Devlet MEB Dil Kursu Destekleri (67 Ülkeye Bursu Öğrenci)

Devletimizde genç nüfusun giderek artış göstermesi yardımıyla üniversitelerden mezun olan talebe sayıları da artış göstermektedir. Bu sayede öğrenciler, memurlar, öğretmen adayları, mühendisler, işletme mezunları, doktorlar, avukatlar, ve öteki meslek gruplarına hakim olan yurttaşlarımızın iyi seviyede dil bilmeleri kariyerleri açısından oldukça ehemmiyet taşımaktadır. Bilinmiş olduğu benzer biçimde okullarda İngilizce temeli verilmektedir.

Fakat okullarda görmüş olduğumuz İngilizce dersleri kafi gelmemektedir. Hayatımızın içine girmediği sürece kısıtlı olarak duracak ve başarı göstermiş olmamızı engelleyecektir. Bu sebeple bir oldukça vatandaşımız iyi seviyede dil bilmek için kurslara müracaat yapmaktadırlar. Yapmış oldukları kurslar da belirli seviyelerden sonrasında vatandaşlarımızı yurt dışına çıkartarak iyi aşama de dil eğitimi vermektedir. Bu biçim kurslar yurt haricinde eğitim verdiği için oldukça pahalı olurken devlet dil kursları yardımıyla bu eğitimleri alarak iyi aşama de kariyer yapmış olacaksınız.

dil-kursları

Sizde dil kursları yardımıyla iyi bir kariyer imkanı elde edeceksiniz.

Devlet destekli yabancı dil kurslarından yararlanmak için ilk olarak hangi dil üstüne eğitim alacağınızın kararını vermelisiniz. Ondan sonra kurs seçimi yapmalısınız. Yaptığınız seçimin doğru olup olmadığını iyice araştırmalısınız ki hemen sonra pişmanlık yaşamayın. Yararlanmak istediğiniz kursun seçimini yaptıktan sonrasında kaç hafta eğitim almak istediğinizi belirtmelisiniz. Müracaat formunu doldurarak onayladıktan sonrasında kurslardan yararlanmaya hak kazanabilirsiniz.

Yabancı Dil Kursları

 • Te-ol dil okulları
 • Au-pair
 • Zoni language

benzer biçimde birçok yabancı dil eğitimi veren kurs bulunmaktadır. İsmini saymış olduğumuz bu kurslar iyi ve kaliteli bir eğitim vermektedirler. Bu kurslara katılarak dil seviyenizi arttırabilir ve kariyerinizde oldukça iyi bir atılım yapmış olabilirsiniz. Katılmış olduğunuz kurslar yardımıyla kendinize referans gösterebileceğiniz eğitmenleriniz olduğu benzer biçimde dil eğitimi için gitmiş olduğunuz ülkelerde sizin için referans verebilecek birileri ne olursa olsun olacaktır.

Ulusal Eğitim Bakanlığı Tarafınca 67 Ülkeye 1500 Burslu Talebe Gönderilecek

Ulusal eğitim bakanlığı tarafınca belirlenen kapsamda 67 ülkeye 1500 burslu öğrencinin gönderileceği 2015 senesinde açıklanmıştır. Bu durum 2015 senesinde meydana getirilen YLYS ( Yurt haricinde lisans üstü tahsil görecek adayları seçme ve yerleştirme imtihanı) katılım gösteren ve başarı göstermiş olan öğrencilerin nitelikli olarak insan enerjisini yetiştirmek amacıyla 67 ülkeye gönderilmesi ile bu proje başlatılacaktır.

Girişimci gençlerimize iş oluşturmak için kredi veren KOSGEB isminde kuruluşun verdiği parasız girişimcilik parasız girişimcilik kursları hakkında informasyon alabilirsiniz.

yabancı-dil-kursu

Yabancı dil kursu

Bu öğrenciler yurt haricinde öğrenimlerini tamamladıktan sonrasında ülkemize dönerek devletimizin belirlediği kurumlarda işe başlatılacaklardır. Bu projenin başladığı yıldan itibaren şuana kadar burslu olarak göndermiş olduğu talebe sayısı 14.000 olarak belirlenmiştir. İyi seviyede kendilerini yetiştiren bu öğrenciler ülkelerine kaliteli hizmet vermek suretiyle kendilerini geliştirmektedirler.

Ulusal Eğitim Bakanlığı Tarafınca Seçilen 67 Ülke

MEB tarafınca seçilerek gönderilecek olan burslu öğrenciler aşağıdaki 67 ülkeye gönderilecek

 • Arjantin
 • Azerbeycan
 • Bosna Hersek
 • Brezilya
 • Cezair
 • Çek cumhuriyeti
 • Çin
 • Danimarka
 • Endonezya
 • Fas
 • Hindistan
 • Meksika
 • Norveç

benzer biçimde birçok ülkeye talebe gönderilerek bir oldukça alanda hizmet verecek olan meslek gruplarının iyi derecede tahsil görmüş olması hedeflenirken Bu ülkelere gitmeye hak kazanan öğrenciler içinde oldukça büyük bir talih olarak belirtilmiştir.

Ek olarak yabancı dil öğrenmek için yurt dışına gidenlere de vakıflar tarafınca verilen burslar bulunmaktadır. Türk Eğitim Vakfı ABD ve Batı Ülkeleri, İtalya, Almanya, Fransa, Danimarka, İspanya ve Japonya ülkelerine giderek dil öğrenmek isteyenlere destek vermektedir. 30 yaşından büyük olmayan Türk vatandaşları, Türkiye sınırları içinde etkinlik gösteren üniversitelerde etken olarak talebe olanlara, averajı 4 üstünden 3 olanlara, ailesinin gelir ve imkanı ile yurt dışına gidemeyecek olanlara burs verilmektedir.

Bu biçim yurt dışı bursu veren birçok Vakıf ve STK vardır. Lüzumlu evrakları teslim etmeniz ve aranan şartlara uygun olmanız halinde yurt dışına dil eğitimi almak için gidebilirsiniz.


About admin

Check Also

Özel İngilizce Kursu 2020 Fiyatları

İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa illerimizde yabancı dil ağırlıklı kurs veren birçok merkez yabancı dil öğrenmek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>