Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Listesi 2020

Kredi ve kredi kartı borcu olanlara müjde! Bankalar 2020 senesinde da  borçlulara borç kapatma kredisi verilmektedir. Daha evvel Ziraat Bankası, Finansbank, Şekerbank, Vakıfbank şeklinde bankalar tarafınca verilen borç kapatma kredileri bu yıl devlet bankaları tarafınca uygun faiz oranları ve uzun vadeler ile veriliyor. Borç kapatma kredisi kimlere verilir diye merak edenler için bankaların şartlarının değişik olduğu açıklayalım. İçeriğimizde borç kapatma ve aktarma kredisi veren bankalar ile ilgili detaylı informasyon alabilirsiniz.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Devletimizde artık kredi çekmemiş ya da kredi kartı kullanmayan oldukça ender vatandaşımız var. Ülke genelini tertipli geliri olan yurttaşlarımız temsil etmektedir. Asgari ücretin 2.324 TL bulunduğunu hatırlatacak olursak ay sonunu getirmek oldukça zor olmaktadır. Bilhassa taşıt ya da konut almak isteyenler yükselen fiyatlar ve pahalı yaşam koşulları sebebi ile kredi almak durumunda kalmaktadır. Faiz oranları da oldukça yüksek olduğundan kredi borcu ya da kredi kartı ekstresi ödenmediğinde borç devamlı olarak artmakta ve hatta ikiye katlamaktadır. Ödeyemedikleri borçlar sebebi ile bir çok vatandaşımız icralık olmaktadır.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Bankalar borcu olan müşterilerini devamlı olarak borçlarını kapatmaları yönünde aramaktadır. Bankaların bu anlamda ellerinde bulundurdukları yetkiler vardır. Bilhassa ödenmeyen borçlar için müşterilerine bankalar tarafınca borçlarını kapatmaları için ek süre verilmektedir. 90 günlük süre içinde borçlarını ödemeyen yurttaşlarımız hakkında icra takip edeni başlatılmaktadır. Bu süre içinde artık muhatap bankalar olmaktan çıkarak avukatlar olmaktadır. Bankadan icra geldi adlı içeriğimizi inceleyerek detaylı informasyon alabilirsiniz.

Avukatlar tarafınca borcunuzu en kısa sürede kapatmanız, yoksa icralık olacağınız yönünde açıklamalar yapılmaktadır. Avukata belirli bir süre vererek borçlarınızı ödeyeceğinizi taahhüt ederseniz hakkında başlatılan icra takip edeni durdurulmaktadır. İşte bankalar tarafınca müşterilerinin icra takibinde olmamaları ve borcun icra marifeti ile tahsilatının gerçekleşmesinin önüne geçilmesi amacı ile borç kapatma, borç aktarma ya da borç yapılandırma kredileri verilmektedir.

Borç Kapatma Kredisi Kimlere Verilir?

Yapılandırma ile borç kapatma kredileri birbirinden değişik uygulamalardır. Borç kapatma kredileri, mevcut borcun kapanması amacı ile bankalar tarafınca verilen gerekseme kredilerini ifade etmek amacı ile kullanılmaktadır. Sadece borç yapılandırma işlemi icraya giren ya da ödenmeyen borçların en uygun faiz oranını sunan bankaya aktarma edilerek tekrardan hesaplanmasını ifade etmektedir. Borç kapatma kredisi veren bankaların müşterilerinde aramış olduğu bazı şartlar bulunmaktadır. Borç kapatma kredileri genel olarak icra takibine girmeyen borçlar için geçerli olmaktadır.

Borç Kapatma Kredisi Kimlere Verilir?

Borç Kapatma Kredisi Kimlere Verilir?

Genel olarak bu imkanlar bireysel müşterilere nazaran tüzel kişilerin borçlarını yapılandırır ya da borç kapatma kredileri verirler. Bankalar beyannamelerinde icralık borçların yapılandırabileceğini yazsa da bir çok banka tarafınca icraya girmiş borçlara kredi verilmemektedir. Siz de kara listeye girmemek adına bankalar tarafınca verilen kredilerinden yararlanarak borçlarınızı bir an evvel kapatabilirsiniz.

