Bağkur Borçlarını Kapatmak İçin Kredi Çekebilirsiniz

Bağkurlulara müjde! Borçlarınızı toplu ödeyerek emekli olabilirsiniz. Ziraat Bankasının verdiği krediler yolu ile borçlarınızı kapatabilirsiniz. Sonrasında kredi ödemeleriniz maaşınızdan düşecektir. Anlaşmanın kimleri kapsadığını ve kredi şartlarını içeriğimizde bulabilirsiniz.

Borcunuzu Kapatın Emekli Olun

Poşet yasa ile Bağ-kur borcu olanlara primleri ödemek koşuluyla emekli olma yolu açıldı. Bankadan kredi çekerek primlerini ödeme yoluna giden borçlular ek olarak emeklilik yaşı tutuyorsa geriye dönük SGK ya borçlanıp emekli olabilirler. Bağkur borçları için kredi veren bankalara müracaat yaparak biriken yıllara gore Bağ-kur prim borçlarınızı bankaların gereksinim kredilerinden yararlanarak kapatabilirsiniz. Böylece borçların faizlerini silip taksit imkanından yararlanabilirsiniz.  İsteyenlerde borcun tamamını ödeyip emekli olmaya hak kazanabilir. Çekilen kredileri SGK ya yatıranlar borçlarını tamamen ödeyerek derhal emekli olacaklardır. Emeklilik maaşınız bağlandığında ise ufak taksitlerle çektikleri kredilerini geri ödeyebilirsiniz.

Devlet bankaları ve öteki hususi bankalardan alacağınız uygun geri ödemeli gereksinim kredileri ile emekli olma fırsatını kaçırmayın.

Bağkur prim borçlarını kapatmak isteyenlere Ziraat bankasının yanı sıra öteki bankalarda kredi verecektir. Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank kanun kapsamında kredi veren bankalardır. Öteki bankalarda kredi verir sadece kefil ek güvence isteyebilir. Bu bankalar İng bankası, Akbank, Denizbank’tır. Tercih ettiğiniz ve size uygun olan bankalardan çektiğiniz kredileri SGK ya yatırmanız halinde emekli olabilirsiniz.

EYT ile ilgili yapılan son açıklamayı inceleyebilirsiniz. Emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili hemen hemen herhangi bir gelişme bulunmamaktadır.

borcunuzu-ödeyip-emekli-olun

Prim borçlarınızı ödeyerek emekli olmanızın önü açık…

Ziraat Bankası

Devlet bankası olması dolayısıyla koşulları daha uygundur. Kredi çekmeyi düşünenler ilk olarak Ziraat bankasına gitmeleri yararlı olacaktır. Başvurudan derhal  1 hafta sonrasında emekli olabilirsiniz. Bağ-kur noksan prim borçlarının kapanması için kredi alabileceğiniz Ziraat bankası 60 aya kadar vade seçeneğiyle güvence ve kefil istemeden kredi vermektedir. Çekilen kredinin teminatı maaş olduğundan maaşın bir kısmı kesilip kalan meblağ elinize geçecektir. Toplumsal Güvenlik İl Merkezi Müdürlüğüne meydana getirilen dilekçe ile prim yapılandırma başvurusunu yapmış olup Ziraat bankası şubelerine giderek Bağ-kur prim borçlarının kapatarak emeklilik yaşınızı doldurmanız halinde emekli olabilirsiniz.

Ziraat bankası düşük faiz oranı ve 60 aya varan vade alternatifleriyle verdiği gereksinim kredisi de alarak emeklilik için prim borçlarınızı kapatabilirsiniz. Ek olarak emekli maaşınız için açacağınız hesaba işletim tutarı ödemezsiniz. ATM’ lerden nakit çekimi yapılabilir. 450 TL’ ye yakın promosyon ödemesi alabilirsiniz. Uygun faiz ve vade imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Bağ-kur borçları için kredi veren bankalar içinde İngbank da vardır. 60 ay vadeli % 0,99 faiz oranı ile 20. 000 TL lik çekeceğiniz kredi ile Bağ-kur borçlarınızı ödeyebilirsiniz.

Denizbank ve Akbank

Denizbank ve Akbank’tan çekeceğiniz uygun vadeli ve faiz oranlı gereksinim kredileri ile biriken prim borçlarınızı kapatabilirsiniz. Denizbank’tan 20.000 TL. ye kadar alacağınız 60 ay vadeli % 1,09 faiz oranlı gereksinim kredisi ile bağ-kur borçlarını kapatabilirsiniz.

2020 emekli promosyonları ile ilgili içeriğimizden detaylı informasyon alabilirsiniz.

Hangi Borçlar İçin Kredi Veriliyor?

Ziraat Bankası ile Toplumsal Güvenlik Kurumu içinde imzalanan protokol gereği;

  • 4b prim borcundan dolayı süreleri dolanlar
  • Askerlik borçlanması yaparak emekli olabilecek durumda olanlar
  • Doğum borçlanmasından dolayı emekli olabilecek durumda olanlar
  • Geçmiş dönemlere ilişkin borcu olanlar emeklilik kredisi imkanından yararlanabilecek.
hangi-borçlar-için-kredi-veriliyor

Hangi borçlar için kredi veriliyor?

Bağ-Kur Emeklilik Şartları

Bağ-Kur’ luların emekli olabilmesi için 3 ayrı tarih bulunuyor. Emeklilik süresinde işe giriş zamanı mühim oluyor. 1 Ekim 1999, bu tarih ile 30 Nisan 2008 ve 1 Mayıs 2008 tarihinde işe başlayanların emeklilik şartları değişik olmaktadır. Ek olarak hanım ve adamların durumu birbirinden farklıdır.

Yaştan Dolayı Emeklilik

Bayanlar için yaş şartını tamamlayarak emekli olanların maaşlarını alabilmeleri için 1 Ekim 199 tarihinden sonrasında emekli olmak için 2 yıl süresi kalanların 15 yılı tamamlamış olması ve 5400 gün prim ödemesi gerekiyor. Bu şartları tamamlayan bayanlar 50 yaşlarında emekli olabiliyor. 1 Ekim ile 30 Nisan içinde sigortalılık süresi olanların ise 15 yılı doldurmuş ve 60 yaşlarında olmaları gerekiyor.

Erkekler için yaştan dolayı emekli olacakların 15 yılı tamamlaması ve 55 yaşını doldurması gerekiyor. Sadece bu şartlar 1 Ekim 1999′ a kadar geçerlidir. Bu tarihten sonrasında ise emeklilik için 15 prim günü ve 62 yaş şartı gelmiştir. Bağkurlular için dönem dönem çıkan borç kapatma kredileri yardımıyla toplu yatıracağınız prim borçları neticesinde emekli olabilirsiniz. Sadece SGK’ lılar için son zamanlarda mevcut olan bu şekilde bir uygulama bulunmamaktadır.

Böylece emekli olabilir ve öteki haklardan yararlanabilirsiniz. 2020 yılı Ocak ayında açıklanacak olan güncel enflasyon sayıları neticesinde emekli aylık tutarları belirlenecektir.


About admin

Check Also

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2020 (5 Özel Paket)

Size birisi gelir belgesine haiz değilsiniz diye 2020 senesi içinde ev hanımları da bankalardan kredi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>