Bitcoin Hangi Bankalarda Var? 7 Banka Tanıtımı

Sanal kripto para olarak nam salan bitcoin Türkiye’de hangi bankalarda acaba var.? Kısa adı BTC olan ve bir oldukça alt coini barındıran bitcoin alım satımı yapmak isteyenler hangi bankaları tercih etmelidir. ? Akbank, Yapı Kredi yada İş Bankası yada Güvence bankası üzerlerinden BTC alım satımı yapabilir misiniz. ? İşte tüm bu dört gözle beklenen soruları sizlere net olacak yanıt verdim. Ek olarak bu konuların içinde Sanal Para Bitcoin BTC Nasıl Alınır Satılır? sorusununda yanıtı bulabileceksiniz.! Bitcoin kabul eden bankalar üstünden bozdurma yapmak isteyenler, sizlere oldukça daha kolay bir yok ile BTC nizi TL yada öteki para birimlerine çevirme yönteminden bahsedeceğiz.

Bitcoin Kabul Eden Bankalar Var mıdır?

Bugün sizler için burada BTC hakkında sıklık ile dört gözle beklenen sorulara cevap vermek isterim. Bu soruları başlıklar altında bir araya getirdim. Eğer merak edip yanıtını hala vermediğim bir sual hala var ise lütfen bana yorum bildiri yöntemi ile iletiniz. Bu soruların bir tanesi’de Bitcoin kabul eden bankalardır.? Buna net olarak yanıt vermem gerekir ise şunu diyebilirim ki Türkiye’de hiçbir banka BTC kabul etmemektedir. Bu sebeple bunun sebebi tüm bankalar BDDK bağlı oldukları için hemen hemen Türkiye’de BTC için bir mevduat hesap kanunu yer almamıştır. Bu yüzden hiçbir banka hemen hemen BTC alım satım işlemi yapmamaktadır.

Akbank, Güvence Bankası ile Yapı Kredi ve İş Bankası BTC Bozuyor Mu?

Alına bakılır ise yukarıda net olarak bu probleminin yanıtını verdim. Akbank yada Güvence Bankası yada Yapı Kredi ve İş Bankası dahil olmak suretiyle Türkiye’de hiçbir banka şuan BTC alım satım işlemi yapmıyor. Sadece, şunu ilave etmem gerekir ki bu bankalar BTC alım satım meydana getiren borsalar ile iş birliği içinde yer alıp, ücretsiz bir şekilde para transferi hizmeti vermektedir. Mesela: Akbank PARİBU borsa üstünden meydana getirilen tüm para transferler için kesinlik ile havale tutarı almamaktadır. Bunu bizzat şahittim benim, şundan dolayı PARİBU hesabıma Akbank üstünden herhangi bir maaş satın alan ve sözleşmem olmadığı halde para transferini 7/24 ücretsiz bir şekilde yapa biliyorum. Yurt dışındaki BTC borsalarının antak kalma yapmış olduğu bankalar ise şunlardır.

Yurt Dışındaki BTC Borsası İle Anlaşmalı Bankalar

BTC Iyi mi Satın Alınır? Hangi Bankalar BTC Almak İçin Anlaşmalı

BTC alım satım işi hakikaten oldukça karlı bir iş. Bu sebeple devamlı olarak BTC inip çıkmaktadır. Şimdiki aklım olsa ev yada iş yerine para yatırımı yapacağıma BTC borsası üstünden alım satım yapardım. BTC alım ve satım yapmak için kesinlikle ilk olarak bir BTC hesap cüzdanı oluşturmanız gerekmektedir. Bunu bankalarda olan IBAN numarası olarak bakılırsa bilirsiniz. BTC hesap cüzdanı oluşturmak için de bir BTC borsasına kayıt olmalısınız. Şimdi sizlere BTC alım yada satım yapmak için sonrada TL hesabına çevirmek için izlemeniz ihtiyaç duyulan adımları bir sıralayayım. Sonrasında bu adımları iyi mi yapacağınızdan bahsedeceğim.

