Devlet Destekli Traktör Kredisi Veren Kurumlar (GÜNCEL)

Traktör alımları için devlet tarafınca verilen pek oldukca destek bulunmaktadır. Traktör bağışlama destekleri proje dahilinde (şuan mevcut değil) TKDK tarafınca da verilmektedir. İnternet üstünden traktör desteğinin sorgulaması yapılabilmektedir. Ek olarak bankalar tarafınca verilen traktör kredileri de bulunmaktadır. Devlet teşvikli kredilerin yanı sıra Ziraat Bankası ve Denizbank tarafınca uygun faiz ve vade oranları ile sunulan traktör kredileri bulunmaktadır.

Devlet Destekli Traktör Kredisi Veren Kurumlar

Devlet Destekli Traktör Kredisi veren kurum ve kuruluşlardan kredi çekmek isteyen çiftçilerimiz için, tarımsal alanda verilen teşvik ve hibelerle beraber Türkiye’de hangi kurumların traktör alımı için geri ödemesiz kredi verdiğini araştırdık. Eğer tarımsal yatırımınız için, traktör almayı hedefliyor ve bu alım için Devlet desteğinden faydalanmayı amaçlıyor iseniz, kafanızda ki sorulara yazımızdan yanıt bulabilirsiniz.

devlet traktör desteği

Devlet tarafınca bazı kurumlar aracılığı ile çiftçilerimize traktör kredisi veriliyor.

Devlet Destekli Traktör Kredisi (Bağışlama) Veriliyor mu?

Günümüzde endüstri ve hızla gelişen teknolojinin günden güne gelişmesi sebebiyle, ziraat ile ilgilenen çiftçileri desteklemek, yerli üretimi arttırmak amacıyla  Devlet tarafınca ziraat ve hayvancılık alanlarında birçok yatırımlar yapılmaktadır. Amaç; çiftçileri ziraat faaliyetlerine teşvik etmek ve çeşitli krediler ile Desteleme yardımları ile finansman sağlamaktır. Devlet ekonomik durumuna bakılırsa birçok teşvik kredisi, bağışlama kredi, ziraat kredisi, küçükbaş hayvancılık kredisi, büyükbaş hayvan kredisi vermektedir.

Geçmiş dönemde Besin Ziraat ve Hayvancılık Bakanlığına bağlı Müdüriyetler ve TKDK adı verilen Kırsal Kalkınma kurumunca Türkiye’de birçok ilimizde Devlet destekli traktör kredisi verilmiştir.  Şuan için IPARD projeleri ile bilhassa büyükbaş hayvan yetiştiriciliği için yüksek miktarlarda kredi sağlanıyor. Mesela hakikaten ödeme gücünüz var ise, 500 büyükbaş hayvan bulunan bir tesis açacağınızı dile getirseniz, IPARD destek veriyor sadece, şuan için bağışlama yada faizsiz Devlet traktör kredisi verilmiyor. Devletin verdiği traktör yenileme desteği hakkında detaylı data almak için tıklayınız.

Kırsal Kalkınmanın Şuan ki Destekleri

Süt üretimi meydana getiren çiftçiler, işletmeler, çiftlikler, Süt üretimi meydana getiren çiftçiler, işletmeler, çiftlikler, Arıcılık meydana getiren çiftçiler, Tıbbi ve aromatik nebat üreten çiftçiler, Dış mekan, iç mekan süs bitkisi yetiştiriciliği meydana getiren çiftçiler öteki şartları da taşımak koşulu ile başvuruda bulunabilir. Sadece amacınız sitemizin tarımsal destekler bölümünü takip ederek, yeni bir bağışlama yada teşvik olduğunda haber alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Çiftçilere Ziraat Aletleri Kredisi Veriyor.

Ziraat Bankası tarafınca da, traktör almak isteyenler için  durağan(durgun) yada değişken faizli yatırım ve işletme kredileri verilmektedir. Ziraat Bankası; ziraat işi ile uğraşan ve işletme sahibi kişilere tarımsal mekanizasyon araçlarının kredili olarak satışını dair çıkarılan tebliğlere bakılırsa; zirai işletmelere ve ziraat ile ilgilenen ve belgeleyenlere sıfır km yeni kullanılmamış ve azca kullanılmış en fazla 5 yaşındaki araçların alınabilmesi için krediler vermeye devam ediyor.

traktör

Ziraat Bankası kredileri ile traktör almanız mümkün.

