Emekli Promosyon Açıklaması (BANKALAR BİRLİĞİ)

Çin’de ortaya çıkan ve dünya genelinde süratli bir halde yayılan koronavirüsü Mart ayı başlangıcında Türkiye’de görülmeye başladı. Her geçen gün artan olay sayısı ile karşı karşıya kalınan virüs için önemler alınmaya devam ediyor. Türkiye’de yeni tip koronavirüs görülmesinden sonrasında Türkiye Bankalar Birliğinden 19 Mart 2020 tarihinde izahat geldi. Ek olarak emekli promosyonlarında taahhüt şartı geçici olarak kaldırıldığının açıklaması da yapılmış oldu.

TBB Emekli Promosyon Ödemesi Açıklaması

Türkiye Bankalar Birliği tarafınca meydana getirilen izahat, emekli vatandaşları ilgilendirecek özellikte. Maaşlarını 3 yıl aynı bankadan alma sözü veren emeklilere, emekli promosyon ödemesi bu yıl yapılacak olup, en geç Mayıs aylarında hesaplarını yatırılacaktır. Geçtiğimiz günlerde SGK ile Ziraat Bankası içinde imzalanan protokol sonrasında öteki kamu ve hususi bankalar 2020 yılı promosyon ödeme tutarlarını belirlemiştir. Minimum 1.500 TL emekli maaşı olan emekliye 500 TL, 1.500 ile 2.500 arası emekli maaşı alana 625 TL ve 2.500 TL üstünde emekli aylığı olan emeklilere de 725 TL emekli promosyon ödemesi verilmesine karar verilmiştir. Promosyon ödemesi alabilmek için emeklinin seçmiş olduğu bankaya, üç yıl süresince emekli maaşını alma söz vermesi gerekmektedir.

Türkiye Bankalar Birliği emekli promosyonları için yapmış olduğu açıklamada taahhütname vermeyen emeklinin promosyon ödemeleri hesaplarına yatıracağını bildirdi. Emekli promosyon ödemesi alabilmek için taahhütname verme süresi 30 Haziran evveliyatına kadar olan emeklilerden bankaya müracaat gerektirmeden hesaplara yatırılacağının kararını deklare etti. Bunun yanında maaşını seçmiş olduğu başka bankaya taşımak isteyen emeklilere de kolaylık sağlanacağını bildirdi. Kolay bir halde emekli maaşı banka değişikliği işlemini gerçekleştirmek için tıklayınız.

Emekli Promosyon Açıklaması (BANKALAR BİRLİĞİ)

Emekli Promosyon Açıklaması (BANKALAR BİRLİĞİ)

Türkiye Bankalar Birliği emekli promosyon ödemeleri hakkında;

“Toplumsal Güvenlik Kurumu ile bankalar içinde imzalanan protokol kapsamında emeklilere promosyon ödemesi taahhütname onayı alınmak koşuluyla yapılmaktadır.
Onay bankalar tarafınca şube dışı kanallardan (ATM, İnternet/Mobil Bankacılık, SMS, Alan kişi İletişim Merkezi) alınabilmekle beraber, emeklilerimizin yoğunlukla banka şubelerini ziyaret ederek onay verdikleri görülmektedir.
Son dönemde yaşanmış olan koronavirüs salgını sebebiyle, risk grubu içinde yer edinen emeklilerimizin toplu taşıma benzer biçimde kalabalık ortamlara girerek sağlıklarını tehlikeye atmalarını önlemek amacıyla
Promosyon ödemesi taahhütname verme süresi 30 Haziran 2020 evveliyatına kadar olan emeklilerden herhangi bir onay beklenmeksizin promosyon tutarlarının hesaplarına yatırılmasına karar verilmiştir.
Öteki taraftan maaşını değişik bankaya taşımak isteyen emeklilerin promosyonlarını kıstelyevm geri vermek koşulu ile maaşlarını aktarma hakkı daima saklı tutulacaktır.”


About admin

Check Also

Kurban Bayramı Emekli İkramiyesi Ne Zaman Ödenecek?

2020 senesinde tüm emeklilere 1.000 TL. tutarında emekli ikramiyesi yatırılacağını bildirdi. Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>