Dudak Estetik 2020 Fiyatları (GÜNCEL)

Dudak estetiği yüzün güzel duyu görünümünde oldukça etkilidir. Hanımefendiler tarafınca büyük ilgi gören ve yaptırılan dudak estetiği yüze güzel duyu görünüm vermektedir. Son yıllarda popüler hale gelen dudak estetiğine oldukça sık başvurulmaktadır. Dudak estetiğine başvuran kişiler tüm yaş gruplarındandır. Kalıtsal nedenlerden dolayı ince dudak görüntüsü yerine güzel duyu operasyon ile kalınca dudak sahibi olmak gençlerin ve yaşlanmayla dudak yapısının bozulması sebebi ile dudak estetiği yaptıran yetişkinlerin sayısı oldukça fazladır. Dudağın yapısı göz önünde bulundurulduğunda dudaklar güzel duyu operasyonları çoğu zaman pozitif sonuçlar vermektedir. Dudak estetiği yardımıyla dudağa hacim ve dolgunluk kazandırmaktadır. Zaman içinde dudak kontür çizgilerine kaybolmakta dudak estetiği ile kontür çizgileri eskisi benzer biçimde yapılmaktadır. Son zamanlarda dudak estetiği başarıya ulaşmış geçmeyen kişilerin güzel duyu mağduru olarak anılmasının başlıca sebebi dudak estetiğinin uzman hekimler tarafınca yapılmamasıdır. Dudak estetiği kişinin ağız yapısına ve yüz yapısına uyumlu olmalı ve orantılı şekilde yapılmalıdır. Böylelikle estetikte pozitif sonuçlar alınacaktır.

Dudak Estetiği 2020

Dudak estetiği dolgu işlemleri ile gerçekleştirilmektedir. Dudak dolgu işlemleri iki türlü olmaktadır. Bunlar geçici dudak dolguları ve kalıcı dolgularıdır. Geçici dudak dolgusu daha oldukça tercih edilmektedir. En sıhhatli yöntem olması ile geçici dudak dolgusu daha oldukça tercih edilmektedir. Dudaklara uygulanacak geçici dolgular ise hyaluronik asitten oluşmaktadır.  Bu asit vücutta bulunan ve kişiye gençliği elde eden madde olmaktadır. Bu dolgular dudağa hususi olarak geliştirilmiştir. Geçici dudak dolgusunda bu dolgu daha etkili olmaktadır. Hyaluronik asit içeren dolguların 1 yıl kalıcılığı bulunmaktadır. Kalıcı dudak dolgusu, dudakta istenen dolgunluğun ve hacmin kalıcı olmasıdır. Sıhhat açısından kalıcı dudak dolgusunu sağlayacak dolgu maddesi bulunmamaktadır. Ek olarak yaşam boyu kalıcılığı olan dolgu dudak için zararlıdır. Ameliyatla meydana getirilen yağ enjektesi ile yağ dokusu dudakta kalıcı olmaktadır. Bu yağ enjektesi ise ameliyat tekniklerindendir. Dudakların yapısında oldukça fazla sinir bulunmuş olduğu için uygulanacak bölgeye anestezi amaçlı krem sürülmektedir. Anestezi kremi tesir göstermesinden 20 dakika sonrasında mikro uçlu iğneler ile dudak estetiğinde planlanan bölgeye dolgu maddesi enjekte edilmektedir. İşlem ortalama olarak 15 – 20 dakika sürmektedir. İki seans halinde gelişen dudak estetiğinde seans aralıkları 9 aydır. İlk seansta dudak yapısında dolgunluk ve hacim gözle görülür şekilde olmakta ve dudak güzel duyu görünüme haiz olmaktadır. Dudak estetiği sonrasında şahıs düzgüsel yaşantısına derhal dönebilmektedir. Dudakta estetiği operasyonları, dudağın ince olması, asimetrik durması ve sarkması benzer biçimde sebeplerden dolayı yapılmakta, dudağa istenilen biçim ve dolguyu kazandırmaktadır.Dudak Estetiği Sonrası

