Emekli Maaşını Taşıma Kampanyaları 2020 (2.550 TL’ye varan promosyon)

Maaşını aktarma edenlere hususi kampanyalar

2020 senesinde 13 milyon emeklinin gözü kulağı verilecek olan promosyonlarda. Yeni yılla beraber maaşını taşıyan emeklilere verilen banka promosyon kampanyalarının sonuna gelindi. 3 senelik anlaşmalar yeni yıl itibariyle sonlanmış oluyor. Gözler tekrardan emeklilere verilecek olan banka promosyonlarına çevrildi. 2020 senesinde emekliye bankalar kaç lira promosyon ödemesi meydana getirecek? Tüm soruların yanıtları bizde.

Emekli promosyon ödemeleri 1 Mart 2020 yılı itibariyle nihayet başladı. Bankalardan promosyon alabilmenin şartı ise emeklilerin maaşını aldıkları bankalara gidip 3 yıl geçerli olan promosyon sözleşmesini imzalamak.

Senelerce emek harcama hayatında bulunan ve yaşamının en güzel dönemlerini emek vererek tüketmiş kişilerin düşsel bigün emekli olmak. Emekli olup maaşını hangi bankadan alsam diye düşünenler için bankaların sunmuş olduğu promosyon ve kampanyalarına bir göz atalım.

Emeklilik maaşını bağlatanlar ilk kere emekli olacaklar için kampanya düzenleyen ve maaşlarını kendi bankasından alması için emek harcama icra eden bankalar promosyon hazırlığında. Her ay 125 milyon ödeme yapılıyor azca bir sayı değil. Bu pastadan yararlanmak isteyen bankalar kıyasıya rekabet içinde yeni kampanyalar düzenliyor. İlk maaş ödeme hakkı haricinde maaşını aktarma eden müşterilerine hususi olarak bankalar çeşitli kampanyalar düzenleyerek kendilerine çekmek için adeta yarışıyor. Her bankanın hazırladığı kampanyalar farklılık gösteriyor kimileri 500 lira promosyon verirken kimileri banka kartına puan yüklüyor. Kredi kartı, ek kartlardan ve maaş kartlarından hesap işletim ve eft işlemlerinden ücret talep etmeyen bankalar müşterileri kendilerine çekmek için çeşitli fırsatlar ve teklifler sunuyor. Birçok hususi banka hazırladıkları kampanyalarla ilk kez emekli olacakları kendine çekmek ve bankalarından maaşlarını almak için teklifler sunuyor.

Emekli promosyonlarında taahhüt şartı kaldırıldı

Türkiye Bankalar Birliği tarafınca meydana getirilen açıklamaya gore emekli promosyon taahhütname vermeden direkt maaşlara ilave edildikten sonra hesaplara aktarılacağı bildirildi. Bankalar Birliğinin yapmış olduğu izahat için tıklayınız.

emekli-maaşı

2020 yılı için Hükümet ile kamu bankaları içinde maaş promosyonların ilişkin olarak SGK ve Ziraat Bankası içinde anlaşmaya nihayet varıldı.  Sadece hususi bankalar harekete geçerek bir çok 3 yıl süresince maaşını kendilerinden alanlara 500 TL ,625 TL ve 750 TL promosyon çalışmalarına tekrardan başladı.

Meydana getirilen anlaşmaya gore, 1500 liraya kadar emekli maaşı olanlara 500 TL, 1.500 TL ile 2500 TL içinde emekli maaşı alanlar 625 lira, 2500 lira ve üstünde maaş alanlar ise 750 lira tutarında promosyon verilecek. Ödemeler anlaşmaya müteakiben peşin olarak yapılacak. Maaşını 3 yıl süresince kendilerinden alacak olan müşterilerine bir defaya mahsus olmak suretiyle promosyon verecek olan hususi ve kamu bankaları protokol imzalarını atmaya gün sayıyor. Buna gore yenilenecek olan yeni anlaşmalar neticesinde bankalar tarafında emeklilere bir defaya mahsus olmak suretiyle yatırılacak miktar hesaplanacak ve  promosyon almayı hak eden emekliler için 3 yıl ilkin emekli olanlar maaşlarını 3 yıl süresince almayı taahhüt etmeleri şartıyla promosyonlarını yıl içinde hesaplarından alabilecek.