Ziraat Bankası Birleştirilen İhtiyaç Kredisi

2020 senesinde bankalar tarafınca borç kapatmak için kredi verildiğinden söz ettik. Bu bankaların başlangıcında şüphesiz Ziraat Bankası gelmektedir. Banka tarafınca müşterilerinin kredi kartı borçlarının kapatılması için uygun faiz oranları ve 60 aya varan vadeler ile gerekseme kredisi vermektedir. Değişik bir bankaya kredi kartı borcu olanlar da borçlarını bankaya aktarma ederek kredi alabilecektir. Alınan kredi ile borçlu olan bankanın borcu kapatılacak ve vatandaşımız tercih etmiş olduğu vadeye, banka tarafınca kendisine hazırlanan ödeme planına bakılırsa kredi taksitlerini ödeyecektir.

 • 24 ay vade tercih edilmesi durumunda faiz oranı %1,10
 • 60 ay vade tercih edilmesi durumunda faiz oranı %1,20 olmaktadır.
Ziraat Bankası Birleştirilen İhtiyaç Kredisi

Ziraat Bankası Birleştirilen İhtiyaç Kredisi

Birleştirilen gerekseme kredisi adında olan bu kampanyadan yararlanmak için kredi başvurularının banka şubelerine yapılması gerekmektedir. Ek olarak borcunuz kapatıldıktan sonrasında mevcut kartınız da iptal edilecektir. Yine kredi kartı kullanmak isteyenler, kredi kartı talebinde bulunabilir. 2020 senesinde da mevcud kredi borçlarınızı bu kredilerden yararlanarak kapatabilirsiniz. Vakıfbank kredi kartı borcu yapılandırma kredisi veriyor. İçeriğimizden informasyon alabilir ve bankanın şartlarını inceleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi Hesaplama

Ziraat Bankası borç kapatma kredisi aylık taksit tutarlarını hesapladığımız aşağıdaki tablodan informasyon alabilirsiniz.

Borç tutarı Vade Aylık taksit tutarı
5 bin TL 24 ay 244,43 TL
5 bin TL 60 ay  250,03 TL
10 bin TL 24 ay 488,87 TL
10 bin TL 60 ay 500,07 TL
20 bin TL 24 ay 977,73 TL
20 bin TL 60 ay 750,10 TL
30 bin TL 24 ay 1.466,60 TL
30 bin TL 60 ay 1.000,14 TL
40 bin TL 24 ay 1.955,47 TL
40 bin TL 60 ay 1.250,17 TL
50 bin TL 24 ay 2.444,33 TL
50 bin TL 60 ay 1.500,20 TL
60 bin TL 24 ay 2.933,20 TL
60 bin TL 60 ay 1.750,24 TL
70 bin TL 24 ay 3.422,07 TL
70 bin TL 60 ay 2.000,27 TL
80 bin TL 24 ay 3.910,94 TL
80 bin TL 60 ay 2.250,30 TL
90 bin TL 24 ay 4.399,80 TL
90 bin TL 60 ay 2.250,30 TL
100 bin TL 24 ay 4.888,67 TL
100 bin TL 60 ay 2.500,34 TL

Halkbank Destek Kredisi

Bireysel kredi kartı borcu olanlar Halk Destek Kredisi‘nden yararlanarak borçlarını ödeyebilirler. Kredi bilgileri Ziraat Bankası ile aynı olmaktadır.

 • 24 aya varan vadelerde faiz oranı %1,10
 • 60 aya varan vadelerde faiz oranı %1,20 olacaktır.

Faiz oranları yaşam sigortası yaptıran şahıslar için geçerli olmaktadır. Krediden yararlanmak için size en yakın Halkbank şubesine giderek başvurularınızı yapabilirsiniz.

Halkbank Destek Kredisi

Halkbank Destek Kredisi

Vakıfbank Tarafındaki Güç Paketi

Ziraat Bankası ve Halkbank’tan değişik olarak Vakıfbank’ın sunmuş olduğu avantajlar bu anlamda daha geniştir. Yalnız bireysel kredi kartı borçları değil, takibe girmiş borçlular için de uygun ödeme koşulları sunulmaktadır. Ek olarak kredi borçları da bu kapsamda yapılandırılacaktır.

1- Bireysel Kredi Kartı Ödeme Kolaylığı Kampanyası

Vakıfbank tarafınca başlatılan paket içindeki kampanyalardan ilki bireysel kredi kartı borçlarının yapılandırılması olmaktadır. Sadece ticari kredi kartı adında olan business kartlara ilişkin borçlar bu kapsam haricinde yer almıştır. Bilhassa kredi kartı borcu olanlara uygun ödeme koşulları ile borçlarını kapatmaları amacı ile kredi verilecektir.

Ek olarak bu kredi kartı borçlarının bir tek Vakıfbank’a ilişkin olması gerekmiyor. Öteki bankalara ilişkin bireysel kredi kartı borcu olanlar da borç kapatma kredisinden yararlanarak borçlarını kapatabilecektir. 24 aya varan vadelerde %1,10, 60 aya varan vadelerde ise %1,20 faiz oranı uygulanacaktır.