Dudak dolgu işlemi sonrasında azda olsa şişlik yaşanmaktadır. Operasyonun ertesi günün şişlik fazla yaşansa da gün içinde azalmaktadır. Dudak dolgusundan sonrasında buz uygulaması operasyonun gerçekleştiği gün yapılması ertesi gün yapılmamalıdır. Sıcak yemekten uzak durulmalıdır. Yedi gün sonrasından dudak, uygulanan dolgu ile uyum elde etmiş hale gelir. Operasyon sonrasında morarma yaşanması ihtimaller içindedir ve bu morarma yedi gün içinde düzelmektedir. Dudağa uyum sağlamayan dolgular dudakta sertlik ve topaklanma yaratmaktadır. Bu topaklanmalar geçici ya da kalıcı olabilmektedir. Tedavisi için operasyonu gerçekleştiren uzman hakimle bağlantı haline geçilmesi gerekir. Bu şekilde durumların yaşanmaması için dudağa uygun olacak dolgular kullanılması gerekir.

Dudak Dolgusu Çeşitleri

Dudak dolgu çeşitleri kişinin istediği dudaklara kavuşmasına destek olmaktadır. Fakat kişinin dudak yapısına ve yüz yapısına uygun olacak dudak estetiği yaptırılması gerekmektedir.

  • Klasik Dudak: En oldukça tercih edilen dolgu çeşitlerinden olan klasik dolgu, doğallığı bozmadan uygulanır ve dudak şeklini bozulmadan hacim ile dolgunluk kazandırır. Çoğu zaman yaşlanma emareleri sebebiyle başvuran hastalar tarafınca tercih edilmektedir.
  • Rubina Dudaklar: Rubina dolgu işlemi ile dudakta olması gerekenden fazla hacim uygulanarak yapılmaktadır. Oldukca fazla dolgun dudak sevenlerin tercih ettikleri dolgu çeşididir.
  • Eve Stili Dolgu: Alt dudağa meydana getirilen dolgu işlemidir. dudak çerçevesi olmayan kişiler tarafınca tercih edilmekte ve hacim kazandırılmaktadır.
  • Pierlique: Dudak dolgu çeşitleri içinde daha oldukça dikkat çekmektedir. Dolgu alt dudağa hacim ve dolgunluk kazandırmaktadır. Dolgunun uygulanmış olduğu yer iki nokta şeklinde çıkıntılar halindedir.
  • Cupid Lip Stili: Pierlique dudak dolgusunun üst dudaklara uygulanmasıdır. Ağız ve yüze gore noktalar belirlenir.
  • Melek Kanadı Dolgusu: Oldukca fazla tercih edilen melek kanadı dolgusu, üst dudağa uygulanır ve vermilion adlı bölgeye dolgu yapılarak gerçekleştirilmektedir.

Dudak Güzel duyu Tutarları 2020

Dudak güzel duyu tutarları hanımefendiler tarafınca merak edilmekte ve araştırılmaktadır. Dudak güzel duyu tutarları estetiğin yapılacak mekanına gore değişmektedir. Güzellik merkezi ve kuaförlerde ucuz fiyatlarda meydana getirilen dudak estetiği sıhhat açısından ve görünüm açısından önerilmemektedir. Hususi kliniklerde dudak estetiği tutarları 2.000 TL ve 3.500 TL aralığında değişmektedir. Güzel duyu cerrahların yapmış olduğu dudak estetiği ortalama olarak 4.500 TL ve 5.000 TL içinde değişmektedir.


About admin

Check Also

Güzel Görünmek İçin 9 Gizli Yöntem (SIR GİBİ)

Hanımefendilerin kendilerine yaptıkları bakımlar saymakla bitmez. Devamlı hanımefendiler güzel görünmek ve bakımlı olmak ister. Erişkinlik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>