Bayilik Alarak Kapalı Oyun Parkı Eğlence Merkezi Açmak

Eğlence sektörlerin artık kapalı mekanlara taşındı. Özellik ile 3 ile 12 yaş kız adam tüm evlatların asla vazgeçemediği oyun parkları bir oldukça AVM’de minimum 1 tane olarak etkinlik göstermektedir. Yaz kış denilmeden bu iş fikri ile hakikaten güzel paralar kazana bilirsiniz. Zira çocuklar yiyecek yemeği bile ret etse kesinlik ile hiçbir çocuk oyun merkezlerini geri çevirmez. Oldukca fazla bir maliyet harcamadan devletin’de KOSGEB aracılığı ile desteklemiş olduğu oyun parkları peki iyi mi kurulmalıdır.? İzlemeniz ihtiyaç duyulan yol ve sizlerden istenilen belgeler nedir.?

AVM’lerde Kapalı Oyun Parkı Oluşturmak Güzel Bir İş Fikri

Devamlı girişimcilik sektörü içinde yer edinen biri olarak şunu net olarak diye bilirim ki AVM’ler de oyun parkı oluşturmak bence mükemmel bir iş fikri. Avm’de Stand Açmak İsteyenlere 10 Değişik İş Fikri için de daha önceleri de yer verdiğim benzer biçimde bu kez niçin bir kapalı alış veriş merkezi içinde oyun parkı açmalısınız ilk olarak bunu belirteceğim.

 1. Yaz kış kesinlik ile iyi bir AVM’de işinizi kurarsanız bu sektörden para kazanabilirsiniz.
 2. AVM’nin toplu ısınma ve soğuma güvenlik ve aydınlatma benzer biçimde imkanlarından istifade etmiş olmuş olursunuz.
 3. Toplu olarak tanıtım olanaklarından yararlana bilirsiniz.
 4. Alan kişi portföyünüz kesinlik ile oldukça daha çok olacaktır. Bunun sebebi alış verişe gelen aileler daha rahat alış veriş yapmak için maddi imkanları göz ardı ederek sizlere çocuklarını emanet edeceklerdir.
 5. Sektör için istenilen sıhhat görevlisi dahil bir oldukça çalışan AVM’de mevcut olduğundan fazladan olarak bir emek harcama arkadaşı tutmak zorunda kalmayacaksınız. Doğal olarak buna elektrikçi ve temizlikçi’de dahil olmak suretiyle.

Bu ve bunun benzer biçimde bir oldukça nedenden dolayı bence bir AVM üstünden oyun parkı benzer biçimde eğlence merkezi oluşturmak oldukça fakat oldukça mantıklı.

AMV’de Eğlence Merkezi Iyi mi Kurulur?

Inanırım ki sizin de benim olduğu benzer biçimde bir kapalı alanda eğlence parkı oluşturmak aklınıza yattı. Peki, bu iş fikrini iyi mi hayata geçirmelisiniz. Eğer KOSGEB desteklerinden yararlanmak istiyorsanız asla işe başlamadan ilkin kesinlikle ilk olarak bir girişimcilik sertifikası alın derim. Gerçi artık kurum 1 yıl içinde kurulan işletmeleri’de sonradan alınan sertifika ile destekliyor fakat ne mi lazım siz ilk olarak bu belgeyi alın. Böylece hata evrak atlama yapmadan oldukça daha sıhhatli bir halde iş fikrinizi hayata geçirirsiniz. Daha ise sırayla şu adımları yapın.

 1. Oyun parkı oluşturmak istediğiniz AVM yada kapalı mekan araştırmasını yapın. Kira, alan kişi potansiyeline göz atın.
 2. Bu işi oluşturmak için eğer bayilik almayı düşünüyorsanız bunun araştırmasını yapın.
 3. İşletmenizi kurmadan ilkin mahalli belediye ile iletişme geçerek herhangi bir iş fikrinizin oluşturmak istediğiniz yerde faaliyete geçirmek için yasağın olup olmadığını araştırın.
 4. İşletmenizi kurun ve vergi dairesine anlaştığınız muhasebe ile bildirimde bulunun.

