E-Devlet Banka Değiştirme Promosyon 2020

Wuhan kentinde ortaya çıkan COVİD-19 virüsünün dünya genelinde yayılması hızla devam ederken Mart aylarının başlangıcında Türkiye’de ilk vakaları görülmeye adım atmıştır. Ülkece alınan tüm önlemlerde birçok devlet kurumununda katkısı bulunmaktadır. Kişinin bireysel olarak üstüne düşeni yaptığında virüsün yayılma hızının yavaşlatılacağı yönünde alınan kararlara uyulması gerekmektedir. Toplu kullanım alanlarında bulunmamak ve mümkün oldukça dışarı çıkmamak alınabilecek ilk tedbirler içinde bulunuyor. Şahsen müracaat gerektiren kurumlara koronavirüs sebebiyle e-devlet üstünden erişimin sağlanabilmesindeki amaç toplu kullanım alanlarında hızla yayılan virüsün yayılma hızının önüne geçilmek istenmesidir. Koronavirüsü geçtiğimiz senenin Aralık ayında başlamış ve edinilen bilgilere nazaran gençlere kıyasla daha oldukça yaşı 60 ve üstü olan kişilerin dikkat etmesi gerektiği vurgulanmıştır. Evden gerekmedikçe çıkmama, kalabalık ortamlarda bulunmama durumu. Bankacılık sektöründe bir ekip çalışmalarla yaşlı vatandaşların gerekmedikçe evden çıkmama ve kalabalık ortamda bulunmamaları için başta kamu bankaları olmak suretiyle hususi bankalarda tüm vatandaşları için bazı kolaylıklar getirmiştir. Bankaların nakit çekim işlemlerinde arttığı limit ile temassız işlemler coronavirüs tedbirleri kapsamında vatandaşlara sunulmaktadır.

Emekli Promosyonlarında Koronavirüs Önlemi

Geçtiğimiz yıllarda uygulamaya konulmuş olan emekli promosyon ödemelerinin üç yıl dolmasının peşinden promosyon ödemeleri 2020 senesinde yapılacaktır. Emekli promosyon ödemeleri Mart ayında başlayıp en geç Mayıs ayına kadar verilecektir. Bazı şartları bulunan emekli promosyon ödemeleri ve emekli maaşını başka bankaya geçirmede değişimler de yapılmıştır. Emekli maaşını aynı bankadan alma sözü veren emekliler promosyon almaya hak kazanıyordu. Bankaya müracaat edip taahhütname imzalandıktan sonrasında hesaba yatırılan promosyon ödemeleri coronovirüs sebebiyle artık imza gerektirmeden hesaba yatırılmaktadır. Emekli maaşını seçmiş olduğu bankadan alan emekli müşterileri maaş alacağı bankayı değişiklik yapmak istediğinde ise bankaya giderek yapmış olduğu banka değişikliğini artık bankaya gitmeden web ortamında e- devlet vesilesiyle bu işlemleri de yapabilmektedir.

E-Devlet Banka Değiştirme Promosyon 2020

E-Devlet Banka Değişiklik yapma Promosyon 2020

E-Devlet Emekli Promosyon Banka Değişikliği

Türkiye Bankalar Birliğinin yapmış olduğu açıklamaya nazaran emekli promosyonları için taahhüt şartı coronavirüs sebebi ile önlem amaçlı olarak geçici olarak kaldırdı. Banka değişikliği içinde getirilen yeni uygulamada emekli aylığını değişik bankaya taşımak isteyen emekli ve hap sahiplerini yakından ilgilendirmektedir. Son günlerde tüm vatandaşlara meydana getirilen evde kal çağrısı ile bankaya gitme durumu olmaması için e-devlet sistemi bu alanda da karşımıza çıkmaktadır. Birçok kurum ve kuruluşları içinde barındıran e-devletin vatandaşlara sağlamış olduğu kolaylıklar saymakla bitmez. Tüm resmi işlemlerin kolaylıkla yürütülmüş olduğu e-devlet portalında emekli promosyon alan emeklinin maaşını değişik bankaya taşıma işlemi de kolaylıkla yapılabilecektir. T.C kimlik numarası ve e-devlet şifresi ile giriş yapıldıktan sonrasında Toplumsal Güvenlik Kurumu sekmesinden emekli olunan kurum seçilerek işlemler kolaylıkla yapılabilmektedir. Emekli olunan kurum seçildikten sonrasında mevcut banka detayları sayfada yer alacaktır. “Banka/Şube Bilgilerinizi değiştirebilmek için tıklayınız” kısmına tıklayarak yeni banka bilgilerinin olduğu sayfaya yönlendirilmektedir. Burada kent, banka adı ve şubesini seçilip güncelle butonuna basıldığında e-devlet üstünden banka değişikliği yapılabilmektedir. Aşağıda e-devletten ulaşılabilecek emekli olunan kurumlar yer almıştır.

E-Devlet Banka Değiştirme Promosyon 2020

E-Devlet Banka Değişiklik yapma Promosyon 2020

Türkiye Bankalar Birliğinin yapmış olduğu promosyon açıklaması hakkında data almak için tıklayınız.

Evden Emekli Maaşı Almak

Aile, Emek harcama ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan lüzumlu talimatları alarak coronavirüs tedbirlerine bir yenisi daha ekledi. Kamu bankalarından maaş alan 76 yaş ve üstü emeklilere ödemelerinin evden yapılacağını deklare etti. Toplu alanlarda bulunmamak ve gerekmedikçe evden çıkmamak için yaşı 76 yaş ve üstü yaşlıların talep etmeleri halinde maaşlarını evlerinde alabilecekler. Emeklilerin bu yıl alacağı emekli ikramiyeleri Aile, Emek harcama ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığının açıklamalarına nazaran emekli ikramiyeleri bir ay erkene alınmış olup ödemeler Nisan ayında yapılacaktır. Açıklanan bir öteki mevzu ise emekli maaşları, emekli maaşları minimum 1.500 TL olacak ve Nisan aylarında verilmeye başlanacaktır.

E-Devlet Banka Değiştirme Promosyon 2020

E-Devlet Banka Değişiklik yapma Promosyon 2020

Coronavirüs tedbiri kapsamında kamu bankaları emeklilerin maaşlarını evlerinde ödeyecektir. Bu uygulamadan yararlanabilmek için Toplumsal Güvenlik Kurumu’na emeklinin talep etmesi gerekmektedir. SGK, emeklilerin başvuruları sonrasında maaşı evde ödeme yapabilmektedir. Tek yapılması ihtiyaç duyulan konutta maaş almak talebinde bulunması kafi olmaktadır. Toplumsal Güvenlik Kurumu’na dilekçe verilerek müracaat yerine getiriliyor. Coronavirüs tedbirleri içerinde yer edinen bu uygulamada, SGK’ya gitme zorunluluğuna ortadan kaldırmaktadır. Talepte bulunacak olan emekliler işlemlerini birçok işleri yürütebildiği e-devlet sistemi üstünden yapabilmektedir. Böylelikle emekliler kamu bankalarından maaşlarını evlerinde alabileceklerdir.


About admin

Check Also

Emekli 2020 Promosyon Başvurusu Nasıl Yapılır?

2020 senesinde PTT, Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank ve öteki tüm bankalarca emeklilerimize verilecek olan promosyon …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>