 1. BTC borsasına kayıt olunuz
 2. BTC hesap cüzdanı oluşturun
 3. Tercihen borsanın anlaşmalı banka üstünden BTC hesabınıza TL gönderiniz.
 4. Gönderdiğiniz TL ile BTC alımı yapınız. (Bozdurmak için ise işlemin tam tersini yapa bilirsiniz.)

BTC Borsasına Iyi mi Kayıt Olunur? Cüzdan numarası Oluşturma!

Devletimizde ve Dünya genelinde bir oldukça BTC borsası mevcuttur. Fakat ben süratli ve kullanışlı ara yüzünden dolayı PARİBU kullanmaktayım. Güvenilir olması ve Türkçe olması da ayrı bir güzelliği.. PARİBU üstünden kolaylık ile BTC ilişkin tüm işlemleri yapabilirsiniz. PARİBU Akbank ile anlaşmalıdır. Dolayısı ile AKBANK üstünden PARİBU BTC cüzdanınıza 5/24 veya 7/24 döviz alım satımı yapan bankalar benzer biçimde TL göndere bilir ve ala bilirsiniz. Tüm bu işlemleri yapmak için ise ilk olarak bir PARİBU hesabına haiz olmanız gerekir. Hesabı açmak ve etken etmek için ise şu işlemleri sırayla yapınız.

 1. İlk olarak başvuru formunu doldurunuz. (Adınızı, kontakt bilgilerinizi kesinlikle doğru yazınız. Aksi taktirde işlem yapamazsınız.)
 2. Cep telefonunuza gelen onayı oluşturulan kutucuğa giriniz.
 3. Şimdide postanıza gelen maili onaylayın. (Eğer onay işlemini cep telefonundan meydana getirecek iseniz kesinlikle PARİBU sayfasına giriş işlemini cep telefonundan yapmalısınız)

Evet şimdi artık bir BTC borsasına giriş şifreniz oluştu. Şimdi geldi BTC Cüzdan Numarası oluşturulmasına.

 1. İlk ilkin oluşturduğunuz gizyazı ile PARİBU sistemine girelim.
 2. Yukarıdan ” YATIRIM İŞLEMLERİNE ” girelim
 3. Alt sekmeden BTC kısmına giriş yapalım.
 4. Son olarak ise orada yer edinen ” Yeni Adres Oluştur ” sekmesine tıklayalım.

Anında BTC hesap cüzdanımız oluştu bile. 🙂

BTC Alıp Satma İşlemi Iyi mi Yapılır?

Kendi isminize ilişkin bir banka mevduat hesabı üstünden PARİBU’dan BTC alıp satmak oldukça kolay. Yapmanız gerekenler sırayla şu şekildedir.

 1. Yatırım işlemlerinden TL gelmiş olarak size hususi oluşturulan ” TRANSFER AÇIKLAMASI ” kodunu ve PARİBU havale / Eft IBAN numarasını oluşturun.
 2. Hemen sonra ne kaç TL ‘lik BTC almak istiyorsanız o IBAN adresine TL ödemesini yapınız. ( Kesinlikle izahat kısmına ” Geçirme Izahat ” kodunu giriniz.

Parayı gönderdiğiniz an ortalama 2 ile 5 dakika içinde hesabınıza TL düşecektir. Bunun ile bir bildirim sizlere gelecektir. Hemen sonra BTC almak için ” MARKET ” sekmesinden ” AL ” yada ” SAT ” yapabilir. Paranızı’da ” Çekim İşlemleri ” sekmesinden sağlaya bilirsiniz.

About admin

Check Also

Kaldıraçlı işlem nasıl yapılmaktadır? Önemli 3 başlık

Forexe yatırım yapmak isteyen kişileri en oldukca cazip eden özellik olan kaldıraç, yatırımınıza 1:10, 1:100, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>