E-Kobi Giriş Sayfası

Esnaflar ile kobi’lerin KOSGEB’e giriş yaparak başta kobi beyannamesi ile data dokümanı çıktısı alması ile tüm destek programlarına müracaat yapabilmeleri için ne olursa olsun e-kobi şifresi oluşturmak için KBS adı verilen veri tabanına kayıt olması gerekmektedir. Güvenli bir halde gizyazı oluşturmamış olanlar bu adımları iyi mi sağlayabilir ve daha ilkin gizyazı oluşturanlar ise kobi giriş işlemini iyi mi yapabilir resimli + videolu olarak sizler için yer verdik.

Kobi Giriş Şifresi Iyi mi Oluşturulur ?

Kurumun tüm imkanlarından KBS denilen İnternet veri ağı üstünden yararlanabilmek için ilk olarak bir e-kobi giriş şifresi oluşturmanız gerektirme etmektedir. Bu şifreyi oluşturma işlemi için işletmenizin vergi levhası bilgilerinin yanınızda olması yeterlidir. İsterseniz şimdi asla yerimizden kalmadan kendimize hususi e kobi üyelik şifremizi iyi mi oluşturabiliriz, derhal başlamış olalım..

 1. İlk olarak direk http://destek.kosgeb.gov.tr/Pages/Application.aspx bu adrese giriş yapınız.
 2. Karışınıza tek sayfa içinde 3 değişik bölüm çıkacaktır. Bu bölümleri şu şekilde doldurmanız gerekir.

” İşletme Başvurusu ” Alanın Doldurulması

Resimde olduğu benzer biçimde işletme başvurusu alanının doldurulmasına başlamadan ilkin vergi levhasının yanınızda olması önerilmektedir. Bu alandaki alanlar şu şekilde doldurulması gerekir.

 1. İşletme adı: ” YALÇINKAYA A.Ş. ”
 2. İşletme Statüsü: ” LTD. ”
 3. Kurum senesi: ” 1980 ”
 4. Yetkili şahıs adı: ” Murat ”
 5. Yetkili kişinin soyadı: ” YALÇINKAYA ”
 6. Vergi numarası: ” 1234567891 ”
 7. Vergi Dairesi İli: ” Bilecik ”
 8. Vergi Dairesi Adı: ” Bozüyük Vergi Dairesi ”
 9. Tecim / Esnaf Sicil Numarası: ” 123654 ”
 10. SSK İşyeri Sicil Numarası: ” 123456789123456789123 ”
 11. İşletmenin Bulunmuş olduğu Yer: ” Organize Endüstri Bölgesi ” ( Listede kendi yerlerini bulamayanlar ” DİĞER ” diyebilirler.
 12. Bağlı Olduğu Meslek Kuruluşu: ” Tecim Odası ”

Kıymetli kobi / esnaflar ” ” TIRNAK içinde yazmış olduğum bilgiler sehven size örnek olması amacı ile yazılmıştır, bilginize..

” Etkinlik Konumuzun Seçilmesi ” Iyi mi Yapılır ?

Esnafımızın e-kobi giriş şifresini oluşturması için ikinci adım ” Etkinlik Konumun Seçilmesi ” sekmesidir. Bu alan KOSGEB desteklenen sektörler listesindeki NACE kodu bulunması ve sonrasın da sisteme girilmesi amacı ile yapılmıştır. Bu işlemi rahatlık ile şu şekilde yapabilirsiniz.

 • Ok ile gösterdiğimiz alan ” Etkinlik Konumuzu Seçmek İçin Tıklayınız ” bağlantısına tıklayınız.
NACE Kodunun Bulunması

NACE Kodunun Bulunması

 • Ondan sonra oluşturulan pencerede; İlk olarak yapımcı çalışıp / çalışmadığınızı işaretleyiniz. Sonrasında ise sizin iş yerinize uygun NACE üst arkasından NACE ikili kodunuzu belirleyiniz ve KAYDET deyiniz.
NACE bilgilerinin Girilmesi

NACE bilgilerinin Girilmesi

” İletişim Bilgilerinin Girilmesi ” Alanının DOĞRU Bir Şekilde Doldurulması

Esnafın ekobi giriş şifresinin oluşturulması için dolduracağı son olarak alan kendi işletmesine ilişkin kontakt bilgilerinin girilmesidir. Bu alanın ekran görüntüsü aşağıdaki benzer biçimde olmaktadır.

e-kobi Şifresinin Oluşturulması için İletişim Bilgilerin Girilmesi

e-kobi Şifresinin Oluşturulması için İletişim Bilgilerin Girilmesi

Bu alandaki boşlukları iş yerinize ilişkin kontakt bilgilerini DOĞRU bir halde doldurmanız gerekmektedir. Bu alanda en oldukça dikkat edeceğiniz yer ise kesinlik ile e-posta adresinin DOĞRU bir halde girilmesi olacaktır. Şundan dolayı formu ” ONAY ” deyip sonrasında ise ” KONTROL ” alanındaki parolayı boş alana girip ” KAYDET ” dediğimiz zaman gönderilecek olan e-kobi giriş şifremiz orada belirtmiş olduğumuz mail adresine gelecektir.

E-Kobi Giriş İşleminin Yapılması

Artık tüm yukarıda belirtmiş olduğum alanları doğru bir halde dolduran esnaflarımız kendilerine elektronik posta ile gelen kullanıcı adı be gizyazı ile e-kobi girişlerini sıhhatli bir halde yapmaları için tek yapmaları ihtiyaç duyulan direkt ===== >  http://kds.kosgeb.gov.tr/UI/KOBILogin.aspx adresine tıklayarak kobi giriş sayfasına ulaşmaları ve kendilerine hususi şifreleri ile giriş yapmalarıdır.

İşlemlerin Iyi mi Yapılacağını Birde Buradan İzleyin

About admin

Check Also

Yardım Sayfası

Daha çok ne var ? 1 Yardım Sayfamıza Hoşgeldiniz 1.1 KOSGEB Nedir? 1.2 KOSGEB Açılımı Nedir? …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>