1- Bireysel Kredi Kartı Ödeme Kolaylığı Kampanyası

1- Bireysel Kredi Kartı Ödeme Kolaylığı Kampanyası

2- Takip Borçlularına Faiz Sıfırlama Kampanyası

Öteki bankalardan değişik olarak Vakıfbank takip borçluları için de uygun ödeme koşulları sunmaktadır. 100 bin TL‘ ye kadar takip borcu olanlara 12 ay vade ve aylık eşit taksitler ile ödeme koşulları sunulmaktadır.

Takip borçluları faiz sıfırlama kampanyalarından yararlanabilmek için başvurularını yapmalıdır.

3- Düşük Faizli Yapılandırma Kampanyası

Bu kampanya dahilinde ödemelerinde 31 gün ve daha çok aksama bulunan banka müşterileri yararlanacaktır. Borçların kapatılması amacı ile sunulan kampanya bir tek bireysel krediler için değil ticari krediler de ilgilendiriyor olmaktadır.

 • Bireysel krediler için : 3 ay ödemesiz dönem ve 36 ay vade
 • Ticari krediler için : 6 ay ödemesiz dönem ve 60 ay vade sunulmaktadır.
düşük faizli yapılandırma kredisi

düşük faizli yapılandırma kredisi

Yukarıdaki tabloda borç tutarlarına bakılırsa uygulanacak olan faiz oranları gösterilmektedir. Vakıfbank şubelerine giderek bireysel ve ticari kredi borçlarınızı yapılandırabilirsiniz.

QNB Finansbank Borç Geçirme Kredisi

Borçlarınız ile yapılandırma imkanı sunan bankalardan bir tanesi de Finansbank olmaktadır. Öteki bankalara parasız eft yapabilirsiniz. Uygun ödeme koşullarından yararlanarak borçlarınızı kapatabilirsiniz.

Kimler yararlanabilir?

 • Öteki bankalara ilişkin kredi ve kredi kartı borcu olanlar borçlarını QNB Finansbank şubelerine aktarma edebilir.
 • Ek hesap, Finansbank’a olan borçlar ve ek hesaplar kampanya dahilinde değerlendirilmemektedir.
 • İhtiyaç kredisi borçlarının tamamı için işlem yapılırken, kredi kartı borçları için kısmi olarak ödeme yapılmaktadır. Ek olarak şube tarafınca sistem üstünde görülen tutarlardan daha tutardaki borçlar için aktarma yapılmaz.
 • Değişik bankalara yapılacak olan para transferleri bir sonrasında işlem gününde ulaşmaktadır.
 • Kredi kartı borçları için extra bir işlem yapılması gerekmemektedir.
 • Kredi borçları için ise bankalar ile iletişime geçilmesi esastır.

T.C. kimlik numaranızı 5030‘ a göndererek ön müracaat işlemi yapabilirsiniz. Sonrasında banka şubelerine gitmeniz gerekiyor.

Kredi Tutarı Aylık faiz Kredi Vadesi Aylık Taksit Tutarı
10.000 TL %0,99 60 234 TL
10.000 TL %1,34 60 261 TL
10.000 TL %1,96 60 313 TL

Borç aktarma kredisi başvuruları için banka tarafınca sizden talep edilecek evraklar ikametgah belgesi, kimlik belgesi ve gelir belgesi olacaktır.

Şekerbank Borç Geçirme Kredisi

Değişik bankalara olan kredi kartı, bireysel kredi, kredili mevduat hesaplarına ilişkin borçlarını kapatmak isteyenler Şekerbank’tan kredi alabilir. Kampanya aylık eko pakete haiz olunması durumunda geçerli olmaktadır.

Kredinin özellikleri : 

 • 60 aya varan vadeler
 • 100 bin TL üst limitli kredi
 • Faiz oranı %1,39
 • 500 TL kredi tahsis tutarı
Şekerbank Borç Transfer Kredisi

Şekerbank Borç Geçirme Kredisi

Banka lüzumlu görmüş olduğu durumlarda müşterilerinden ek belge ya da kefil talep etme hakkına haiz olmaktadır. Konut kredisi yapılandıran bankalar hakkında informasyon alabilir ve çekmiş olduğunuz konut kredilerini yapılandırabilirsiniz.

