Beko Loder Ekskavatör (İş Makinesi) Kredisi Nasıl Alınır?

İş makinesi alımları için bankaların kredi verdiğini biliyor musunuz? Peşinatsız ve uzun vadeler ile kredi çekebilir ve iş makinesi, kepçe benzer biçimde araçları alabilirsiniz. 2. El iş makineleri için de kredi verilmektedir. Leasing marka traktörler için Ziraat’ ten Güvence’ ye kadar pek oldukca banka kredi vermektedir.

İş Makinesi Finansmanı

Endüstri ve hususi alanlarda kullanılmak suretiyle Dozer loder yerkazar kredileri iyi mi alınır, loder makinesi, dozer, yerkazar, beko araçlarının alımlarında kredi veren bankalar ve yapılması gerekenler hakkında tüm bilgileri sizler için araştırdık. Mevzumuza endüstri alanlarında kullanılan iş makineleri  yerkazar, dozer, beko ve benzeri iş makinelerini almak isteyenlere yapılması gerekenlerden başlamış olalım.

ekskavatör-desteği

iş makinesi almak için bireysel kobi kredilerine başvurabilirsiniz.

Forklift, Dozer, Beko, Loder Almadan Ilkin Yapılması Gerekenler

Sanayii alanlarında kullanılmak suretiyle makine almaya karar vermeden ilkin, yatırım yapmak istediğiniz iş hakkında detaylı data sahibi olmanız gerekmektedir. Bu kapsamda, senelerdir bir iş makinesini kullanıyor olmanız yada herhangi bir firmada iş makinesi operatörü olarak çalışıyor olmanız kafi değildir. Mühim olan almayı planladığınız iş makinesini kullanarak belirli bir durağan(durgun) gelir kazanmanıza olanak tanıyacak bir iş planı hazırlamanız ve alacağınız iş makinesinin, sektörde iş bulabilecek düzeyde bir iş makinesi olmasıdır. Bu kapsamda, yapmak istediğiniz işe karar vermeden ilkin bankalarla görüşmeniz yada Kobi kredileri ile gerekseme kredilerine başvurmanız gereksizdir.

Hangi iş makinesi hangi alanlarda çalışır?

Saydığımı beko, dozer, loder, yerkazar ve öteki araçların sahiplerinin bir kısmı, kendi iş makineleri ile bireysel olarak almış oldukları işlerde çalışırlar. Bazıları ise, iş makinelerini firmalara, fabrikalara kiralayarak, başka kullanıcılar tarafınca kullanılmasına izin verirler. Genel anlamda büyük firmalar bu yöntemle para kazanırlar. Bazı operatörler ise, bu makineleri ile beraber bir firmanın emrinde emek harcayarak, hem maaş alırlar hemde iş makinelerinin aylık yada günlük emek harcama sürelerine gore iş makinesi parası alırlar. Bu kapsamda, iş makinesi almadan ilkin işinizin hazır olması en mühim faktördür. Şimdi hep beraber Dozer loder yerkazar kredileri iyi mi alınır ve kredi veren bankaları ve Devlet destekli Kosgeb bağışlama kredileri inceleyelim.

iş-makinaları

Kosgeb destek vermeye devam ediyor.

KOSGEB

KOSGEB yeni girişimci bağışlama desteklerinin 50 bin lira Devlet destekli bağışlama, 100 bin liraya kadar ise sıfır faizli kredi şeklinde veriliyor. Kosgeb’in 13 değişik proje destek programı mevcut ve programlar dahilinde iş planı geliştiren kişilere bu projenin KOSGEB onayından geçmesi durumunda verilen destek sunar sınır tanımıyor. Sizde iş makinesi almak için, şantiye oluşturmak için, iş makineleri sektöründe hizmet vermek için, iyi bir iş planı ile KOSGEB’ e başvuruda bulunabilirsiniz. KOSGEB Nace kodları içinde F bölümünde İNŞAAT sektörüne destek vermekte olup, hizmet merkezlerinden bahse mevzu iş makinelerinin alımı için destek verilip verilmediğini öğrenebilirsiniz. Kosgeb 2020 senesinde 150 bin TL’ lik olan yeni girişimci desteğini vermeyecektir. Bunun yerine girişimcileri gene aynı mevzularda sadece değişen tutarlarda destekleyecektir. Yeni destekleme programı ile ilgili detaylı data almak için tıklayınız.

Hangi Bankalar Makine Alımında Kredi Verir?

Türkiye Finans tarafınca, Yatırım ve Makine Ekipman Kredisi makine ve ekipman teknolojilerini yenileme, yeni makine ve ekipman yatırımı yapmak isteyen firmalara finansman desteği verilmektedir. Yatırım ve Makine Ekipman Kredisi’nin Avantajları ise, Finansman desteğinizi TL, Döviz Kredisi ya da Dövize Endeksli Kredi olarak uygun maliyet avantajıyla kullanabilirsiniz. Durağan(durgun), eşit taksitli ya da firmanızın nakit akışına uygun esnek geri ödeme planıyla ödemenizi 60 aya kadar taksitlendirebilirsiniz. Durağan(durgun) maliyet pozitif yanları firmanızı ekonomik dalgalanmalara karşı korunmasını sağlayabilirsiniz.

TEB Makine Ekipman Kredisi

Makine ve teçhizat alımları için bankanın başlatmış olduğu bir gerekseme kredisi kampanyasıdır. Müracaat için T.C. kimlik belgesi, ikametgah belgesi, tapu, almak istediğiniz makinenin proforma ya da kati faturası gerekmektedir.

TEB Makine Ekipman Kredisi

TEB makine ve ekipman alımları için kredi veren bankalar içinde yer almıştır.

Türkiye Finans

Makine ve teçhizat alımları için eşit ödemeli ve 36 aya varan vadeler Türkiye Finans’ ta. Yeni ürün almak ya da mevcud ürünleri teknolojiye uygun hale getirmek isteyenler için banka kredi sunmaktadır. Durağan(durgun) maliyet pozitif yanları yardımıyla firmanız enflasyonda yaşanmış olan olaylardan etkilenmez.

Sizde, iş makinesi almak için bireysel krediler ve şirket olmanız durumunda KOBİ kredilerine başvuruda bulunabilirsiniz.

İş yeri açmak isteyenleri devlet 4 farklı şekilde destekliyor. Bu desteklerden yararlanarak işletmelerinizi kurabilir ve lüzumlu olan finansmanı sağlayabilirsiniz. Ek olarak bankalar tarafınca işletmelerin ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile verilen Kobi kredileri bulunmaktadır. Bu kredilere de müracaat yapabilirsiniz. Bankalar 2020 senesinde da Kobi’ lerin gerekseme duydukları finansmanın karşılanması amacı ile uygun faiz oranları ve vadeler ile destek sağlamaktadır.


About admin

Check Also

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2020 (5 Özel Paket)

Size birisi gelir belgesine haiz değilsiniz diye 2020 senesi içinde ev hanımları da bankalardan kredi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>