Yeni ve kullanılmamış traktörler için;

Yeni ve daha asla kullanılmamış olan ziraat aletlerinden traktör kredileri geri ödemeler 3 ayda bir, 6 ayda bir 12 ayda bir geri ödemeli olarak verilmekte, Alınacak olan ziraat aletine ilişkin daha alınmamış fakat siparişi verilmiş proforma faturasının en fazla yüzde 75’ine kadar durağan(durgun) faizli olmak suretiyle tarımsal mekanizasyon kredisi kullandırmaktadır.  Ziraat bankası ile anlaşmalı bayilerden alınacak olan ziraat aletlerinin alımında ise gene aynı koşullarda vade bitimine kadar durağan(durgun) faiz garantisi ile uygun geri ödemeli kredi vermeye devam ediyor.

İkinci El Traktörler için;

İkinci el alınacak olan araçların en fazla 5 yaşlarında olmasını koşul koyan banka kasko bedelinin yüzde 75’ine kadar durağan(durgun) ve değişken faizli  uygun geri ödemeleri yatırım kredisi vermeye devam ediyor.

  • Sizin için hesaplama yaptık. Banka ile görüştük. Tüm bankaları inceledik. Netice olarak; Ziraat Bankasının Bu iki kredisi hakkında detaylı bilgiyi bu sayfadan alabilirsiniz.
  • Ziraat Bankası kafanıza yatmazsa Halkbank Traktör Kredisi veriyor. Halkbank’ta Devlete bağlı bir kamu bankasıdır. Halkbank’ı da değerlendirebilirsiniz.

Ek olarak katılım bankaları tarafınca da çiftçilere traktör kredisi imkanı sunulmaktadır. Sadece bu bankaların bir çok 0 km traktör alınmasına olanak tanımaktadır. Türk Iktisat Bankası traktör kredisi veren bankalar içinde içeriyor. 60 aya varan vadeler ile kredi kullanmak mümkün oluyor. Yapı Kredi Bankası’ da 0 km traktör alımlarına olanak tanımaktadır. Ek olarak Akbank’ ın da traktör kredisi kampanyası bulunmaktadır. Akbank 2. el alımlarına da olanak tanımaktadır. QNB Finansbank’ ta tarımsal işletmelerin yatırım dönemlerine ilişkin olmak suretiyle tarımsal ekipman alınmasına olanak sağlamaktadır. Bu kredilerin vadeleri genel anlamda 7 yıl olmakla birlikte ödemeler hasat dönemlerine bakılırsa düzenlenebilmektedir.

ikinci el traktör

İkinci el traktör

Sadece düşük faizli kredi kullandırılmasına ilişkin Resmi Gazete’ de gösterilen  kararla beraber traktör kredisi verilecektir. Bu karar kapsamında, tarımsal mekanizasyon araçlarının alınması için zirai kredilendirme belgesi olması şartı ile traktörler alımları için yatırım dönemlerine ilişkin olan krediler kullandırılabilecektir.

Eğer traktörler ikinci el alınacaksa 8 yaş altında olması şartı aranacaktır. Bu krediler 2020 yılına kadar geçerlidir. Ziraat ve Orman Bakanlığı tarafınca çiftçilerimize yönelik olarak mazot parası desteği verilmektedir. Sadece 2020 senesinde Bakan Bekir Pakdemirli tarafınca meydana getirilen açıklamaya bakılırsa mazot desteği yerine elektrikli traktör desteği sağlanacaktır. Traktörün özellikleri hakkında bağlantıdan detaylı data alabilirsiniz.

Sizin için hangi banka uygunsa o bankaya başvurun sadece, şuan vatanımızda hiçbir Kamu Kurumu Traktör Hibesi vermiyor.  Lütfen dolandırıcılara dikkat edin ve elinizde ki üç kuruşu da onlara kaptırmayın. Saygıyla. Devletdestekli.com


About admin

Check Also

Ecrimisil Hesaplama Tablosu 2020 Fiyatları (Tarım Arazisi – Arsa)

Haksız yere işgal edilen arazilere ödenen tazminat tutarına ecrimisil karşılık adı verilmektedir. Ziraat arazisi olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>