Burun Estetiği Fiyatları 2020 Listesi (ÖZEL – DEVLET)

Burun yüzdeki oranda mühim rol oynamaktadır. Burun şeklinde bozukluk yüz ifadesinden mimiklere ve yüz orantısına kadar birçok durumu etkilemektedir. Genetik yöntemiyle, çocuk yaşta yaşanmış olan düşme ya da kaza benzer biçimde nedenlerle burun şeklinde yapısal bozukluklar olabilmektedir. Bu benzer biçimde sebeplerden dolayı burnun görüntüsünden memnun olmayan kişiler burun estetiği yaptırmak istemektedir. Burun estetiğinin öteki adı Rinoplastidir. İnsan vücudunda 5 duyu organlarından önde gelen burun, koku almada ve nefes almada yaşanacak sıkıntılar bakımından sıhhat açısından da oldukça önemlidir. Kişinin hem görüntüsü hemde sağlığı açısından başvurduğu burun estetiği genel olarak burun şeklinin beğenilmemesinden dolayı estetiğe başvurulmaktadır. Yalnız görsel anlamda değil kaza ve kırılma benzer biçimde nedenlerden dolayı oluşan biçim bozukluğu içinde burun güzel duyu ameliyatları da yapılmaktadır. Burunun uzun olması, kemerli olması, burun ucunun düşük olması, burun deliklerinde büyüklük benzer biçimde sorunlardan dolayı burun estetiği yaptırılmaktadır. Gözle görülür nedenler haricinde bakışım takıntısı olan kişilerinde burun estetiğine başvurulduğu bilinmektedir. Burun estetiği zor mu, rinoplasti türleri nedir, tutarları iyi mi belirlenir, 2020 yılı burun güzel duyu tutarları nedir tüm bu soruların cevabına yazımızda ulaşabilirsiniz

Burun Estetiği Ameliyatı Zor mu?

Kişinin çeşitli nedenlerden dolayı başvurduğu burun estetiğinde doktora sorulan soruların başlangıcında ameliyatın güçlük derecesi gelmektedir. Burun ameliyatı için doğru sanılan yanlışların başlangıcında burun estetiğinin ağrılı bir ameliyat olacağıdır. Genel olarak burun ameliyatlarında oldukca ağrı yaşanmamaktadır. Ameliyat sonrası yüzde oluşan şişme ve morluklardan dolayı ağrılı bir ameliyat sanılmaktadır. Yüzde oluşan morarma ve şişmeler; hastanın cinsiyetine, yaşına, kemik yada kıkırdak yapısına ve ameliyat esnasında kullanılmış olan tekniklere bakılırsa değişmektedir.

Burun güzel duyu ameliyatı sonrası burun deliklerine yerleştirilen tamponlarda değişiklik yapılmıştır. 4- 5 yıl öncesinde tampon olarak gazlı bez uygulanmaktaydı. Gazlı bez halinde olan tamponun çıkarılma esnasında kuruyup burun içine yapışması sonucu kanamalara niçin olmaktaydı. Son zamanlarda kullanılan silikon tampon yardımıyla bu benzer biçimde problemler yaşanmamaktadır. Gazlı bezden oluşan tamponda nefes almada mesele yaşanırken silikon tamponda bu şekilde bir sorun yoktur. Hasta açısından zorluğu olmayan burun güzel duyu ameliyatları tabip açısından bakıldığında zor ameliyatlardan birisidir. Plastik cerrahide öteki operasyonlara bakılırsa burun estetiği dışarıdan hepimiz tarafınca yorumlanabileceği için tabip tarafınca güçlük derecesi bulunmaktadır. Burun güzel duyu ameliyatlarında hastanın cilt, kemik ve kıkırdak yapısı doktorun işinin zorluğunu belirlemektedir. Cilt, kıkırdak ve kemik yapısı ince ve kırılgan olan hastalara daha oldukca özenli davranılması gerekir. İnce yapılı deride meydana getirilen hatalar dışarıdan bakıldığında daha net görülmekte ve desteklenmesi kafi olmayan kıkırdaklarda ameliyattan belirli süre sonrası bakışım de bozukluklar oluşabilmektedir. Kalınca cilt yapısı olan hastanın ameliyat sonrası güzel duyu güzelliğinin dışarıdan azca görülmesine niçin olabilmektedir.

Burun Estetiği Tutarları Iyi mi Belirlenir?

Plastik cerrahide en sık meydana getirilen güzel duyu burun estetiğidir. Rinoplasti öteki adıyla bildiğimiz burun güzel duyu operasyonun fiyatını belirleyen unsurların başlangıcında ameliyatın hangi hastanede yapılacağı, ameliyat süresi, hastanın kaçıncı ameliyatına gireceği, burnun yapısal sorunları ve burunla ilgili detaylar ameliyatta kullanılan teknik ve doktorun hizmet bedeli benzer biçimde unsurlar burun güzel duyu fiyatlarını belirlemektedir. Burun içinde desteklenecek kıkırdak bulunmuyorsa ve hastanın ikinci yada üçüncü ameliyatı için başvurduğu güzel duyu ameliyatlarının tutarları yüksek olabilmektedir. Burun güzel duyu ameliyatlarında değişik işlemler fiyatlara ek olarak artış göstermektedir. Daha ilkin geçirilen operasyonda burunda kıkırdak kalmaması sonucu hastanın kaburgasından kıkırdak alınır ve bu şekilde işlemlerde ameliyat süreleri de uzamaktadır. Özetlemek gerekirse burun güzel duyu ameliyatlarında fiyatlar; hastanın burun yapısına, ameliyat sayısına, ameliyat süresine ve doktora bakılırsa değişmektedir.

