Badem Göz Estetik 2020 Fiyatları ve Ayrıntılar

Son zamanlarda adından oldukça söz ettiren Badem Göz Ameliyatı, devletimizde popüler hale gelmiş, güzel duyu mevzusunda en oldukça araştırılan mevzular içinde yerini almıştır. Gençler ve tüm yaş grubu insanlarda yüz bölgesi için güzel duyu anlayışı son yıllarda daha da fazla artış göstermekte ve güzel duyu operasyonların sayılarında geçmiş yıllara kıyasla daha çok olduğu dikkat çekiyor. Toplumsal medyanın günümüzde yaygınlaşmasıyla birlikte, gençler içinde güzellik takıntısı olarak adlandırılan ölçüte ayak uydurmak isteyen kişiler burun estetiği, dudak dolgusu ve kepçe kulak ameliyatlarından sonrasında badem göz öteki bir adıyla çekik göz ameliyatı yaptıranların sayılarında artış gözlemlenmektedir. Badem göz ameliyatının iyi mi yapılacağı ve fiyatı hakkında bilgiye içeriğin devamında ulaşabilirsiniz.

Badem Göz Görseli

Badem Göz Görseli

Badem Göz Estetiği Nedir?

Badem göz güzel duyu ameliyatının öteki adı çekik göz estetiğidir. Tıp dilinde kantoplasti olarak adlandırılan badem göz ameliyatı, yüz bölgesindeki öteki güzel duyu ameliyatlar benzer biçimde kişinin yüzündeki altın oran ölçülerini sağlayabilmektedir. Yüzün merkezinde yer edinen gözler güzel duyu açıdan oldukça önemlidir. Badem göz ameliyatını yaptırmaya uygun olan kişiler, göz kapaklarının düşüklüğü sebebiyle yaşlı gözükenler, gözleri normalden minik olanlar, göz çevresinde sarkmalar oluşan kişiler ve gözü aşağı doğru düşük olan kişiler tarafınca tercih edilmektedir. Göz çevresinde güzel duyu bir görüntü elde etmek için badem göz ameliyatıyla; çekik ve iri gözler, derin ve anlamlı bakışlar, göz düşüklüğünün yok edilmesi ve yüzde orantılı bir görünüm sağlanmaktadır. Bu görünümler bir çok kez kozmetik ürünlerle geçici bir halde sağlanabilse de badem göz güzel duyu ameliyatı ile kalıcı olabilmektedir. Çekik göz ameliyatı süresi kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Kişinin vücut yapısı, beslenme alışkanlıkları benzer biçimde yaşam biçimi badem göz ameliyatında kalıcılık süresini belirlemektedir. Ameliyat sonrasında hekim tarafınca verilecek tavsiyelere uyulduğu taktirde kalıcılık süresi daha çok olacaktır. Badem göz estetiği sonrası ilk 6 ay kalıcılığının tam anlamda etkin olduğu görülmektedir.

Badem Göz Güzel duyu Tutarları 2020 Senesinde Ne Kadar?

Badem göz estetiği gençlerde dahil olmak suretiyle tüm yaş grubunu kapsamaktadır. Çekik göze haiz olmak için badem göz güzel duyu ameliyat tutarları da oldukça gündeme gelmiştir. Badem göz ameliyatında net bir fiyat verilememektedir. Öteki güzel duyu ameliyatları da dahil olmak suretiyle badem göz ameliyatı SGK kapsamı dışındadır. SGK hiçbir güzel duyu operasyonlarını karşılamaz. 2020 yılı badem göz güzel duyu ameliyat tutarları operasyonun yapılacağı klinik, doktorun tecrübesi ve operasyon esnasında kullanılacak olan teknik ile belirlenmektedir.

Çekik Göz Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Göz estetiği, en oldukça yaptırılmak istenen estetikler içinde yerini almıştır. Yaşları genç olan kişiler tarafınca da tercih edilen badem göz estetiği ile gözde çekiklik ve ifadede canlılık sağlanabilmektedir. Gözünde herhangi bir rahatsızlığı olmayan kişiler ve göz şeklinden şikayetçi olan hepimiz bu ameliyatı yaptırabilmektedir. Sıkı toplanan saçlar ve eyeliner uygulaması ile çekik gözü belirli sürede olsa sağlayabilen kişiler bu durumun kalıcı olması için çekik göz ameliyatlarına başvuruyor. 18 yaşını doldurmuş kişilere badem göz güzel duyu ameliyatı yapılır. Operasyon sonrasında hastanın yüzüne uygun işlem yapılmaktadır.

Badem Göz Güzel duyu Ameliyatı Iyi mi Uygulanır?

Badem göz estetiği genel yada lokal anestezi yapılarak averaj olarak 1 ile 1 buçuk saat aralığında meydana gelen bir işlemdir. Bu işlem ile sarkan göz kapağının göz kemiğinin üst tarafına sabitlenmesidir. Çekik göz oluşturma ameliyatı ile beraber birçok güzel duyu aynı anda yapılabilmektedir. Üst, alt göz kapağı estetiği ve kaş kaldırma estetiği benzer biçimde operasyonlar kombine olarak aynı anda gerçekleştirilebilir. 6 yıl süresince çekik gözlü olmayı elde eden bu operasyon, ileriki zamanlarda bağ dokularının gevşemesiyle tesirinde azalma görülebilmektedir. Ameliyattan 10 dakika ilkin anestezi ile uyuşturulan bölgede herhangi bir acı olmadan ameliyat yapılabiliyor. Ameliyat sonrasında ise ağrılı bir durum olmamaktadır. Morluk ve ödem Kişiden kişiye gore değişebilmekte ve bu şişkinliklerin geçmesi süresi averaj 5 – 7 gündür. Bu süre zarfında yarı oturur vaziyette baş altında iki yastık ile iyileşme süreci hızlandırılır.


About admin

Check Also

Kepçe Kulak Estetik 2020 Güncel Fiyatları

Yüzde güzel duyu görüntüye haiz olmak için çeşitli estetikler bulunmaktadır. Burun estetiği, göz kapağı estetiği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>