Dershane Fiyatları 2020 Dönemi (ÖZEL OKULLAR)

Yeni Öğretim Senesinde Dershane Tutarları Ne Kadar Oldu?

Final, Uğur, Kültür Sakarya, Fatih dershanelerini fiyatlarını mı araştırıyorsunuz? Okul öncesi, ilköğretim, ortaokul, lise kurs ve etüt fiyatlarını sizler için tüm dershane kurumları ile bizzat iletişime geçerek dershanelerin senelik olarak belirlediği fiyatlarını aldık ve sizin için en uygun fiyatlı dershaneleri araştırdık.

Üniversiteleri kazanmanın neredeyse anahtarını veren dershanelere her genç kesinlikle bir kez olsun gitmiştir. Devamlı olarak gelişen ve değişen eğitim sistemine ayak uydurmak isteyen öğrenciler püf noktaları öğrenmek ve geçiş imtihanlarından başarı göstermiş olmak istemekte ve dershanelerin yolunu tutmaktadır. Ailelerde evlatlarının başarı göstermiş olması için elinden gelen yapmakta olduğundan evlatlarının okulda öğrendikleri bilgilerin tekrarını yaparak gün içinde öğrendikleri detayları pekiştirerek geçiş sınavları öncesinde evlatlarının devamlı emek harcama halinde olmalarını istediğinden dershanelerin fiyatlarına bakmadan çocuklarını daha iyi bir eğitim için ek ders veren etüt merkezlerine ve dershanelere göndermektedir.

dershane

Dershane tutarları 2020

Her öğrencinin geçiş imtihanlarından geçebilmek için ek ders almış olduğu dershanelerin tutarları eğitim veren kurumun bünyesinde çalışan öğretmen ve personele bakılırsa farklılık gösteriyor. En fazlaca tercih edilen final, imtihan dershanelerinin yanında her ilde mevcut değişik isimlerdeki meşhur dershanelerin tutarları da yeni yılla beraber artış gösteriyor.  Son yıllarda meydana getirilen operasyonlar ile bir çok hususi dershane kapatılmış bunun yerine dershaneler hususi eğitim yerine geçiş yapılmıştır.

Dershaneler hususi eğitim veren bölgelere dönüştürülerek bir çok dershane bu durumdan etkilenerek fiyatlarında her yıl olduğu benzer biçimde artış yapmıştır. Fiyat aralıkları her kurumda farklılık göstermekle beraber bir çok dershane eğitim seviyesine bakılırsa belirlediği fiyatlar üstünden eğitim vermektedir. Aynı şekilde eğitim seviyesi ile doğru orantılı olarak artış gösteren dershane fiyatlarını devamlı olarak güncellenmemekte bir tek yeni eğitim yılı ile beraber yenilenen fiyatlar üstünden bir yıl süresince aynı fiyattan eğitim verilmeye devam edilmektedir. Öğrencilerin eğitim gördükleri sınıflar, eğitim seviyesi benzer biçimde fiyatlara etken olan bu maddeler dershanelerin fiyatlarını belirlemede ana unsur olmaktadır. Bir çok  dershane başarı göstermiş olan öğrencileri için belirli indirim yaparak eğitim kurumunun adını yukarıya çekecek ve sınavdan dereceye giren öğrencilerin çokluğuyla kamuda adını duyurarak kendi reklamını hayata geçirmeye devam etmektedir.

2020 Yılı Dershane Tutarları

Dershanelerde belirlenen fiyatlar 2020 yılı için bu benzer biçimde indirimler ile beraber öğrencileri okuldaki başarısı, kardeş indirimi ve sınavlardan aşama almış olması benzer biçimde hususi durumdaki öğrenciler için makul fiyatlardan seyretmektedir.

Geçtiğimiz yıllardaki dershane sayılarının çokluğu tutarları oldukça aşağıya çektiğinden yeni yılla beraber bir çok dershanenin kapatılarak hususi eğitim veren bölgelere dönüştürülmesi bu yıl ki fiyatlara oldukça etkili olmuştur. Bu yıl ki dershane tutarları geçtiğimiz yıllara oranla daha yüksek oranda seyretmektedir. Bunun sebebi ise ülkemizdeki Fetö operasyonlarını yapılarak bu örgüte üye olan eğitim kurumlarının kapatılması ve dershane sayılarının azalması olarak ön görülebilir. Ek olarak başarı göstermiş olan öğrencilere uygulanan indirimler ve fiyat aralıkları eski yıllara nazaran bu yıl aynı oranda değildir.

2018-2019 dershane fiyatları

Dershane Tutarları 2020 Döneminde 6 Bin TL.’yi Bulabiliyor!