Kaba olarak bir AVM’de oyun parkı oluşturmak için izlenmesi ihtiyaç duyulan yol budur. Hadi şimdi gelelim bu kaba maddelerden en merak edilenleri cevaplayalım.

Kapalı Oyun Parkı Eğlence Merkezi Oluşturmak İçin Lüzumlu Belgeler Nedir?

Kapalı oyun parkı oluşturmak için herhangi bir ustalık belgesi çıkarmanız gerekmez. İşin en sevdiğim yönlerinden bir tanesi’de bu. İş Yeri Açmak İçin Gerekli Evraklar ve Belgeler Nelerdir? diye sorarsanız ve belgeler hem belediye’ye hemde vergi dairesine verilmek suretiyle 2 ye ayrılır. Her yeni kurulan bir işletmede olduğu benzer biçimde 🙂 Siz rahat usule doğal olarak olmayacağınız için vergi dairesine aşağıdaki belgeleri ve bildirimleri yapmanız gerekir.

 1. Yeni iş yeri açma bildirim formu
 2. Noterden hazırlanan imza sirküleri
 3. Aslıdır onaylı nüfus cüzdanı fotokopisi
 4. İkametgah ettiğiniz adresi bildiren belge
 5. Kira sözleşme belgeniz

kafi olacaktır. Belediyeler için ise ” Umuna Açık Müesseseler ” içinde olduğundan ;

Veri Levhası Fotokopisi
Kira Kontraknamesi
Bina İmar Durumu
Nüfus Cüzdan Fotokopisi
Yangın Söndürme Dolun Tutanakları
Esnaf Odasına Kayıt Belgeleri
Pozitif yönde İtfaiye Belgesi
Vukatlı Nüfus Cüzdan Örneği
İl / İlçe Güvenlik Tahrikat Raporu
Yapı Sağlamlığı
Şirket iseniz; Ticari Sicil Gazetesi, Etkinlik Raporu

Bu belgeler herhangi bir AVM içinde eğlence üstüne oyun parkı oluşturmak için kafi olacaktır. Bir ihtimal ekstradan belediyelere gore bir kaç evrak dahi istenilebilir.

Kapalı Oyun Parkı Bayilik Veren Firmalar Hangileridir?

Kapalı Oyun Parkı Bayilik Veren Firmalar Hangileridir

Kapalı alanda her türlü oyun parkı kurulumları için bayilik alabilirsiniz. Anlaşmış olduğunuz bayi sizin tüm işlemlerinizi en kısa sürede kurar. Buraya kadar asla mesele yok.! Fakat bunu isterseniz kendiniz’de değişik üreticilerimizden ürün tedariki ile de sağlaya bilirsiniz. Her ikisininde sizlere artıları ve eksileri olacaktır. Kendiniz ürün tedarikçileri ile kuracağınız bir eğlence merkezinin maliyetinden kesinlik ile oldukça fazla düşük maliyet ile bunu sağlayacaksınız bu kati.! Sadece, şu şekilde kurulacak olan bir oyun parkından ciddi anlamda başınız ağrıyabilir. Bunun sebepleri peki nedir. Hadi kıyaslayalım.

 1. Bayilik alarak oyun parkı kurarsanız asla kurulum derdiniz olmayacaktır. Bayiniz sizin tüm kurulum işlemlerinizi halledecektir.
 2. Oyun parkımızda bulunan elektrikli yada mekanik eğlence araçlarının bakımları daha tertipli olarak yapılacaktır.
 3. Belediye’den istenilen evraklar mevzusunda size daha destek olunur.
 4. AVM tarafınca daha kuvvetli bir halde karşılanırsınız.
 5. Son olarak çıkan yeniliklerden haberdar olur, değişiklik ile bu olanaklardan yararlana bilirsiniz.

Bana sorarsanız bayilik alarak mı ? oyun parkı kurarım yada kendi imkanlarım ile mi derseniz eğer oldukça bir maliyet farkı yoksa bayilik alarak derim.

Oyun Evi Açmak İçin Ruhsatı Nereden Alınır?

