Cafe İş Planı Örneği Pdf ve Word Formatın’da

Eski zamanlar da oldukça rağbet gören cafe (kafeterya) işletmeciliği 2020 senesinde da İnternet ve playstation adları ile oldukça iyi bir gelir kaynağı haline gelmiştir. Açık yada kapalı mekanlara kurulan bu alanlar gençlerin sıklık ile ziyaret etmiş olduğu yerdir. KOSGEB böylesi ticari faaliyetin yüksek döndüğü sektörü word yada pdf benzer biçimde formatlarda iş planı hazırlayanlara NACE kodları ile desteklemektedir. Sizlere bu sektörde var olmanız için müracaat işlemleri hakkında ve örnek iş planı projesi ile destek olmaya çalışacağız.

Cafe iş planı örneği pdf ve word formatında

Türkiye’de yeni bir iş yeri kuracak ve bunun içinde devletten işletmenin sürdürülebilirlik zamanı zarfında destek almayı düşünüyorsanız size KOSGEB den başka bir kurum destek olmayacaktır. Olsa dahi bu birimimizin sunmuş olduğu imkanları bir çoğunu veremeyecektir. Birim genç girişimcileri cafe yada o tarzda işletmeler açmaları durumunda geri ödemesiz maddi kaynaklar sunarak desteklemekte, ileri ki zamanlarda ise hiçbir faiz istemeden krediler vermektedir. Birim bunu NACE formunda da aşağıdaki şekildeki benzer biçimde ala len belirtmiştir.

Cafe iş planı projesi, destek başvurusu

Cafe iş planı projesi, destek başvurusu

Burada cafe isminin geçmemiş olmamasının çokta bir önemi yoktur. Sektör pastane ürünleri üretimine açık bir mekan olduğundan destek alacaklar bu kodlar ile cafe iş planı projesi hazırlayabilir yada hazırlatabilir.

Desteklere iyi mi başvurabilirim?

Şimdi artık KOSGEB’in cafe ve bu biçim da kurulacak olan işletmeleri desteklediğinden eminiz. Şimdi sıra yaşınız eğer 18 den büyük ise bu desteklerden iyi mi istifade edebileceğinizi anlatmaya geldi. Kıymetli dostlar, birim her kim olursanız olun ne olursa olsun işe başlamadan ilkin ” Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ” almanızı koşul koşmaktadır. 2017 senesinde bu koşul iş yerini 2015 yılından sonrasında açmışlar için bir defaya mahsus göz ardı edilmiştir. Eğitimler parasızdır. Üst yaş sınırı kesinlik ile yoktur. Alt yaş sınırı ise 18 olmaktadır. Terör vakalarına ( PKK – FETÖ ) daha ilkin karışmamış iseniz sizler de ” Girişimcilik Destek Programı ” alarak bu desteklerden yararlanabilirsiniz. Daha önceleri gerekseme duyacağınız tüm adımları detaylı bir halde anlattım. Şimdi sizlere adımlar şeklinde mevzunun üstüne tıkladığınız da ise detaylara erişim sağlayacağınız bir yol haritası çizeceğim.

Adımlar ile cafe açma işleminin yapılması

Yukarıda belirtilen kriterlere uygun iseniz artık kolları sıvayarak cafe yada buna benzer tarzdaki işletmeleri kurabiliriz. Adımları ben aşığı da kısa ve mühim açıklamaları ile belirtiyorum, geniş data almak isteyen bağlantıları tıklayabilir.

  1. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi; Ne olursa olsun her ile ve ilçede belli bir süre aralıklarında verilen bu eğitimleri bedelsiz olarak almalısınız. Yoğun başvurularda öncelik belirlemek için sıvan kontrol şeklinde yapabilirler, imkanınız var ise başka ilçelerde müracaat yapınız.
  2. KOSGEB’e ilk kayıt formu oluşturmalısınız; Oluşturulan müracaat formuna eğer var ise engelli, gazi, şehit yakını benzer biçimde belgeler iliştirerek kendi birimimize götürmeniz gerekmektedir. Bunun yanı sıra ise imza beyannamesi, alınacak olan malzemelerin fiyat teklifleri ve faturalar da birime getirilmesi gerekir.
  3. İş planı projesi hazırlanması ve sunulması; Müracaat formu sonunda oluşturulan kurul evraklarınızı kafi görür ise size kuracağınız cafe yada pastaneye gore bir iş planı projesi hazırlamanızı ister. Ek olarak hazırlanan bu iş planını gene belli aralıklar ile kurulan kurulda açıklama etmenizi ister. Daha ilkin onay almış olan Kafeterya iş planı örneği pdf ve word formatında buradan indirerek üstünde değişikler yaparak çıktısını alabilirsiniz.
  4. Kayıt işlemlerin yapılması. Eğer hazırladığınız proje onay aldı ise artık yolu tamamladınız anlamına gelir. Son bir kaç kayıt işlemeni ve hazırlanan evrakları da teslim ederseniz sıra yaptığınız harcamaları Girişimcilik Destek Programı kapsamında geri almaya gelecektir. Bu kayıt işlemleri ve lüzumlu belgeler ise; öncelik ile veri tabanına kayıt olunması ve sonrasında ise KOBİ beyannamesi hazırlanmasıdır.
Cafe iş planı örneği pdf ve word formatında

Cafe iş planı örneği pdf ve word formatında

Tüm yapmanız gerekler bu kadar dostlar, oldukca daha detaylı bir başvuru klavuzu sitemizde gene yer almıştır.

About admin

Check Also

Market Açmak İsteyen Girişimcilere KOSGEB’ den Hibe!

Şarküteri yada süper yada hiper market açmak isteyen yeni girişimciler bu yılda KOSGEB üstünden devlet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>