Devlet Memuruna Özel Konut Kredisi Veren Bankalar

657 Doğal olarak devlet memurları 2985 sayılı kanun kapsamında toplu konut fonundan istifade ederek devlet destekli faizsiz konut kredisi alabilirler. 2985 sayılı kanunun istediği şartlara uygun olmayan devlet memurları gene kamusal ve hususi sermayeli bankalara müracaat yaparak kendileri için hususi olarak oluşturulmuş ev kredisi imkanlarından yararlanarak uygun faizlerde ve geri ödeme seçeneklerinde konut sahibi olabilirler. 1986 Yılının şubat aynında gösterilen toplu konut fonu ile ilgili memurlardan istenilen şartlar ve size hususi kredi olanağı elde eden tüm bankalar sayfamızda yer almıştır.

Toplu konut fonundan devlet memurları faizsiz konut kredisi iyi mi alabilirler? İstenilen şartlar nedir?

Her kurumun kendi nesline ilişik oluşturulan fon ile devlet memuruna faizsiz konut kredisi sağlanması amacı ile senelik bazı kesintiler yapılmaktadır. Meydana getirilen bu kesintiler müracaat icra eden devlet memuruna istenilen şartlara uygun olması durumda alacakları evin %75 ne kadar kredi olarak sunulur ve kullandıkları konut kredileri aylık olarak maaşlarından kesintiye uğrar. Devletin sunmuş olduğu be destekten yararlanacak olan devlet memurun ve eşinin, evlatların üstüne kayıtlı olarak her hangi bir taşınmaması olması ilk aranan şartların başlangıcında gelmektedir. Bu imkanlar dahilinde faizsiz konut kredisi alacak olan devlet memuru 233 sayılı kanun hükmünde kararnameye bakılırsa etkinlik göstermesi gerek kuruluşlarda yer alması gerekmektedir! Evli olarak bu kurumlarda işgören olan çiftlerin yalnız birinin yararlanabileceği imkandan kurumun bu kapsamda kaynak ayırması da gerekmektedir!

Devlet memuruna verilecek olan kredi miktarı, geri ödeme koşulları kredi faiz oranları nedir?

Yukarıdaki şartlarda etkinlik gösteren kurumların ve bu kurumlarda işgören olarak istenilen şartlara haiz olanlara tahsis edilecek kredi miktarı bir milyon TL dir. Kredi tamamen memurlara faizsiz olarak verilecek yalnız talep edilen miktardan bir defaya mahsus olmak suretiyle %0,5 oranında bir kesinti uygulanacaktır. Kredinin geri ödemesi aylık olarak sistem tarafın memurun maaşından kesilerek antak kalma sağlanmış olan bankaya aktarılmaktadır. Ihtimaller içinde bir memuriyetini sonlandıran yada emekli olanlardan taksitlendirmeler aynen devam edilerek ilgili bankaya ödenmesi sağlanır.

30 yıl vadeli konut kredisi almak isteyen memurlarımız buradaki haberi ne olursa olsun okuyun!

Toplu konut fonu kredi başvurusu iyi mi yapılır? İstenilen lüzumlu evraklar nedir?

Yukarıda belirttiğimiz şartları elde eden kurumlarda görevli memurlar devlet destekli olarak faizsiz konut kredisi başvurularını başlatmak için ilk olarak bağlı oldukları kurumlara yazılı bir dilekçe ile müracaat yapmalıdırlar (her senenin nisan ayının sonun kadar!). Müracaat dilekçelerine EK olarak kendinin yada eş yada evlatlarının üstünde kayıtlı her hangi bir konut olmadığını taahhüt etmelidirler (dilekçe ile) bildirilmesi ve aşağıdaki lüzumlu belgelerin sağlanması istenilmektedir.

  • Adı soy adı, emeklik ve kurum sicil numarası hizmet süresi ve memuriyet sınıfı istenilen bazı belgelerdendir.

Mevzuat informasyon sisteminde yer edinen devlet memurlarına hususi faizsiz konut kredisi hakkında genelge tam metin olarak PDF olarak burada yer almakta dır.

