Emekli Bayram İkramiyesi Zammı Ne Kadar Olacak?

Ortalama olarak 13 milyon emeklimizin Ramazan (Şeker) ve Kurban Bayramlarında alacağı 1.000 TL’lik ikramiye miktarına zam geliyor.! Son dakika’da aldığımız habere nazaran 2020 yılındaki enflasyon ve dolar kurunun yükselmesini öne devam eden CHP emekli ikramiyesine zam yapılaması mevzusunda baskı kurmaktadır. İşte, SSK, BAĞKUR, Işgören ve İşçi emeklilerin ramazan bayramı öncesi ikramiyesinin ne süre ödeneceği ve yapılması ön görülen zam miktarı.

SSK, BAĞKUR, MEMUR ve İŞÇİ Emeklilerine Bayram İkramiyesi Zam Var Mı?

Emeklilerimiz için devamlı olarak son dakika haberlerini YouTUBE video kanalımızda‘da yer vermekteyiz. Bir işyar emeklisi evladı olarak içinde bulunduğunuz zor şartları en yakında hisseden biriyim. Bu niçin ile sizlere tanınan hakları en süratli bir halde servis etmeye itina göstermekteyim. Bu haber servisini sizlere servis ederken’de güvenilir olun haberin kaynağının güvenilir olmasına oldukça dikkat etmekteyim. İlk kere 2018 senesinde verilen emeklilere bayram ikramiyesi haberini’de oldukça yakında takip etmekteyim. Her iki bayram (Ramazan ve Kurban) için belirlenen 1.000 ( Bin TL ) 2019 bayramları içinde üzülerek söylemem gerekir ise şuan için gene aynı şekilde kısaca 1.000 TL olarak verilecektir. Sadece, bu miktarın arttırılmasına yönelik karşıcılık partisi (CHP) üstünden hükumete ciddi bir baskı vardır. Sizlerin de bildiğiniz benzer biçimde emeklilere bayram ikramiyesinin verilmesine vesile olan gene karşıcılık partisidir. Peki, karşıcılık partisi emeklilere bayram ikramiyesinin ne kadar olmasını istiyor.?

Emeklilere Bayram İkramiyesi Zammı Ne Kadar Oldu? Olacak!

Emekliye Bayram İkramiyesi Zam Yapılmalı Aykut ERDOĞDU

Geçtiğimiz günlerde tarihinde CHP genel başkan yardımcısı Aykut ERDOĞDU emeklilere verilecek olan bayram ikramiyesine değindi. ERDOĞDU yapmış olduğu açıklamada emeklilere her iki bayramda verilecek olan 1.000 TL ikramiyenin zam yapılmasını bildirdi. ERDOĞDU buna en büyük sebep olarak vatanımızda yaşanmış olan pahalılık ve dolar kurunun artması ile enflasyon rakamlarını öne sürdü. ERDOĞDU ek olarak bunun ile’de bir hesaplama yaparak, hükumete emeklilere bayram ikramiyesinin iyi mi eridiği kanıtladı. Genel başkan yardımcısının yapmış olduğu hesaplamada ise aşağıdaki veriler ele alındı.

  • Geçen yıl yalnız mütevazi bir bayram sofrası için pilav, tatlı, mercimek çorbası ve tavuktan oluşan menüde 3 liraya alınan soğanın bu yıl 7 TL, patatesin ise 3 TL den gene 7 TL çıkmış olduğu göz önünde bulundurulur ise meydana getirilen harcama 73 TL’den 87 TL ye çıkmıştır dedi.
  • Gene geçen yıl 1.000 TL bayram ikramiyesi ile 217 dolar alınır iken bu yıl 165 dolar alındığının hesaplamasını öne sürdü.

Bakalım gelecek günlerde bayram ikramiyesine zam olacak mı.? Eğer olacaksa’da bunu ilk duyanlardan biride sizler olacağınızı taahhüt ederim.

Emekliye Ramazan Bayramı İkramiyesi Ne Vakit Hangi Gün Verilecek!

Emeklilere verilecek olan bayram ikramiyesi bilinmiş olduğu benzer biçimde bayram öncesi verilmektedir. Bayram ikramiyesi için bigün olarak verilmemektedir. Bunun sebebi ise banka önlerinde oluşan aşırı yoğunluktur. Bundan dolayı devletimiz bu yoğunluğun önüne geçmek için ”Emekli Tahsis Numarası” yada ”T.C. Kimlik Numarası” son hane rakamlarına nazaran bu ödemeyi yapmaktadır.Emekli olunca yüksek maaş almanın 8 önemli yolları hakkında sizlere detaylı detayları daha ilkin vermiştik, sıra geldi 2020 Ramazan Bayram İkramiyesini hangi tarihte alacağınızın müjdesini sizlere vermeye.

  • 2019 Ramazan bayramı Haziran 4,5 ve 6 günlerinde kutlanacak. Organik olarak emekli ikramiyesinin bu tarihler öncesinde verilmesi gerekmektedir. Haziranın 1 ve 2 si Cumartesi, Pazar günü kısaca hafta sonuna denk gelmektedir. Dolayısı ile Ramazan Bayramına girilecek olan son hafta tarihleri olan 27,28,29,30, ve 31 Mayıs’da emekli bayram ikramiyesi ödemeleri yapılacaktır.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>