Bankamatik Üzerinden Kartsız Para Gönderme İşlemleri

Bankalar müşterilerinin işlerini kolaylaştırmak adına devamlı olarak teknolojilerini geliştirmektedir. Bu yönde atılan adımlar bankamatikler için de mevcuttur. İlk zamanlar yalnız kartlar işe işlem olanağı elde eden bankamatikler günümüzde temassız, parmak izi okuyucu ve kartsız olarak işlem imkanı sağlamaktadır. Yanınıza kartınızı almayı unuttu iseniz,  hesabınıza yada başka bir kişinin hesabına para yatırma (Havale & EFT) işlemlerini dahil olmak suretiyle hepsini kartsız olarak aşağıdaki şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bankamatik Vasıtasıyla Hesaba Para Yatırma

Kendi hesabınıza yada başka birisinin hesabına bankamatik üstünden kartsız olarak işlem sağlayarak para gönderme şu demek oluyor ki havale/ EFT işlemlerini sağlayabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olacak tek şet yanınızda bir cep telefonunun olması ve para göndereceğiniz kişiye ilişik banka hesap numarasının ve T.C. bilgilerinin mevcut olmasıdır. Eğer bu iki lüzumlu olan şey sizin yanınızda ise rahatlık ile tüm bankamatikler üstünden para yatırma işlemlerini sağlayabilirsiniz. Kıs bir süre ilkin bahsettiğimiz işlemleri bire bir olarak gerçekleştiren birisi olarak bu işlemleri iyi mi yaptığımı sizlere videoya çektim. Bunun yanı sıra ise yaşamış olduğum tecrübelerimi ayrıcada yazarak sizler ile paylaşmak istedim

Bankamatik Üstünden Para Gönderme İşlemi Iyi mi Yapılır?

Biz bankamatik üstünden para gönderme işlemlerini kardeşimiz için gerçekleştirdik. Kent haricinde okul yaşamını sürdüren kardeşimizin nakit ihtiyacını gidermek amacı ile elde etmiş olduğumuz bu işlemi kartsız olarak onun hesabına şu şekilde yaptık.

İlk olarak tercihen kardeşimizin mevcut hesabının bulunmuş olduğu bankaya ilişik bankamatiği seçtik. Bu bankamatik T.C. Ziraat bankasına ilişik olan makineydi. Evimize oldukça yakın olan olan bu bankamatik için kartsız olarak işlemleri sırasıyla şu şekilde öteki kardeşim ile gerçekleştirdik.

 1. İlk olarak menü için Türkçe dil seçeneğini seçtik.
 2. Sonrasında para yatırma işlemini seçtik
 3. Karşımıza iki seçenek çıktı. Bunlardan biri kendi hesabımıza bir öteki başkasının hesabına. Biz organik olarak başkasının hesabına para yatırdığımız için başkasının hesabına olan seçeneği seçtik.
 4. Karşımıza para göndereceğimiz kişinin T.C kimlik numarası soruldu ve bizde girdik.
 5. Kendi cep telefon numaramız soruldu onuda doğru bir halde girdik. (İleri ki işlemlerde gizyazı gelecek lütfen doğru giriniz)
 6. Şimdi para göndereceğimiz kişinin IBAN numarasını isteyecek onuda lütfen doğru bir halde giriniz.
 7. Ve artık göndereceğimiz paranın miktarının girilmesi alanı geldi. Ne kadar para havale yada EFT edecekseniz onu giriniz.
 8. Size paranın ne amaç ile gönderileceği sorulacak. Karşınıza çıkan ekrandan bunu emareniz.
 9. Banka müşterisi olmadığımız için bizlerden 5.91 TL kesinti uygulanacağını görebilirsiniz.
 10. Şimdi havale edeceğiniz parayı bankamatiğe koyunuz.
 11. Bankamatik parayı sayarken bir taraftan da size işlemi onaylamanız için SMS atacaktır. Size gelen SMS mesajındaki kodları bankamatik ekranına giriniz ve işleminizi tamamlayınız.

Tüm yapmanız ihtiyaç duyulan işlem bu kadardır. Gönderilen paranın miktarına bakılırsa havale ücretleri değişim izah edebilir. Sanırım %3 benzer biçimde bir kesinti uyguluyorlar. Havale / EFT Tutarı Ödemeden Para Göndermek İstiyorsanız Eğer

Bu uygulama her hesaba parasız para gönderiyor!

Çalıştığım iş yerini bıraktıktan sonrasında bu işlem ücretleri aslen ödemek benimde oldukça canımı sıktı. Banka ile maaş sözleşmemin bitmesi ile benden İnternet bankacılığı üstünden yapmış olduğu tüm para gönderme işlemleri için bakam işlem tutarı aldı. Ne yapmış oldu isem bu ücretin iptalini gerçekleştiremedim. Artık bende son olarak olarak bu ücretleri ödemekten kaçmak için çareyi ENPARA da buldum.

Ömür boyu bedava para gönderme yapın

Yaşam boyu parasız para gönderme yapın

QNB Finans bank bünyesinde işlem gören ENPARA cep telefonlarınız ile İnternet üstünden yapacağınız hiçbir havale ve EFT işlemleri için sizden ücret almamaktadır. Üstelik bundan dolayı size hiçbir koşul ( maaş müşterisi, otomatik ödeme talimatı ) da koymamaktadır. Kart tutarının bile talep edilmediği ENARA karta haiz olmak için öyleki banka şubesine de gitmenize {hiç de} gerek yok. Adamlar sizin başvura da belirtmiş olduğunuz ev yada iş adresinize kadar gelip müracaat formunuzu doldurmakta en kısa sürede işlemlerinizi yapabilmeniz içinde etken etmektedir.

https://www.qnbfinansbank.enpara.com/bireysel-basvuru/yeni-basvuru-1-1.aspx?ref=G müracaat için direk olarak tıklamanız ihtiyaç duyulan İnternet adresini de sizin için paylaştım. Oluşturulan sayfadaki alanlara lüzumlu kontakt bilgilerinizi doğru olarak girmeniz ve banka görevlisinin sizi aramasını beklemeniz kafi olacaktır.

About admin

Check Also

Motosiklet Kredisi Veren Bankalardan En İyi 7 Tanesi

Daha oldukca sıcak memleketlerimizde yaz kış denilmeden tercih edilen motosikletler, artık banka kredileri ile oldukca …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>