Geçtiğimiz yıllarda bankalar tarafınca verilen ve devam etmekte olan promosyon ödemelerinin 2020 yılı içinde verilmeye başlandı.

ING Bank Maaşını Taşıyanlara 2.550 TL Emekli Promosyonu

Emekli sandığı, SGK yada Bağ kur dan olan ve maaşlarını ING banka ve taşıyan müşterilerine kazandırmaya devam ediyor. Maaşını hem ING banka taşıyanların maaşları;

  • 1500 TL’ye 500 TL,
  • 1.500 TL – 2500 TL arası ise 625 TL,
  • 2.500 TL ve üstü ise 750 TL promosyon ödemesi yapılacaktır.

Bu ödemelere ek olarak Turuncu fazladan ile 750 TL’lik harcamalara 50 TL nakit ek promosyon ödemesi verilecektir. 36 ay süresince 50 TL toplamda 1.800 TL edecektir. Böylelikle promosyon ödemeleri 2.250 TL’yi bulacaktır. Emekli promosyon kampanyasını incelemek ve başvurularının iyi mi yapılacağını öğrenmek için INGBANK kampanyasını incelebilirsiniz.

Şekerbank İle 2.400 TL KazanınSGK emekli maaşını Şekerbankasına taşıyan müşterilerine ilk maaş ödemesinin derhal arkasında 2.400 TL kazandırıyor. Şeker bankasının kampanyasını da ilk maaşta 2.400 TL ödeme linkinden inceleyebilirsiniz. Emekli maaşınızı taşıdığınız ve 3 yıl süresince banka değiştirmeyeceğinize dair söz verdiğiniz taktirde 750 TL’ve varan nakit hediyeler ve 2 otomatik ödeme talimatı vermeniz ve Kredili Mevduat hesabına haiz olmanız durumunda ek iki tane otomatik ödeme talimatına ilave 150 TL, Emekli tanıdıklarını Şekerbank’a yönlendiren müşterilerimize, yönlendirdikleri emekli başına 150 TL,  10 emekli yönlendirimine kadar toplamda 1.500 TL verilecektir.

Yapı Kredi 1.000 TL’ye Varan Promosyon

Yapı kredi bankasının emekli müşterileri 3 senelik taahhüt sonrasında vereceği promosyonlar; 1.500 TL emekli maaşını alana 500 TL, 1.500 TL ve 2.500 TL içinde 625 TL ve 2.500 ve üstü maaş alan emeklilere de 750 TL promosyon veriliyor. Bu SGK promosyonlarına ek olarak otomatik ödeme talimatı verilmesiyle beraber 175 TL, 225 TL ve 250 TL emeklilerin promosyonlarına yansıtılacaktır. Yapı krediye maaşını taşıyan emellililer 1.000 TL’ye varan emekli promosyonu alabilecektir. Ek olarak yapı kredi bankasından 3 yıl süresince maaş almayı taahhüt eden müşterilerinden eft havale hesap işletim tutarı almamaktadır.

emekli-promosyon

Bankalar değişik kampanya ve promosyon seçenekleri ile kıyasıya yarışıyor.

QNB Finansbank 1.250 TL Emekli Promosyon

Maaşını QNB Finansbank’a taşıyan müşterilere çeşitli kolaylıklar sunan banka, maaşını aldıkları karttan hesap işletim tutarı talep etmiyor, maaşının 10 katına kadar gereksinim kredisi veriyor, havale ve eft işlemleri için ücret almayan banka Cardfinans kart ile meydana getirilen market ve eczane alışverişlerinde % 5 indirim fırsatı sunuyor. QNB Finansbank’ta yüksek emekli aylığı alanlara 1.250 liraya varan promosyon ödemesi verilecek. Toplam promosyon tutarı en alt limiti 750 TL, üst limiti ise 1.250 TL’ dir. Emekli promosyon ödemesi icra eden QNB Finansbank kampanyasını incelemek için tıklayın!

