Diyanet İşleri Başkanlığı Kurbanlık Fiyatları (850 TL 625 TL.)

Yükselen enflasyon oranları ile beraber dört gözle beklenen konulardan biri de kurbanlık fiyatlarının ne durumda olacağı oldu. Kurban tutarları bulunulan illere ve bölgelere bakılırsa farklılıklar arz ediyor. İstanbul’ da yükselen fiyatlar doğuda daha düşük olabiliyor. Bunun sebebi ise fazladan maliyetlerin ekleniyor olmasıdır. Ulaşım, nakliye, kurbanlık satış yeri vb. mevzularda harcanan meblağ kurbanlık tutarları üstünden çıkarıldığı için batıda fiyatlar oldukça yoğun olabiliyor. Fakat bu durumda pazarlık yapılması gerekiyor. Bir çok satıcı pazarlık oranı bırakarak indirim yapabiliyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı Yurtiçi ve Yurtdışı Canlı Hayvan Fiyatları;

YURTİÇİ : 850 TL.

YURTDIŞI : 625 TL.

diyanet-vakfı

Diyanet İşleri Başkanlığı ile diyanet vakfı çeşitli etkinlikleri birlikte yürütmektedir.

Kurban Bağışı

Mehmetçik Vakfı, Türkiye Diyanet Vakfı şeklinde pek oldukca vakıf ve STK kurban bağışlarını kabul etmektedir. Bu manada en geniş yelpaze Diyanet Vakfında bulunmaktadır. Öteki vakıflarda mevzu seçiminde bulunamazken Diyanet Vakfı hangi mevzuda bağış yaptığınız ile ilgilenmektedir. Bağışlar yurt içi ve yurt dışı olmak suretiyle ikiye ayrılmaktadır. Vakıf bünyesinde  kurban bağışları, zekatlar, insani yardımlar, eğitim ve cami yapımı alanlarında yardım seçenekleri mevcuttur. İnsani yardımlar genel olarak Ortadoğu ülkelerine yapılmaktadır. Kurban bağışları yurt haricinde ve yurt içinde bizzat gereksinim sahiplerine ulaştırılmaktadır. Türkiye Diyanet Vakfı vekalet yöntemi ile aldıkları kurbanları değişik ülkelerde İslami usullere uygun olarak keserek dağıtmaktadır. Aşağıda Diyanet İşleri Vakfının istatistiği bulunmaktadır. 257 bin 789 tane hisse kesilmiştir. 139 ülkeye yardım yapılmıştır. 2 milyon 450 bin aile vekalet ile kesilen kurbanlardan faydalanmıştır.

diyanet-kurbandiyanet-kurban2

Diyanet İşleri Başkanlığı kurban etkinlikleri Türkiye Diyanet Vakfı ile ortaklaşa düzenleyerek hizmet vermeye devam ediyor ve yıl içinde 257 bin limitine ulaşmayı hedefliyor. Meydana getirilen açıklamaya bakılırsa Türkiye’ nin İslam coğrafyasının umudu olduğundan söz ediliyor. Vakıf 7 kıtada ve toplamda 135 ülkede ve dünyanın dört bir yanında gereksinim sahiplerine ulaşmaya devam ederek iyilik köprülerinin kurulmaya devam etmiş olduğu ifade ediliyor. Bankalardan ve müftülükler aracılığı ile bayramda da dahil olmak suretiyle bağışların yapılmaya devam edileceği bildiriliyor.

Bağış Tutarları

Türkiye Diyanet Vakfınca kurban bağış tutarları belirlenmiştir. Eft ile bağış, sms ile bağış ve online bağış seçenekleri mevcuttur. Bu seçenekler üstünden kolayca bağışta bulunabilirsiniz. Diyanet tarafınca belirlenen yurt dışı vekalet ile kurban bağış tutarı minimum 625 TL olarak belirlenmiştir. Yurt içi bağış miktarı ise asgari 850 TL’ dir. Kurban piyasasına göz atıldığında uygun denebilecek bir koyun fiyatı 700- 800 TL civarındadır. Büyükbaş tutarları ise 7 bin TL’ den başlamaktadır. Sizde yardımlarınızı Türkiye Diyanet Vakfı aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.

Diyanet hayvan tutarları

EFT/ Havale İle Bağış

EFT ile havale seçeneğini kullandığınızda ad soyad, cep telefonu seçeneklerini doldurmanız gerekmektedir. Şu sebeple bağışınız yerine getirilmiş olduğu an kısa bildiri yolu ile bilgilendirileceksiniz. Devlet bankalarının yanı sıra katılım bankaları da şube veznelerinden ya da web bankacılığı aracılığı aracılığı ile bağışlarınız kabul edilmektedir.

