Cezaevi Personelinin Tayin Sonuçları Açıklandı! (İKM HAVUZ)

Hakkaniyet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde görevli personelin atama neticeleri açıklandı. Hakkaniyet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünce geçtiğimiz günlerde twitter üstünden ve resmi web sitesinden atama sonuçlarının 29 Haziran 2019 günü saat 19:00′ a kadar açıklanacağı bildirilmişti. İdari kadrolarda görevli müdür, 2. müdür ve yönetim memurlarının tayinleri ise Temmuz’un ilk haftasında açıklanacağı bildirildi. 1878 İnfaz ve Koruma Memuru, Başmemur, katip, Ambar memuru, işgören, sürücü, sıhhat memuru, uygulaman, 33 personel eş durumu sebebiyle, 136 İdare memuru, sayman, öğretmen, psikolog, şef, sosyalog, tekstil mühendisi, toplumsal çalışmacı başka cezaevi ve denetimli serbestlik müdürlüklerine atandı.

Cezaevi Mensubu Havuz Belirleme Neticeleri

İDARE MEMURU, SAYMAN, ÖĞRETMEN, PSİKOLOG TAYİN SONUÇLARI
(bakanlık atamalı)

 

İNFAZ KORUMA MEMURU, TEKNİSYEN, AMBAR MEMURU, SAĞLIK MEMURU HAVUZ ATAMA SONUÇLARI
(komisyon atamalı)

 

EŞ DURUMU İNFAZ KORUMA, KATİP, ŞOFÖR, ÖĞRETMEN ATAMA SONUÇLARI
(Tüm personel)

Ceza İnfaz Kurumu Kotaları

Bakanlık atamalı personel için cezaevi kotaları

Komisyon çalışanı için kotalar

CTE tarafınca atama işlemlerinin hangi esaslara nazaran yapıldığı Resmi web sitesinde bildirildi. Buna nazaran tayinler puan sıralamasına nazaran NAS sistemi üstünden yapılmış oldu. İhtiyaç ve ölçü kadrolar denetim edildi. Cezaevi çalışanı  tayinleri yapılırken cezaevlerinin kota durumları incelendi. Eş durumu atamalarında aile bütünlüğünün bozulmaması amaçlandı. Bu bilgiler neticesinde cezaevinde 1. müdür, 2. müdür, Denetimli serbestlik şube Müdürlüklerinde Müdür ve destek müdür olarak vazife meydana getiren personelin atama neticeleri ise Temmuz ayının ilk haftası benzer biçimde açıklanması umut ediliyor. Tayini çıkan personel vazife yerinden ayrılış işlemleri neticesinde 15 gün mehil izni isminde olan izin veriliyor. Bu izinde personelin eşya taşıması ve yeni vazife yerine yerleşmesi amaçlanıyor. Kurumlardan ilişiklerini kesen personel yeri vazife yerlerine mehil izni bittiğinde katılıyor. Şu demek oluyor ki Temmuz ayının 2. gününden itibaren ilişik kesen cezaevi çalışanı 15 günlük iznin sonunda yeni vazife yerlerine başlayacaklar.
cezaevi-personeli

Ceza infaz kurumu kotaları

Bununla beraber ataması meydana getirilen personele harcırah ödemesi yapılacak. Harcırahlar belirlenirken memurun evli olup olmadığı, atama gideceği yeni vazife yerinin mesafesi göz önünde bulunduruluyor.

15 Günlük Mehil İzni Nedir? Kimlere Verilir?

Mehil izni isminde olan izin 657 sayılı Devlet memurları kanununda yer verilmiştir. Bu kanunda şu şekilde denir;
İlk kere yada tekrardan veyahut yer değişiklik yapma suretiyle; 
a) Aynı yerdeki görevlere atananlar atama emirlerinin kendilerine bildiri gününü,
b) Başka yerdeki görevlere atananlar, atama emirlerinin kendilerine bildiri tarihinden itibaren 15 gün içinde o yere hareket ederek belli yol süresini, İzleyen iş günü içinde işe adım atmak zorundadırlar.
denilmektedir. Aynı il içinde atama gören personelin kaç gün mehil izni kullanacağına ilişkin ise Devlet Personel Başkanlığının görüş yazısı mevcuttur.

Tüm personele hayırlı ve uğurlu olması dileklerimizle..

2020 senesinde da Ceza ve Tevkifevlerine personel alımları devam edecektir..


About admin

Check Also

Köy Korucusu Olmak İsteyenlere Genel Bilgiler

Köy Korucuları bilinmiş olduğu suretiyle bilhassa teröre maruz kalan ülkemizin Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>