Denizbank Geçirme Kredi

Denizbank öteki bankalardan değişik olarak emeklilere aktarma kredisi vermektedir. Öteki bankalara ilişkin kredi borçlarını aktarma ederek daha uygun taksitlerde ödeyebilirsiniz. Müracaat şubeler aracılığı ile yapılmaktadır. Banka müşterilerinden kefil talep etmemektedir. 60 aya varan vadeler ile borçlarını tek çatı altında toplayabilirsiniz. Kredi müracaat için bankanın sizden talep edeceği evraklar;

 • Gelir belgesi
 • T.C. kimlik belgesi
 • Bankadan temin edilecek olan kredi müracaat formu
 • İkametgah belgesi ya da son aya ilişkin satmaca gerekmektedir.

Faiz oranı %0,99 olmakla birlikte örnek ödeme planı aşağıdaki gibidir;

Kredi tutarı Vade Aylık taksit tutarı
10 bin TL 12 ay 899,08 TL
10 bin TL 60 ay 234,3 TL
10 bin TL 24 ay 481 TL
10 bin TL 36 ay 343,02 TL
10 bin TL 48 ay 274,55 TL
30 bin TL 60 ay 702 TL
40 bin TL 12 ay 3.596,9 TL
40 bin TL 60 ay 936,05 TL
50 bin TL 12 ay 4.495,38
50 bin TL 60 ay 1.325,14 TL
100 bin TL 12 ay 8990,76 TL
100 bin TL 60 ay 2.340,28 TL

İnternet bankacılığı üstünden kredi başvurusu yapabilir, derhal öteki banklara ilişkin borçlarınızı tek çatı altında toplayabilirsiniz.

TEB Borç Geçirme Kredisi

Kredi kartı ve öteki bankalara ilişkin borcu olanların aktarma kredisi alabileceği bankalardan bir tanesi de Türk Iktisat Bankası olmaktadır. TEB bankası 2020 yılı için duyuru yapmış oldu. Banka 2020 senesinde borç transferi meydana getirecek olan kişilere Aylık %0,95- 0,99 faiz oranları ile kredi vermeye devam edecek.

Banka tarafınca kredi için herhangi bir komisyon ya da üret talep edilmemektedir. Aylık %0,95- 0,99 faiz oranı ile borç aktarma kredinizi size en yakın TEB şubelerine giderek kullanabilirsiniz.

 • Bankanın dijital şubesi olan CEPTETEB üstünden borç aktarma işlemlerinin gerçekleştirilmesi mümkün olmaktadır.
 • 250 TL’den 10 bin TL’ye kadar olan borçlarınız için aktarma işlemlerinizi yapabilirsiniz.
 • Eğer kartınızdan bir takvim yılı içinde 3’ten azca ödeme gerçekleştirirseniz bu durumda kredi kartından nakit çekimi yapılamamaktadır.
 • 12 taksite kadar kredi alabilirsiniz.

teb ihtiyaç ve borç transferi ödeme

Mesela 10 bin TL krediyi 24 taksit ile çekmeniz durumunda aylık olarak 478,62 TL ödersiniz.

Akbank Taksitli Borç Transferi

Kredi kartı borçlarını taksitlendirilmesi amacı ile kredi veren bankalardan bir tanesi de Akbank olmaktadır. Öteki bankalara ilişkin kredi kartı borçları Axess karta aktarılmaktadır. Ek olarak parasız bir halde 12 aya varan taksitler ile borçlarınızı ödeyebilirsiniz. 200 TL ile 20 bin TL’ye ilişkin borç tutarlarını %1,40 faiz oranı ile ödeyebilirsiniz. Akbank Direkt üstünden kredi kartı borç transferi yapabilir ve derhal borçlarınızı kapatabilirsiniz.

Borç tutarı Aylık Faiz Taksit Aylık Taksit Tutarı
1.000 TL %1,40 5 216,49 TL
1.000 TL %1,40 12 98,67 TL

Bankalardan borç kapatma kredisi alarak kredi ya da kredi kartı borçlarınızı takibe girmeden evvel kapatabilirsiniz. Bilhassa Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank şeklinde devlet bankaları tarafınca kredi kartı borçlarının kapatılmasına yönelik olarak verilen düşük faizli kredilerden yararlanabilirsiniz. Öteki bankalara ilişkin borçlarınızı bu bankalara aktarma ederek bir an evvel daha azca maliyetle borçlarınızdan kurtulabilirsiniz.


About admin

Check Also

En Çok Puan Kazandıran Avantajlı Kredi Kartları 2020

Hayatımızın vazgeçilmezleri arasına giren kredi kartları bizlere sağlamış olduğu kolaylıklar ile her geçen gün kullanımı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>