  • Ziraat Bankası
  • Yapı Kredi
  • Güvence
  • Akbank
  • Albaraka Türk
  • Türkiye Finans
  • Kuveyt Türk
  • Vakıf katılım
  • Halkbank
  • Vakıfbank bankaları yardımlarınızı kabul etmektedir. Bu bankalar tarafınca bağış yapmak istediğinizde vakfa ilişik hesap numarası vermenize gerek kalmaz. Sizden hiçbir şekilde işlem tutarı alınmaz ve bilgiler direkt vakıf sistemine aktarılır. Bu yüzden şubelere gittiğinizde Türkiye Diyanet Vakfı için bağış yaptığınızı ifade etmeniz gerekecektir.

Bağış sayfasında bankaların hesap numaraları, yatırabileceğiniz para cinsel belirtilmiştir. SMS yöntemi ile de bağış yapmak mümkün olmaktadır.

ziraat-bankası-bağış

Ziraat Bankasının bağış için belirlediği hesap numaraları tabloda gösterilmiştir. Öteki bankaların IBAN numaraları için bağış sayfasını ziyaret etmeniz gerekmektedir.

Bağış sayfasında bulunan bağış sepetinde yaptığınız bağışlar görünmektedir. Bağış sepetine ulaşmak için tıklayınız.

Öteki Bankaların hesap numaraları ise şu şekildedir;

Akbank

Alıcı: Türkiye Diyanet Vakfı

Şube Adı: Ankara / Bilkent

Şube Kodu:

Hesap No: 140000

IBAN: TR88 0004 6006 6788 8000 1400 00 olup TL cinsinden bağışları kabul etmektedir.

Halkbank

Alıcı: Türkiye Diyanet Vakfı

Şube Adı: Mithatpaşa / Ankara

Şube Kodu: 396

Hesap No: 16000001

IBAN: TR12 0001 2009 3960 0016 0000 01 olup TL cinsinden bağışları kabul ediyor.

Kuveyt Türk

Alıcı: Türkiye Diyanet Vakfı

Şube Adı: Ankara – Cebeci

Şube Kodu:

Hesap No: 6079080-14

IBAN: TR58 0020 5000 0060 7908 0000 14 olup TL cinsinden bağışları kabul etmektedir.

Türkiye Finans

Alıcı: Türkiye Diyanet Vakfı

Şube Adı: Ankara

Şube Kodu:

Hesap No: 2125847-1

IBAN: TR86 0020 6000 0102 1258 4700 01 ‘ dir. TL cinsinden bağış yapılmaktadır.

Vakıfbank

Alıcı: Türkiye Diyanet Vakfı

Şube Adı: Ankara – Meşrutiyet

Şube Kodu:

Hesap No: 00158007286041786

IBAN TR03 0001 5001 5800 7286 0417 86 ‘dır. TL, Euro ve dolar cinsinden bağışları da kabul etmektedir. Güncel kurban fiyatlarına ulaşmak için tıklayınız.

Türkiye Diyanet Vakfı yurt dışı tanıtım materyallerine ulaşmak için tıklayınız. Vekalet ile kurban kesimi son yıllarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu biçim bağışları kabul eden kurumlarla irtibata geçebilir ve vekaletinizi sözlü ya da yazılı şekillerde verebilirsiniz. Ek olarak web üstünden ya da faks yolu ile vekalet vermek de mümkün olmaktadır. Ek olarak Mehmetçik Vakfı, İHH şeklinde müessese ile de görüşerek bağış taleplerinizi ifade edebilir ve bu şekilde kurban hissenizi yurt içi ya da yurt haricinde olmak suretiyle bağış yapabilirsiniz.

Kurban bayramı sonrasında emeklilerimize, çalışanlara faizsiz kredi verileceğinden söz ediliyor. Faiz almadan finansman elde eden bankaları inceleyebilirsiniz.

Okuyan öğrencilerimiz için harcama almayan kredi kartı elde eden bazı banka şubeleri mevcut. Öğrencilere aidatsız kredi kartı isminde içeriğimizden bu bankalara ulaşabilirsiniz.


About admin

Check Also

Devlet’ten Tarım Hazine Arazisi Nasıl Kiralanır?

Ziraat yada da hayvancılık ile uğraşan çiftçilerimiz için toplamda 3 milyar 400 milyon hazineye ilişik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>