İş Bankası Emekli Promosyonu

İşbankası maaşlarını bankaya ilk kez taşıyan müşterilerine kredi kartlarına 50 TL maxi puan yüklüyor. Öteki fırsatları ise şöyleki sıralıyor. Maaş hesabından hesap işletim tutarı talep etmiyor, havale ve eft işlemlerini parasız gerçekleştirmenizi sağlıyor, kredi kart ve ek kartlar için senelik ücret talep etmiyor ve emekli kredisi sunuyor. Bu fırsat haricinde fazladan bir promosyon ödemesi yapmayan İşbankası promosyon kampanyasını incelemek için maxipuan kampanyasına göz atın. 3 yıl maaşını İş Bankasından almayı taahhüt edene 625 TL’ye varan promosyon imkanları İş Bankasında!

Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK verilerine gore;  devletimizde 13 milyon emekli bulunuyor ve bunlardan yüzde 82.1 i adam, yüzde 17.si kadınlardan oluşturuyor ve maaşlarının yüzde 80’i üç bankadan alıyor. Yüzde 80 oranında devlet kamu bankası olan bu 3 bankadan Ziraat bankası Vakıfbank ve Halkbankası tarafınca maaşlar ödeniyor. SGK, Bağkur ve Emekli Sandığından emekli olanlar maaşlarını kamu bankalarından almayı tercih ediyor. Kamu bankaları ile işbirliğinin hemen hemen yapılamamış olması bankaların  sunmuş olduğu fırsatların olmadığı anlamına gelmiyor.

Vakıfbank;

Vakıfbankası da hususi gereksinim kredisi sunuyor. Maaş aktarma kredisinden yararlanmak için şubeleri ziyaret etmeniz kafi. Ek olarak hesap işletim tutarı alınmıyor ve HGS etiketini ücretsiz bir şekilde vererek otoyol ve köprü geçişlerinden parasız geçiş kolaylığı sunuyor. Birikimleriniz için mevduat faizi oranlarından da yararlanabileceğiniz Vakıfbank ile kredi kart ve ek kart tutarı talep etmiyor. Bunların haricinde promosyon ödemesi aşağıdaki gibidir;

1 aylık emekli maaşı tutarı;

  1. 1.500 TL olan emekliye  500 TL,
  2. 1.500 TL – 2500 TL arası ise 625 TL,
  3. 2.500 TL ve üstü ise 750 TL promosyon ödemesi yapılacak.
vakıfbank-maaş-transferi

Vakıfbank kart tutarı talep etmemektedir.

Değişik kampanyaları incelemek Vakıfbank Emekli Ödemelerini inceleyin.

PTT Bank adrese teslim maaş

Ptt bank maaşını aktarma eden müşterilerinin istedikleri adrese ve evlerine maaşlarını teslim etmeyi taahhüt eden bir öteki banka. Yaşları dolayısıyla evden çıkmakta zorluk çeken müşterileri için fazlaca güzel bir kampanya olan uygulama ile şubeye gitmeden adrese teslim maaşlarını alabilecekler. Bunun haricinde PTT Bank ın  için fazladan sunmuş olduğu bir promosyon ödemesi yoktur. Maaş taşıma işlemlerinizi PTT den alacağınız e-devlet şifrenizle istediğiniz bankadan almak için değişim yapabilir, ek olarak ikamet ettiğiniz yerde bulunan SGK il müdürlüklerine dilekçe vererek te taşıma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Yenilecek olan anlaşmalar dahilinde ilerleyen günlerde açıklanması beklenen promosyon ödemelerini 2020 senesinde da maaşınızı yukarıdaki saydığımız bankalara taşıyarak alabilirsiniz.


About admin

Check Also

Kurban Bayramı Emekli İkramiyesi Ne Zaman Ödenecek?

2020 senesinde tüm emeklilere 1.000 TL. tutarında emekli ikramiyesi yatırılacağını bildirdi. Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>