Burun Güzel duyu Tutarları 2020 Senesinde Kaç Para? Devlet Öder mi?

Burun estetiği tutarları doktorlara ve hastanelere bakılırsa değişmektedir. Devlet hastaneleri ve hususi hastanelerde fiyatlarda farklılık olan burun ameliyatlarının belirli bir kısmını SGK, bazı durumlarda tamamını da karşılayabilmektedir. SGK’nın burun estetiğinin bir kısmını karşılaması için bazı şartları bulunmaktadır. Sıhhat açısından sorun yaratmayan buruna güzel duyu amaçlı burun ameliyatı yaptırılıyorsa ameliyat tutarı hasta tarafınca karşılanmaktadır. Bu benzer biçimde durumlarda SGK devreye girmemektedir. Hem sıhhat sorunları hemde güzel duyu açıdan yapılacak olan ameliyatlara bir çok süre kulak burun boğaz uzmanı ve plastik cerrahi aynı aynda ameliyata girebilmektedir. Bu benzer biçimde durumlarda yalnız güzel duyu ameliyat tutarı hastadan alınır. Kulak burun boğaz doktorunun ameliyat işlemleri SGK tarafınca karşılanabilmektedir. Devlet hastanelerin yapılacak olan burun güzel duyu ameliyat tutarları 2.500 TL ve 5.000 TL içinde değişlik gösterilirken bazı durumlarda bir kısmı ya da tamamı SGK tarafınca karşılanabilir ve hasta herhangi bir ücret ödemez.

Sadece burada mühim olan husus ameliyatın güzel duyu amacıyla değil, hastanın sağlığını ilgilendiren bir durum olmasıdır. Eğer Ameliyat yalnız güzel duyu amaçlı ise Devlet tedaviyi karşılamaz.

Burun Güzel duyu Türlerine Bakılırsa Belirlenen Fiyatlar 2020 (Averaj)

Fiyatlar yukarıda bahsetmiş olduğumuz benzer biçimde doktora, hastane türüne ve hastaya bakılırsa değişim göstermiş olup güzel duyu ameliyatında ameliyat türü ameliyatın fiyatlarını etkilemektedir. Ameliyat çeşitlerine bakılırsa fiyatlar artabilir ya da azalabilir. 2020 yılı burun güzel duyu ameliyat türleri ve tutarları;

  • Burunda olan değişimler ve minik revizyonlar için averaj 500 TL ve 1.000 TL,
  • Burun kemeri yok etme ameliyatı için averaj 1.250 TL ve 3.500 TL,
  • Nefes ile ilgili problemleri ortadan kaldırmak ve şekilde olan bozuklukları gidermek için averaj 2.000 TL ve 4.000 TL,
  • Yalnız nefes ile ilgili yapılacak burun estetiği için averaj 1.000 TL ve 1.500 TL,
  • Burun küçültme operasyonlarında averaj 2.500 TL ve 8.000 TL,
  • Tamponsuz güzel duyu burun ameliyatı için averaj 2.000 TL ve 5.000 TL,
  • Horlamaya ortadan kaldırmak için yapılacak ameliyatta averaj 1.000 TL ve 3.000 TL 

aralığında fiyatlar değişmektedir.

Hususi Hastanelerin Burun Estetiği Tutarları Ne Kadar?

Burun Estetiği Ameliyat Teknikleri Nedir?

Burun güzel duyu ameliyatlarında cerrahi teknik ikiye ayrılmaktadır. Açık ve kapalı rinoplastiler;

Açık burun estetiği: Burun deliklerinin alt kısmında minik bir kesik açılarak gerçekleştirilir. Bu kısım açıldığında tabip burunu daha geniş bir halde görebilmektedir. Açık rinoplasti tekniği ile ameliyat sonrası burun ucu ödem ve morlukların iyileşme süreleri kapalı rinoplastiye bakılırsa daha uzun olabilmektedir. Kemik ve kıkırdak işlemleri her iki güzel duyu tekniklerinde aynıdır.

Kapalı burun estetiği: Burun delikleri içinden meydana gelen bir tekniktir. Kesik burun delikleri içinde yer alır. Dışarıdan bakıldığında herhangi bir dikiş izine rastlanmamaktadır. Açık burun estetiğine bakılırsa iyileşme süreci daha hızlıdır.


About admin

Check Also

Güzel Görünmek İçin 9 Gizli Yöntem (SIR GİBİ)

Hanımefendilerin kendilerine yaptıkları bakımlar saymakla bitmez. Devamlı hanımefendiler güzel görünmek ve bakımlı olmak ister. Erişkinlik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>