2020 yılı dershane fiyatlarını araştıran anne babalar için eğitim veren dershane kurumlarının fiyatlarını ve senelik olarak verilecek ücret sayıları ise aşağıda maddeler halinde belirtilmiştir.

Bu fiyatlar averajdır. İllere bakılırsa farklılık izah edebilir. Net Fiyat Dershaneden öğrenilmelidir.

 1. Final dershanesinin 2020 eğitim öğretim yılı için belirlediği senelik averaj sayı 5 bin ila 15 bin lira arasındadır.
 2. Uğur dershanesinin 2020 eğitim öğretim yılı için belirlediği senelik averaj sayı 5 bin 10 bin liradır.
 3. Sakarya dershanesinin 2020 eğitim öğretim yılı için belirlediği senelik averaj sayı 6 bin ile 10 bin liradır
 4. Kültür dershanesinin 2020 eğitim öğretim yılı için belirlediği senelik averaj sayı  5 bin lira ile 9 bin liradır.
 5. Imtihan 2020 Lise öğrencileri için kayıt ve yenileme ücretleri 10 bin ile 14.000 TL.
 6. Fatih dershanesinin 2020 eğitim öğretim yılı için belirlediği senelik averaj sayı 8 bin ile 15 bin liradır.
 7. 2020 YILI DEVLETTEN ÖĞRENCİLERE PARA YARDIMI başvuruları başladı!

İELEV Hususi Lisesi 2020 Periyodu Tutarları

Sınıfı Eğitim Öğretim
Tutarı
Yiyecek
Tutarı
KDV
(%8)
Toplam Ücret
(Okul Tutarı)
Lise Hazırlık Sınıfı 61.500 TL 4.750 TL 5.300 TL 71.550 TL

Hepimiz tarafınca adı duyulan ve malum birçok dershanenin öğrenciler için 2020 senesinde belirlediği dershane fiyatlarının aralıkları ve sayıları yukarıda sıraladığımız gibidir. Oldukça sayıda dershane verdiği eğitim seviyesine ve öğretmen ekibine bakılırsa değişik aralıklarda fiyat politikası belirlemekte bu fiyatlara en  fazlaca etken olan ise verilen eğitim seviyesi olmaktadır. Vatanımızda evlatlarının iyi bir eğitim alarak geleceklerini kazanmaları için tereddüt etmeden gönderdikleri dershanelerin tutarları 5 bin liradan başlayarak 20 bin liraya kadar çıkmaktadır. Evlatlarının daha iyi bir eğitim almasını isteyen aileler ek olarak bu dershaneler ile iletişime geçerek eğitim seviyelerini araştırabilir ve fiyatı bütçesine uygun olan dershane kurumunun fiyatlarını bizzat alarak kayıt yaptırabilir.

Hususi Liselerin Averaj Tutarları

 • Ata Koleji: Lise 24.000 TL.
 • Bahçeşehir Okulları: Lise 55.500 TL – 84.900 TL.
 • Bilfen Okulları Ortaokul 60.900 TL.
 • Tabiat Koleji: Lise 15.000 TL – 53.000 TL.
 • ENKA Okulları Lise 83.000 TL-86.000 TL.
 • Eyüboğlu Eğitim Kurumları 52.500 TL – 57.500 TL.
 • FMV Işık Okulları Lise 48.700 TL – 64.000 TL.
 • İstek Acıbadem Okulları 53.000 TL.
 • TED Lise 25.000 – 53.000 TL.

Fiyatlar İllere, Okullara Bakılırsa Farklılık Gösterir! Fiyatlar Averajdır. En Doğru Data Kurumlardan Alınmalıdır!

Hususi Liselere Devlet Desteği Verilmeyecek!

2020 yılı eğitim ve öğretim döneminde liseye gidecek olan öğrencilere Devlet tarafınca destek verilmeyecek. Bu kapsamda öğrencisini hususi lisede okutmak isteyen veliler averaj 15.000-60.000 Tl. içinde değişim göstermekte olan Hususi Lise ödemelerini kendileri yapmaları gerekecek.

PARAYA İHTİYACINIZ MI VAR?

Eğer çocuğunuzu dershaneye yazdırmak için ve öteki gereksinimler doğrultusunda maddiyata ihtiyacınız var ise, bankalardan kredi çekemiyorsanız senetle para veren yerler hakkında data alabilirsiniz.


About admin

Check Also

Özel İngilizce Kursu 2020 Fiyatları

İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa illerimizde yabancı dil ağırlıklı kurs veren birçok merkez yabancı dil öğrenmek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>