Bıldırcın Yetiştiriciliği Kredisi Nasıl Alınır?

Son aşama leziz eti ve şifa deposu olan yumurtası ile dikkat çeken bıldırcın üretimi devletimiz tarafınca da desteklenmektedir. Oldukça düşük maliyetler ile kurulan çiftlikler ve yüksek kazanç kapısı olan bıldırcın yetiştiriciliği Ziraat bankasının ”KANATLI HAYVAN” kategorisinde yer alıp 5.000.000 TL kadar kredi kullandırılmaktadır.

Bıldırcın Besiciliğine 5.000.000 TL Kadar Kredi!

RESMİ GAZETE‘de piyasaya çıkan bildiride HAYVANCILIK alanında yatırım meydana getirecek olan çiftçilerimize bir oldukca hak verilmiştir. Bu haklardan en önemlisi ise Türkiye genelinde KANATLI SEKTÖRÜN’de yatırım meydana getirecek olan çiftçilerimize verilen haklardır. Halkımız tarafınca KANATLI HAYVANCILIK denildiği süre akla bir tek TAVUKÇULUK gelmektedir. Oysa bu sektörün içinde,

 1. Deve Kuşu
 2. Hindi
 3. Bıldırcın
 4. Kaz ve Ördek

de gelmektedir. Hem etinden hemde şifa deposu olan yumurtasından ciddi gelirler elde etmek için kuracağınız çiftliğiniz için gerekseme duyduğunuz kredi imkanını Ziraat bankası sizlere iki başlık altında biriktirerek vermektedir. 5.000.000 TL kadar bu başlıklar ve elde etmiş olduğu imkanlar ise şu şekildedir.

Bıldırcın Yumurta Üretimine 5.000.000 Lira

Ziraat bankası tüm hayvan kredisi için faiz oranlarını senelik %10 olarak belirlemiştir. Sadece RESMİ GAZETE ile meydana getirilen tebligatta BILDIRCIN YUMURTA ÜRETİMİ için tesis kuracaklar için bu faiz oranı %25 destek ile 12 aylık %7.5 oranına düşmektedir. 5.000.000 Liraya kadar ihtiyacın olacak nakit parayı eğer ilk kez bir bıldırcın yumurta üretim tesisi kuracaksanız %7.5 senelik faizli olarak alabilirsiniz. Eğer mevcud bir bıldırcın yumurta üretim tesisiniz mevcut ise bu kez konumunuz işletme olduğundan bu destek 12 aylık %50 düşeceğinden bu kez kredinin senelik faiz oranı %5 olacaktır.

BILDIRCIN KREDİSİ HESAPLAMA CETVELİ

 • 70.000 lira %7.5 senelik faizli 12 aylık geri ödemeli aylık taksit miktarı 6.119,27 lira olacaktır. (Aylık 0.62 faiz oranı uygulanır.)
 • 70.000 TL senelik %5 faizli gene 1 yıl geri ödemeli olarak bıldırcın kredisi kullanacakların aylık taksit tutarı ise 6.021,56 lira olacaktır. ( aylık faiz oranı 0.41 olacaktır. )

Damızlık Bıldırcın Üretimine 10 Minyon TL

Damızlık olarak bıldırcın üretimi için Ziraat bankasından kredi başvurusunda bulunacak olan çiftçilerimiz için 10.00.000 lira ister YATIRIM döneminde olsun isterse çiftçimiz İŞLETME süreci için %75 faiz desteği uygulanır. Böylece Ziraat bankasının belirlemiş olduğu senelik cari faiz oranı %10 oranından %2.50 düşmektedir. Aylık ise bu miktar %0.20 olarak damızlık bıldırcın üreticilerimize her iki dönem için uygulanır. Bu faiz oranlarından yararlanmak için ise şu şartları sağlamanız kafi olacaktır.

Damızlık Bıldırcın Üretimine Faizsiz Kredi Verilmektedir

Damızlık Bıldırcın Üretimine Faizsiz Kredi Verilmektedir

 • Minimum yeni başlayanlar 100.000 tane bıldırcın alımı sağlaması yada mevcud sayıyı bu rakamın üstüne taşıması.
 • ÇKS belgesine haiz olması
 • Devlete herhangi bir vergi borcu olmaması. Bu niçin ile vergi dairesinden borcu yoktur yazısız talep edilir.
 • KKB kredi notu değerinin 1.700 puan altında olmaması gerekmektedir.
 • Rehin gösterecek taşınmaz olması istenilir.
 • Eşlerinin de gönül rızası alınmış minimum 2 tane tercihen gelir belgesine haiz kefil

talep edilmektedir. Bıldırcın çiftliği var olanların köy muhtarlıklarından ”BILDIRCIN BESİCİLİĞİ” yaptığına dahil ıslak imzalı belgede duruma gore talep edilen lüzumlu belgelerin içinde gelmektedir.


Sizde ERZURUM’da 17.000 bıldırcın ile kurulan çiftlik ile günde 9.000 benzer biçimde bir bıldırcın yumurtası elde etmek istiyorsanız, Ziraat bankasının 2020 ile 2021 yıllarını kapsayan bu fırsatlarını kaçırmayın derim.

About admin

Check Also

Devlet’ten Tarım Hazine Arazisi Nasıl Kiralanır?

Ziraat yada da hayvancılık ile uğraşan çiftçilerimiz için toplamda 3 milyar 400 milyon hazineye ilişik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>