Sizden gelen sorular’da ye almış olduğu için bu soruya yanıt vermek isterim. Yalnız oyun evi açmak için değil büyün yeni iş yerlerinin açılışları için alınacak olan ruhsatlar mahalli belediyelerden alınmaktadır. Oyun parkı kurulumları için alınması ihtiyaç duyulan ruhsatlarda istenilen belgeleri‘de yukarıda belirtmiştim aslına bakarsanız. Buradan tablo halinde belirtmiş olduğum belgeler ile başvurularınızı belediyelere yapabilirsiniz.

Oyun Evi Açmak İçin Ruhsatı Nereden Alınır

Kapalı Şişme Oyun Parkı İşletmeciliği Maliyeti Ne Kadar?

Kapalı olarak şişme yada herhangi bir durağan(durgun) alanda kurulacak olan oyun parkları için kim bilir en oldukça dört gözle beklenen mevzu asla kuşkusuz maliyettir. Maliyet aslına bakılır ise kuracağız işletmenin kapasitesine göre farklılık gösterir. Aynı şekilde kira bedeli dahil olmak suretiyle bir oldukça eleman giderleri de gene buna bağlı olarak belirlenir. Belirleyeceğiniz bir oldukça ürün hususi imalat olduğundan sizin istediğiniz ebatlara gore tasarlanmaktadır. Bu niçin ile sizin bana kalır ise ilk yapmanız ihtiyaç duyulan AVM’deki tutacağınız yerin ölçünü belirlemenizdir. AVM’de için kaba taslak olarak maliyetiniz şu şekilde olacaktır.

Kapalı Oyun Parkı Kurma Maliyetleri Ne Kadar

 1. 150 ile 250 m2 bir alan için 1.000 USD aylık kira vermeyi gözden çıkarmalısınız. Bu AVM bulunmuş olduğu il / ilçeye gore 2.000 USD kadar çıkabilmektedir. ( Bunun içinde lütfen ısınma, soğutma ve güvenlik benzer biçimde giderlerinde yer aldığını lütfen unutmayınız. )
 2. Minimum 2 tane görevli çalıştırmalısınız. (2 Asgari ücret.)

Bunun haricinde alacağınız ürünler için küçük bir araştırma yaptık ve gene kaba taslak şu maliyetler çıktı.

 1. Şişme Kaydıra 1.000 USD
 2. Şişme Park Sempatik Bahçe 10x5x5m -> 3.000 USD
 3. Soft Play Oyun Grubu 300 x 200 x 200 Santimetre -> 1.500 USD
 4. Top Havuzları 1.500 USD
 5. 4’lü trambolin 3.000 USD
 6. Jetonlu oyun makineleri için 10.000 USD

Şeklinde averaj minimum 150.000 TL gözden çıkarmanız gerekiyor.

Devlet KOSGEB Üstünden Oyun Parkına Destek Veriyor Mu?

Bu giderlerin bir çoğunu devletten bağışlama olarak alabilirsiniz. KOSGEB eğlence merkezlerinin desteklemektedir. Bunun en büyük kanıtı ise KOSGEB Desteklenen Sektörler NACE Kodları içinde bu sektörün sizin de aşağıda gördünüz benzer biçimde yer almasıdır.

Oyun eğlence merkezi KOSGEB Devlet destekleri NACE kodları

Eğer bir girişimcilik belgesi alarak bu işe girmeyi evvel planlarsanız bir oldukça giderinizi devletten bağışlama olarak alabildiğiniz benzer biçimde işletmenizin senesini doldurması halinde faizsiz kredi olanaklarından’da yararlana bilirsiniz. Bu imkanlardan iyi mi yararlanacağınız hakkında bir oldukça içinde ne olduğu sizler için yer verdim. KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır? içeriğimize eğer detaylı bir halde inler iseniz size sunulan olanakları daha detaylı öğrene bilirsiniz.

About admin

Check Also

KOMAGENE Çiğ Köfte Bayilik Açma Şartları (Franchise Fiyat Bedeli)

Kim bilir etsiz pişmemiş köftede en oldukca kampanyaya ve ilave menüye haiz olan bir markadır …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>