hayvancılık kredisi kapsamında yatırımlar için kredi alabilirsiniz. Herhangi bir cins bildirimi yapılmadığı için 60 ay vadeli yatırımın %75 oranına kadar kredi imkanını Şekerbank ‘dan yararlanarak temin edebilirsiniz. Ek olarak gene Şekerbank,

  • Yumurta tavukçuluğuna 5.000
  • Et tavukçuluğuna 10.000
  • Hindi yetiştiriciliğine 2.500

tane alımına kadar minimum 2 yıl deneyimiz olması durumunda kredi imkanı sağlamaktadır. Bankanın kanatlı sektörüne dair sunmuş olduğu olanaklar => https://www.sekerbank.com.tr/tarim/tarimsalyatirim/hayvancilik-yatirim-kredileri/tavukculukkredisi adresimiz de yer verilmiştir.About admin

Check Also

Devlet’ten Tarım Hazine Arazisi Nasıl Kiralanır?

Ziraat yada da hayvancılık ile uğraşan çiftçilerimiz için toplamda 3 milyar 400 milyon hazineye ilişik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>