Not: Kullanılan kredide usulsüzlük icra eden memurların kullanmış oldukları krediler %5 faiz ile geri tahsis edilmektedir.

Devlet memuruna özel konut kredisi imkanları

Devlet memuruna hususi konut kredisi imkanları

Devlet memurlarına uygun şartlarda konut kredi olanağı sunan bankalar hangileridir?

Diyelim ki yukarıda yer edinen şartlar size uygun değil yada bağlı olduğunuz kurumun bu şekilde bir anlaşması yok o süre en uygun imkanlar ile alacağınız ev kredisini iyi mi alabilirsiniz? Kıymetli işgören arkadaşlarımız bilinmiş olduğu şeklinde vatanımızda bankalar genel olarak iki sınıfta yer almıştır. Bu tarz şeyleri bir kısmı devlet kamu bankaları bir diğeri de hususi şahıslara ilişik yada ortaklardan oluşan bankalardır. Her iki bölümde yer edinen bankalarda memurlara hususi imkanlarda alacakları sıfır yada ikinci el ev için kredi olanaklarını avantajlı olarak sunmaktadır. Kamu sermayeli bankalar hususi bankalara bakılırsa mevcut konut kredisi faiz oranlarından %10 kadar daha aşağıya (örnek olarak mevcut kredi faiz oranları %1.00 ise memurlara %.90 dan sunulmaktadır.) verilmektedir. Size ve kurumunuza hususi olarak sunulan bu imkanları değerlendirmek için kamusal sermayeli bankalara şahsen müracaat yapmanız fazlaca daha sıhhatli olacaktır. Hususi sermayeli bankalarda başta

  • Akbank,
  • Güvence,
  • TEB,
  • İş bankası olmak suretiyle gene sizlere hususi olarak kredi olanak imkanları sunmaktadır.

Dönemsel zamanlarda bu imkanlar memurlara sunulur be İnternet, TV reklamı ve gazete şeklinde gösterim organlarında tanıtımları yapılmaktadır. Siz memurlara önerimiz telaşlı olamayıp kredi kampanyalarını takip edin deriz 🙂

Ziraat Bankası Kamu Çalışanlarına Hususi Konut Kredisi

Kamu bankaları devlet memurlarına hususi konut kredisi vermektedir. Bu hususi olanak asla şüphesiz ki kredinin faiz imkanlarında yer almıştır. Özellik ile kamu bankaları mevcut konut kredisi faiz oranlarına nazaran minimum %0.10 daha düşük faili olarak konut kredisini devlet memurlarına vermektedir.Kamu Çalışanlarına Özel HALKBANK İhtiyaç Kredisi!imkanlarında olduğu şeklinde Ziraat bankası da hesaplama tablomuzda sizlerinde görmüş olduğu şeklinde konut kredilerinde sizler hususi ayrıcalıklar tanımaktadır.

MART ayında normalde Ziraat konut kredisi faiz oranı 180 aya kadar aylık %0.94 oranındadır. Fakat, maaşlarınız Ziraat bankasından alan devlet memurları bu oranlara hususi olarak averaj %0.10 kadar düşük (0.84) faiz imkanlarından yararlana bilmektedir.

Ziraat Bankası %0.10 Düşük Faizli Konut Kredisi Hesaplaması
Miktar 180 Aylık Ödeme Toplam Maliyet
50.000 TL 603,18 TL 108.570,44 TL
100.000 TL 1.206,35 TL 217.143,80 TL
150.000 TL 1.809,53 TL 325.714,18 TL
200.000 TL 2.412,70 TL 434.287,87 TL

1.000.000 liraya kadar size hususi faizler ile konut kredinizi Ziraat bankasından almak isteyenler buradaki güncel hesaplama makinesi ile faiz oranlarını ayrıcada bakılırsa bilmektedirler.

About admin

Check Also

MORTGAGE Ziraat Bankası Gurbetçi Kredisi Nasıl Alınır?

Türkiye’nin en düşük faizli bankası namına haiz Ziraat bankası gurbetçi yurttaşlarımıza’da hizmet sağlamaktadır.! Yurt haricinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>