Bankadan Satılık Araçlar Bütün İcralık Satışların Listesi

Bankalar haciz işlemi başlatmış oldukları rehinli araçları daha fazlaca kendi İnternet siteleri üstünden satışa çıkarmaktadırlar. İhale yöntemi ile belirlen fiyat üstüne en fazlaca miktara çıkan vatandaşın alma hakkına haiz olduğu icralık araçlar için ihale yöntemini Halk bankası ile İş bankası başta olmak suretiyle bir fazlaca hususi ve kamu bankası düzenlemektedir.

Bireysel ve ticari müşterilerinin tamamen eşit haklar ile katıla bilecekleri bankadan icraya düşmüş 2. el vasıta alımları için Denizbank ve uygulamaya dahil olan Vakıfbank ile Yapıkredi bankalarının vasıta listelerini ve talep etmiş oldukları şartları göz önünde bulundurarak bir araya sizler için getirdik.

İcralık Araçlar Alımları İçin Banka Kredisi Kullanabilir Misiniz?

İlk olarak icra yolu ile bankalardan vasıta alacakların sıklık ile sorup merak ettikleri bir mevzuya değinmek isterim. Bu mevzumuz icradan alınacak olan araçlar için gereksinim yada 2.el vasıta kredisinin kullanılabileceğidir. Evet, ister icralık olarak alacağınız araca ilişkin bankadan isterseniz de aklınıza yatan öteki herhangi bir bankadan icradan alacağınız vasıta için kredi kullana bilirsiniz. Ziraat bankası satılık 2.el icralık araç satışları için uygun faiz oranları ile kredi imkanlarını sağladığını bizzat bilmekteyiz. Sadece hem Ziraat hemde öteki Denizbank şeklinde hususi finansmanlar icradan alacağınız ikinci el araçlar için kullanacağınız kredide bazı şartları sizlerde arar. Bu şartların en başlangıcında asla şüphesiz KKB not averajınız gelmektedir. Eğer kredi geçmişi sorgulama işleminde not averajınız 1499 puan üzerindeyse birde krediyi ödeyebilecek ispatlanır gelire sahipseniz bu ikisi icralık alacağınız vasıta için kredi kullanmanız için fazlası ile yeterlidir. Geri kalan gerek duyulan evraklar tamamen formaliteden oldukça kolay edilene bilecek belgelerdir.

Bankaların İcralık Araçlarına Iyi mi Müracaat Yapılır?

Yukarıda da isimlerini belirtmiş olduğumuz bankaların hepsi kendi İnternet siteleri üstünden icra yolları ile el koydukları 2. el araçları satılığa çıkarmaktadır. Tüm bu bankaların ortak olarak ihaleye katılacak olan müşterinden talep etmiş olduğu koşul tazminattır. Kısaca hangi bankanın ihalesine katılacak olursanız olun,bankanın sisin ihale katılım talebinizi dikkate alabilmesi için vasıta bedelinin minimum %3 oranını yatırmanız gerekir. Bu oran %6 kadar bankalara gore değişerek çıkmaktadır. Güvence bedelini bankaya yatırdıktan sonrasında ise size ihaleye katılım göstere bilmeniz için genel anlamda sizlere İnternet satış sitesine giriş şifresi verirler. Bazı bankalarda ise direk satış bedeli karşılığında İnternet sitesinde yayında olan icralık vasıta satışı gerçekleşir.

Bankalara Gore Satılık İcralık Vasıta Lisesi Adresi

İhale usulü ile satışa çıkan her vasıta için kesinlikle güvence bedeli ödenmektedir. Bunun haricinde bankalara gore ihaleye girme yöntemi değişim gösterebilmektedir. Kimi banka sırf icradaki malların satışları için ayrı bir isim adı altında bir site oluşturur iken bir fazlaca bankada kendi resmi sitelerinde ihale işlemlerini uygular. Bankalara gore icralık vasıta listesine erişim ve başvurular ise şu şekildedir.

Bankalardan satılık icralık araçların adresleri

Bankalardan satılık icralık araçların adresleri

  • İş bankası icralık olarak satışa almış olduğu araçlar ile gayrimenkul için http://www.istegayrimenkul.com/bankadan-satilik-konut.aspx isminde İnternet sitesini oluşturmuştur. Bankanın İnternet sitesinde beğenmiş olduğunuz icralık mülk yada araca teklif verebilirsiniz. Teklifte belirlenen bedelin tamamı ödenmesi gerekmektedir. Daha detaylı bilgiyi 0-850-724-0-724 numaralı telefon hatlarından öğrenebilirsiniz.
  • Denizbank tarafınca satılık olan araçların tamamını https://www.denizbank.com/hakkimizda/tasitlar/ da bulabilirsiniz. Ek olarak gene bu adresten beğenmiş olduğunuz ikinci el vasıta için teklifte bulunabilirsiniz. Daha çok data almak için ise direk satış görevlilerinin telefon numaraları olan 0-212-348-39-74 yada 0-212-348-39-73 hatları araya bilirsiniz.
  • Vakıfbank ikinci el vasıta teklifinde buluna bilmeniz için ilk olarak  https://vakifbankarac.intengo.com/index.intengo?cid=14397 adresine girerek beğenmiş olduğunuz aracın bedelin %6 kıymetini bankaya ödeyerek bir kullanıcı adı ile gizyazı almanız gerekir. Hemen sonra https://vakifbankarac.intengo.com/login.intengo adresine giriş yaparak ihale teklifinde buluna bilirsiniz.
  • Yapıkredi bankasının vasıta satış İnternet sitesi https://www.yapikredi.com.tr/yapi-kredi-hakkinda/satilik-gayrimenkuller/ burasıdır. Bu adrese girerek ilanda yer edinen araçlara anında teklif de buluna bilirsiniz.

About admin

Check Also

İnternet’ten Trafik Cezası Nasıl Ödenir? Güvenilir Ödeme Noktaları

Herhangi bir motorlu taşıta sahipseniz ne olursa olsun günün birinde ben benzer biçimde sizlerde trafik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>